Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Będzie bolało. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Będzie bolało. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 2 sierpnia 2022

Nowe wydanie bestsellera - Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza - Adam Kay

Bestseller książkowy, jakim jest książka Będzie bolało, doczekał się nowego wydania, jest to wersja z serialową okładką, jeśli zatem przegapiliście polską premierę w 2018 roku, teraz jest doskonały czas, by nadrobić tę genialną publikację!


Będzie bolało - Adam Kay

Premiera: 15 czerwca 2022 - Wydanie II

Wydawnictwo: Insignis

Tytuł oryginalny: This Is Going to Hurt:

Secret Diaries of a Junior Doctor

Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik

Oprawa: miękka

Ilość stron: 328


Książka Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza, której autorem jest Adam Kay, to wstrząsająca i momentami szokująca lektura przyprawiona czarnym humorem. Jest to zapis prawdziwych emocji, wydarzeń, sytuacji, jakich doświadczył Kay, jako lekarz, podczas swojej pracy. Książka, należąca do gatunku literatury biograficzno-pamiętnikarskiej, doczekała się ekranizacji, serial, do którego scenariusz napisał sam autor książki, już za mną, z całego serca polecam Wam zatem zarówno książkę, jak i przygodę z serialem. Będzie bolało, zarówno w książkowej, jak i serialowej warstwie, to czarny humor, pod którym znajdziemy gorzką prawdę o tym, jak działa system brytyjskiej służby zdrowia, jak funkcjonują lekarze, szpitale, jak traktowany jest tu pacjent i co tak naprawdę się liczy. Machina, w jakiej znajduje się zarówno pacjent, jak i lekarz, jest przerażająca, pochłania ona empatię, zdrowie i życie ludzi. Całość oddaje smutną prawdę o tym, kto i jak nas leczy, pod jaką presją pracują lekarze, z jakimi problemami muszą zmagać się na każdym kroku. Lekarz pracujący nadludzką ilość godzin, podejmujący trudne decyzje, słabo opłacany, nie ma czasu na prywatne życie, jako stażysta jest wykorzystywany, obarczany dyżurami. Śmiać się, czy płakać? Musicie przeczytać sami, książka jest fantastycznie napisana, chłonie się ją ekspresowo, nie mogąc oderwać się ani na chwilę. Bestseller, który zdecydowanie trzeba znać! 



niedziela, 29 grudnia 2019

Co dzieje się w szpitalu w świąteczny czas? Bestseller - Świąteczny dyżur - Adam Kay - Wydawnictwo Insignis – Bożonarodzeniowy dziennik szpitalny.

Jeśli w gorącym okresie świątecznym lub teraz, przed Nowym Rokiem, weszliście do dowolnej księgarni, to zapewne w dziale bestsellerów, Waszym oczom ukazała się książka Świąteczny dyżur.


Świąteczny dyżur - Adam Kay
Premiera: 30 października 2019
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Twas The Nightshift Before Christmas
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 176 



Świąteczny dyżur, to drugi już tytuł spod pióra Adama Kaya, którego poznałam przy okazji genialnej, bestsellerowej książki Będzie bolało. Obie książki, trafiają zdecydowanie w mój gust, to naprawdę wstrząsająca, momentami szokująca, a jednocześnie pełna humoru lektura. Zarówno Będzie bolało, jak i Świąteczny dyżur, stały się hitem w Wielkiej Brytanii, sukces powtórzyły także w Polsce. Świąteczny dyżur, to ponownie zapis prawdziwych emocji, wydarzeń, sytuacji, jakich doświadczył Kay, podczas swojej pracy w szpitalu. Książka należy do literatury spod znaku dziennika i pamiętnika. Służba zdrowia staje przed trudnym okresem świąt, czy jest gotowa przyjąć godnie pacjentów? Książka pełna jest to czarnego humoru, pod którym znajdziemy gorzką prawdę o tym, jak działa system służby zdrowia, jak funkcjonują szpitale, jak traktowany jest tu tak naprawdę lekarz i pacjent. Świąteczny dyżur pochłonęłam ekspresowo w jeden z świątecznych wieczorów, książka wciąga, bawi i wywołuje skrajne emocje. Autor pracował przez siedem jako lekarz, sześć razy był obecny w święta w szpitalu, obecnie zaś nie pracuje już w służbie zdrowia. Dzięki książce widzimy machinę, w jakiej znajduje się zarówno pacjent, jak i lekarz. Całość ponownie nafaszerowana jest ostrym, jak skalpel humorem, ale też gorzkim smutkiem. Jak muszą pracować lekarze? Z jakimi problemami muszą zmagać się także w okresie świąt? Lekarz podejmuje trudne decyzje, wówczas, gdy większość zajada się przy świątecznym stole, w szpitalu nie ma dni wolnych od pracy, ludzie także w tym okresie przeżywają trudne chwile i toczą walkę o życie. Przy lekturze można śmiać się, ale też wpaść w smutną nostalgię, jest tu sporo bezsilności, my wszyscy bowiem, jako pacjenci i lekarze, jesteśmy wtrąceni w trudne trybiki machiny służby zdrowia, zdecydowanie warto przeczytać!
 


