Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Jeneane O'Riley. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Jeneane O'Riley. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 31 grudnia 2024

Elfickie romantasy – Drugi tom serii Światło i mrok Jeneane O'Riley - What Did You Do?

Życzę Wam, by Nowy Rok 2025, przyniósł Wam same radości, także te książkowe! Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Dziś u mnie ostatnia w tym roku przeczytana przeze mnie książka.

 

What Did You Do? - Jeneane O'Riley

Premiera: 2 października 2024

Cykl: Światło i mrok – Tom 2

Wydawnictwo: Jaguar

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami

Serię Światło i mrok w klimacie elfickiego romantasy, autorstwa Jeneane O'Riley, rozpoczęła powieść How Does It Feel?, która pomimo przeróżnych opinii, przypadła mi do gustu. Postanowiłam zatem sięgnąć po kontynuację i nie zawiodłam się. Ludzka rzeczywistość splotła się elfią, kiedy Callie Patterson, prowadząc badania, przeniosła się do innego świata, w którym poznała władczego, skrzydlatego księcia Mrocznego Dworu, imieniem Mendax. Między nimi pojawiło się uczucie, a finał pierwszej odsłony serii, teraz zbiera swe żniwo. Caly, by uzyskać zaufanie Świetlistych, musi poślubić Aureliusa, zaś mroczny i charyzmatyczny Mendax nadal jest blisko niej i niezbyt łatwo o nim zapomnieć. Dzieje się sporo i nie ma tu miejsca na nudę. Mroczny, magiczny, unikalny świat cyklu, nadal bardzo mnie intryguje, jeśli lubicie ciemne zakamarki literatury elfickiej, seria będzie strzałem w dziesiątkę. Warto dodać tu, iż jest to zdecydowanie cykl dla dorosłych czytelników. Świetne, elfickie, przyjemne, zakończenie mojego, książkowego roku!

 

sobota, 18 maja 2024

Elfickie romantasy - How Does It Feel? - Jeneane O'Riley

Elfickie romantasy! Bardzo czekałam na tę powieść, zatem dobrałam się do niej od razu po premierze. Oto How Does It Feel? Autorstwa Jeneane O'Riley.

 

How Does It Feel? - Jeneane O'Riley

Premiera: 24 kwietnia 2024

Cykl: Światło i mrok – Tom 1

Wydawnictwo: Jaguar

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami

Jest to pierwszy tom cyklu fantasy Światło i mrok. Książkę zdobi przecudnej urody okładka, nawiązująca do fabuły. Od razu zdradzę Wam, że wsiąknęłam totalnie w świat How Does It Feel? i już wyczekuję kontynuacji. Callie Patterson prowadzi badania w lesie, poszukując wyjątkowego gatunku ćmy księżycówki. Ludzka rzeczywistość splata się elfią, gdy dziewczyna eksplorując obszar z rzadkimi grzybami, przenosi się do innego świata, w którym poznaje władczego, skrzydlatego księcia Mrocznego Dworu, imieniem Mendax, który jest pewien, że ambitna biotechnolożka jest zabójczynią. Callie zostaje uwięziona w lochu i skazana na śmierć. Między mrocznym, potężnym elfem, a silną, inteligentną kobietą, nawiązuje się niespodziewane uczucie. Magiczny, bardzo klimatyczny, mroczny świat powieści, zachwycił mnie totalnie. Jest coś w tej książce takiego, że nie daje mi o sobie zapomnieć, nie mam wątpliwości, że jest to niezwykle oryginalna powieść na tle współcześnie wydawanego romantasy, dlatego polecam Wam po nią sięgnąć, jeśli lubicie tego typu literaturę. Doskonała, przyjemna, książkowa przygoda z genialnym finałem. Elficko polecam całym, mroczny sercem!