Mamuty włochate, ptak dodo, neandertalczyk? Wściek - Magdalena Salik! Powieść, która wciągnęła mnie bez reszty i pochłonęła totalnie!
Wściek - Magdalena Salik
Premiera: 5 kwietnia 2023
Wydawnictwo: Powergraph
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Zamożny potentat z branży cyfrowej, Kaleb Nagrin, funduje badania, dzięki którym na świecie ponownie mają pojawić się między innymi mamuty włochate. Badań podejmuje się genetyczka Marie Duchene, zaś jej mąż, glacjolog Dagan Talbot, działa jako ekologiczny aktywista, zyskując popularność w internecie. Czy związek dwojga naukowców przetrwa konflikt? Wydaje się, iż świat staje na głowie, bliska jest społeczna rewolucja, giną wpływowi ludzie, dochodzą do tego ogromne awarie energetyczne. Wściek, to iście unikalna powieść, dawno nie czytałam nic podobnego, mamy tu klimat thrillera, połączonego z wizją popularnonaukowego science fiction. To literatura dość mroczna, niepokojąca, bardzo dynamiczna, z pewnością dająca do myślenia. Gdzie leżą moralne granice badań i działań ludzkich? Czy tak będzie wyglądała najbliższa przyszłość? Cenię też tę książkę za podniesienie tematów ekologicznych. Wściek intryguje, wciąga i na długo zostaje w pamięci. Doskonale napisana, nietuzinkowa lektura, polecam bardzo!

