Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zdrowie z łąki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zdrowie z łąki. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 6 sierpnia 2020

Apteka natury ma leki na wirusy! Zbigniew T. Nowak i jego nowa książka – Naturalne sposoby na walkę z wirusami – Poradnik Natury!

Zawsze z wielką radością witam w mojej biblioteczce nowe publikacje, których autorem jest Zbigniew T. Nowak. Nowa książka, zatytułowana Apteka natury ma leki na wirusy, to ponownie, absolutnie doskonały poradnik, pełen cennej wiedzy i przepięknych zdjęć.

Apteka natury ma leki na wirusy!
Zbigniew T. Nowak
Wydawnictwo: Aromat Słowa
Oprawa: twarda
Ilość stron – 330

Apteka natury ma leki na wirusy, to prawdziwa perełka również wizualnie, książka zachwyca twardą oprawą, doskonałej jakości papierem i zachwycającymi grafikami, do tego spora dawka informacji dotyczących ziół i naturalnych metod prosto z apteki natury. Autor Zbigniew T. Nowak, to prawdziwy znawca w temacie roślin leczniczych, napisał już mnóstwo świetnych książek, traktujących o zdrowym odżywianiu i ziołolecznictwie, być może znacie go też jako eksperta w programie Pytanie na śniadanie. Nowość Apteka natury ma leki na wirusy, zachęca, by dzięki naturalnym preparatom, które stworzymy, zyskać zdrowie i przegonić wszelkie wirusy. Publikacja, to prawdziwa kopalnia informacji na temat wielu, wielu roślin i naturalnych produktów, mamy tu też sporo prostych przepisów i ciekawostek. Warto sięgnąć po tę książkę i dać się porwać w naturalną podróż. Liczne przepisy, w prosty sposób obrazują, że warto zwrócić się ku naturze i wykonać własne leki i wzbogacić nimi swą, domową apteczkę. Jak zawsze w przypadku książek Zbigniewa T. Nowaka, wiedza jest solidna, ja pomimo, iż od lat zgłębiam moc natury w kosmetyce i zdrowiu, ponownie dowiedziałam się sporo nowych rzeczy. Poradnik jest wyczerpujący i kompetentny. Praktyczne przepisy, warto wykorzystać, odsuwając pełne chemii wspomagacze. Zachęcam też, by wzmacniać swoją odporność za pomocą natury, nasz organizm na pewno podziękuje za dawkę naturalnych substancji zawartych w roślinach, czy produktach pszczelich. Antywirusowo działa nie tylko słynny miód, propolis, ale też lukrecja, imbir, tarczyca bajkalska, cynamon, kurkuma, czarny bez, oliwki, cebula, czosnek, czy żeń-szeń i czarnuszka. Mamy tu ciekawe przepisy, pośród których szczególnie polecam kwiaty bzu czarnego w cukrze trzcinowym, jako znakomity antybiotyk, syrop z liści babki lancetowatej, syrop cebulowo-czosnkowy, alkoholowy wyciąg z korzeni pokrzywy i przecier z owoców winogron i bzu czarnego. Książka Apteka natury ma leki na wirusy, jest doskonała pod każdym względem. Korzystajmy więc z apteki natury i nie dajmy się wirusom, wzmacniajmy odporność i trzymajmy się zdrowo!



poniedziałek, 15 czerwca 2015

Warsztaty zielarskie – Zdrowie z łąki (Risotto z łąki) – Ostromecko 11.06.2015 Relacja :)

W miniony, piękny i słoneczny czwartek z nieukrywaną radością, uczestniczyłam we wspaniałych, zielonych warsztatach zielarskich, które odbyły się w Ostromecku, blisko Bydgoszczy, na terenie pięknych terenów przypałacowych :)
 
 
 Warsztaty zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury, prowadziła specjalistka w tejże dziedzinie, wspaniała dr Krystyna Stepczyńska – Szymczak, która ma przeogromną wiedzę i fantastyczną charyzmę w przybliżaniu zielonej wiedzy. Podczas spaceru po łąkach przy pałacu, poznaliśmy mnóstwo smacznych dzikusów, które wielu przybyłych do niedawna traktowało, jak niejadalne chwasty, dużą część z nich znałam już i wcielałam w życie, jednakże sporo z pośród nich było i dla mnie smakowym odkryciem :)
 

Zbieraliśmy, poznawaliśmy i oczywiście jedliśmy roślinki takie jak: Jaśminowiec, Rogownica, Babka zwyczajna, Babka lancetowata, Kończyna łąkowa, Krwawnik, Komosa biała, Mniszek lekarski, Stokrotka, Jasnota biała, Bluszczyk kurdybanek, Przetacznik, Lucerna nerkowata, Glistnik, Czarny bez, Trybula leśna, Gwiazdnica, Lebioda, Bylica zwyczajna, Szczaw, Tasznik, Podagrycznik, Dzięgiel, Wyka drobnokwiatowa, Dziurawiec, Skrzy polny, Dzika róża, Podbiał, Barszcz, Jaskier. 
 

Po bogatych zbiorach, ruszyliśmy do kuchni, gdzie porozdzielaliśmy zielone cuda, by te trafiły na patelnię do przygotowywanego risotto z czosnkiem, na oliwie z kurdybankiem, pomidorowym sosem z zebranymi przez nas ziołami. Na deser przygotowywaliśmy przepyszny miks z miodem z mniszka lekarskiego, syropkiem z kwiatów czarnego bzu (mój domowy już się robi) i jego kwiatkami, do tego bratki, truskawki, jaśminowiec i dzika róża, pycha!
 

Było cudownie, zielono, pachnąco i smakowicie, a moja zielona wiedza - kolejny level w górę :)