Weekendowe, domowe leniuchowanie? Przydałoby się coś
słodkiego, by nasz deserowy żołądek był również zadowolony! Dziś mam coś dla
łasuchów, zaś w świetnej, ciekawej formie!
Bez cukru, a słodkie
Katarzyna Biłas
Premiera: 29 stycznia 2020
Wydawnictwo: Pascal
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 256
Bez cukru, a słodkie, książka autorstwa Katarzyny
Biłas, to świetna pozycja dla osób, które rezygnując z cukru, chcą nadal delektować
się słodyczami. Książka jest wspaniale wydana, barwna, kusząca oprawa i
smakowite, słodkie zdjęcia, nadają jej niewątpliwego uroku. Jest tu mnóstwo słodziutkich
przepisów i świetnych inspiracji, które z pewnością wykorzystam w swojej
kuchni. Słodycze, które stworzymy z książką, nie zawierają cukru, to domowe
cudeńka, które ucieszą podniebienie bez grama tegoż składnika. Jestem
zachwycona książką, znajdziemy tu ciekawy dobór składników, które zastępują
wszechobecny cukier, a nietuzinkowe receptury, kuszą, by samemu wykonać owe słodkości
w domu. Nie ukrywam, iż dzięki książce, zapragnęłam słodko poeksperymentować w
ten szczególny obecnie, domowy czas, w kuchni. Przepisy są bardzo przejrzyste,
naprawdę proste, okraszone zdjęciem i wskazówkami, podzielono je na działy.
Mamy tu przepisy na ciasta, tarty, serniki, ciasteczka, babeczki, batoniki,
drożdżówki, rogaliki, ptysie, desery, czekoladki, pralinki, koktajle i lody.
Już od samego jej przeglądania książki, ma się istną ochotę pożreć te słodkie
cuda. Mnie pokusił szczególnie przepis na biszkopt orzechowy, ciasto dyniowe,
czy tatrę kawową, ale planuje też zaszaleć z ciasteczkami chałowymi, rogalikami,
lodami i czekoladowymi krówkami! Smaczego! Bez cukru!