wtorek, 2 października 2018

Bestseller! Będzie bolało - Adam Kay - Wydawnictwo Insignis – Sekretny dziennik młodego lekarza – Gorzka prawda o służbie zdrowia!

Głośny bestseller książkowy, o którym u mnie więcej dziś, jest od wielu tygodni w top i czołówkach sprzedaży w księgarniach w całym kraju!


Będzie bolało - Adam Kay
Premiera: 6 czerwca 2018
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: This Is Going to Hurt:
Secret Diaries of a Junior Doctor
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 312


Książka Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza, której autorem jest Adam Kay, to naprawdę wstrząsająca i momentami szokująca lektura. Po wydaniu jej, szybko stała się bestsellerem w Wielkiej Brytanii, sukces powtórzyła także u nas w Polsce, jest to bowiem zapis prawdziwych emocji, wydarzeń, sytuacji, jakich doświadczył Kay, podczas swojej pracy. Książka, należąca do gatunku literatury nieco biograficzno-pamiętnikarskiej, zwróci Waszą uwagę na półkach księgarni iście lekarską okładką, z fartuchem ubrudzonym kroplą krwi, okładka jest genialna i idealnie oddaje wydźwięk tej intrygującej podróży, jaką przeżywamy czytając ją. Przytoczę tu słowa z okładki Lorraine Kelly: Kupcie, ukradnijcie lub wyżebrajcie od kogoś egzemplarz tej książki. Kay ma poczucie humory ostre jak skalpel, a jego diagnozy są wyjątkowo gorzkie.

 
Będzie bolało, to czarny humor, pod którym znajdujemy bardzo gorzką prawdę o tym, jak działa system brytyjskiej służby zdrowia, jak funkcjonują lekarze, szpitale, jak traktowany jest tu tak naprawdę pacjent i co tak naprawdę się liczy, myślę, że bez problemów całość, można przenieść również na nasze, polskie warunki. Machina, w jakiej znajduje się zarówno pacjent, jak i lekarz, jest przerażająca, pochłania ona empatię, zdrowie i życie ludzi. Całość, pomimo, iż nafaszerowana ostrym humorem, oddaje smutną prawdę o tym, kto i jak nas leczy, pod jaką presją pracują lekarze, z jakimi problemami muszą zmagać się co dzień, czy tu liczy się pacjent? Niestety prawie zawsze prawda jest inna. Lekarz pracujący nadludzką ilość godzin, podejmujący trudne decyzje, słabo opłacany, nie ma czasu na własne życie, jako stażysta jest wykorzystywany, obarczany dyżurami, czytelnik sam nie wie, czy śmiać się, czy płakać. Książka jest fantastycznie napisana, chłonie się ją ekspresowo, nie mogąc oderwać się ani na chwilę. Towarzyszymy mu w trudnej drodze stażysty i rezydenta, czytając dziennik, wiemy, iż obecnie autor nie jest już lekarzem, w 2010 roku, zrezygnował z kariery medycznej. Książka Będzie bolało, jest pełna humoru, który podszyty jest gorzką prawdą, można przy lekturze płakać, czasem ze śmiechu, czasem, no cóż z bezsilności, smutku, jak bardzo wszyscy my, jako pacjenci i lekarze, jesteśmy wtrąceni, jak trybiki, do okrutnej machiny służby zdrowia, która niestety często, zdrowia i życia nie stawia na pierwszym miejscu. Polecam Wam lekturę tego świetnego bestsellera, śmieszy, szokuje, wywołuje skrajne emocje, zdecydowanie polecam!