Noworocznie sięgnęłam po dwie doskonałe na obecny
czas, nowości Wydawnictwa Aromat Słowa. Książka Jak leczyć się czekoladą, którą
napisał profesor Henri Joyeux i Jean Claude Berton oraz publikacja Ciasta i
desery. Bezglutenowe podróże Kamili i Noemi Górny, zachwyciły mnie zarówno cennymi
informacjami, przepisami, jak i wizualnie, bowiem obie są naprawdę przepięknie
wydane.
Jak leczyć się czekoladą
Prof. Henri Joyeux i Jean Claude Berton
Wydawnictwo: Aromat Słowa 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 208
Czekoladę kocha chyba każdy, zaś nie wszyscy wiedzą, iż warto jeść
czekoladę prawdziwą, dla zdrowia. Czekolada, to mnóstwo witamin, minerałów,
mikroelementów i polifenoli, prawdziwa czekolada bez sztucznych dodatków i
cukrów, naprawdę może być zdrowym dodatkiem w diecie, suplementem, a nawet
leczyć. Książka Jak leczyć się czekoladą, odkrywa przed nami świat czekolady,
jej historię od owocu drzewa kakaowego. To prawdziwa, książkowa perełka dla
czekoladożerców, napisana przez profesora medycyny, którym jest Henri Joyeux i Jeana
Claude Bertona, mistrza czekoladnictwa. Obserwujemy więc drogę czekolady, od
ziarna kakaowca, które przybyło do Europy z tropików, fascynująca historia
wciąga, a książkę pochłania się tak samo, jak kostki czekolady, z wielką
przyjemnością. Historia czekolady, smaku, pierwszych producentów, jest tez
słówko o Nutelli. Ważne i podkreślane są tu zalety czekolady, skład tej
prawdziwej, która zawiera potas, fosfor, wapń, magnez, żelazo, miedz, cynk,
selen, fluor, witaminę A, E, D, B. Wspaniała, czekoladowa, książkowa podróż,
polecam, jako zdeklarowana fanka czekolady!
Ciasta i desery. Bezglutenowe podróże
Kamila i Noemi Górny
Wydawnictwo: Aromat Słowa 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 176
Słodkości powitają nas także w książce Ciasta i
desery. Bezglutenowe podróże Kamili i Noemi Górny. Noworocznie warto oddać się
pokusie i spróbować eksperymentów w kuchni w bezglutenowej odsłonie. Mamy tu 54
przepisy na deserki i ciasta bez glutenu, siostry Kamila i Noemi Górny, autorki
książki mają nietolerancję glutenu, same stworzyły więc receptury słodkości
także dla siebie. Nawet jeśli nie borykamy się z tymże problemem, warto
otworzyć się na nowe smaki i zachwycić się deserami i ciastami z książki. Każdy
przepis zilustrowany jest piękna fotografią i dokładnym opisem, są to łatwe w
przygotowaniu słodkości, każdy z nich kusi, by go wypróbować, zaś najbardziej zaintrygowały
mnie kultowe szyszki z ryżem preparowanym i masą krówkową oraz biszkoptowa
rolada. Na uwagę zasługuje też przepis
na tort orzechowy, sernik cannolo, czy dyniowe muffinki. Słodkiego, smacznego!