Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zabójstwo na cztery ręce. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zabójstwo na cztery ręce. Pokaż wszystkie posty

środa, 8 stycznia 2020

Zabójstwo na cztery ręce czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) - Karolina Morawiecka - Wydawnictwo Lira

W okresie między świętami, przeczytałam kilka książek, które już dłuższy czas, niecierpliwie czekały pięknie na swą kolej na półkach mojej biblioteczki. Pośród tytułów, które rozpoczęły u mnie czytelniczy rok 2020, znalazł się trzeci tom cyklu Karolina Morawiecka - wdowa po aptekarzu!


Zabójstwo na cztery ręce czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)
Karolina Morawiecka
Cykl: Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu) Tom 3
 Premiera: 18 września 2019
Wydawnictwo: Lira
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 288


Serię Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu), śledzę od samego początku, gdy tylko w Wydawnictwie Lira, ukazała się debiutancka, pierwsza powieść cyklu tejże polskiej pisarki, zatytułowana Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem). Następnie w kwietniu, minionego roku, światło dzienne ujrzał drugi tom Morderca na plebanii, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem), zaś we wrześniu trzeci tom, Zabójstwo na cztery ręce czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem), o którym u mnie więcej dziś. Autorka tegoż cyklu, Karolina Morawiecka, pochodzi z Krakowa, jak ja, ukończyła polonistykę, jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, ma trzy pieski, kocha kryminały. Serię Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu), zdobią charakterystyczne okładki, których nie można przeoczyć w księgarni, poszukajcie zatem koniecznie najnowszy tom tegoż, ciekawego cyklu, będącego dobrym połączeniem kryminału i komedii. Zabójstwo na cztery ręce, podobnie, jak poprzednie tomy, czyta się bardzo lekko i przyjemnie, nie mogąc oderwać się od świetnie skonstruowanej fabuły. Książka przypadnie do gustu zarówno fanom serii, jak i każdemu, kto lubuje się w gatunku rodzimych, nietuzinkowych kryminałów z solidną dawką dobrego humoru. Karolina Morawiecka, bohaterka cyklu, to wdowa po aptekarzu Stanisławie. W pierwszym tomie, w Wielmoży, w towarzystwie psiaka Trufli i zakonnicy Tomaszy, rozwiązywała sprawę zabójstwa młodej kelnerki, zaś w drugim morderstw na terenie parafii, w trzeciej odsłonie zaś, mamy do czynienia ze sprawą morderstwa na miejscowym weselu. Czy zabił któryś z gości weselnych i dlaczego? Przekonajcie się sami. Zabójstwo na cztery ręce, to ponownie niesamowicie ciepła, wciągająca, bardzo przyjemna książkowa rozrywka, wprost idealna na zimowe wieczory. Wspaniała fabuła i świetni bohaterowie, do tego muzyka, weselne smakowitości i ciekawy, kryminalny wątek, polecam z całego serducha!