Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Elżbieta Bielawska. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Elżbieta Bielawska. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 28 stycznia 2020

Ciekawy kryminał sensacyjny z kobiecą nutą? Relikwiarz - Elżbieta Bielawska - Wydawnictwo Lira – Książka na zimowe wieczory!

Bardzo lubię debiuty literackie, zatem z wielką ciekawością, sięgnęłam po jedną z najnowszych książek spod skrzydeł Wydawnictwa Lira. Książkę zatytułowaną Relikwiarz, autorstwa polskiej pisarki Elżbiety Bielawskiej, przeczytałam podczas długich, styczniowych wieczorków, z wielką przyjemnością. 


Relikwiarz - Elżbieta Bielawska
Premiera: 13 listopada 2019
Wydawnictwo: Lira
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 640


Debiutancki Relikwiarz, to dość obszerna powieść, zaś przyznam, iż książkę czyta się szybko i płynnie, krok po kroku skutecznie wciągając się w ciekawie skonstruowaną fabułę. Wasze oko na księgarskich półkach przyciągnie ciekawa okładka z zamyśloną kobietą, poszukajcie jej koniecznie. Debiutująca, trzydziestoletnia pisarka Elżbieta Bielawska, jest mieszkanką Gliwic, jak możemy wyczytać w notce na tyłach powieści, uzależniona jest od pisania, nauki i sportu. Po lekturze powieści Relikwiarz, z pewnością z ciekawością będę wypatrywać jej kolejnych książek. Czy w zimowe, długie wieczory, warto sięgnąć po tę powieść? Jeśli lubicie dłuższe fabuły, kryminalne intrygi, nieco sensacyjne, a jednocześnie bardzo kobiece klimaty, zdecydowanie tak. Zośka Sokolnicka, to bardzo poświęcona swej pracy trzydziestoletnia policjantka z wydziały kryminalnego w pięknym Krakowie. Gdy pojawia się intrygująca sprawa śmierci pewnego mężczyzny, Zośka pozostawia tony dokumentów na swym biurku i postanawia rozwikłać tajemnicę morderstwa. W krakowskich kościołach, giną relikwiarze, chcąc wyjaśnić ową sprawę Zośka poznaje Maksa. Ciekawie poprowadzona fabuła mknie i wciąga czytelnika coraz bardziej, cały czas akcja postępuje, a my wraz z główną bohaterką, staramy się rozwiązać sprawę. Powieść napisana jest przystępnym i żywym językiem, zdecydowanie wypełni przyjemną lekturą zimowe wieczorki, polecam bardzo.