Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zdrowie z natury. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zdrowie z natury. Pokaż wszystkie posty

piątek, 8 stycznia 2021

Zdrowie na cały rok 2021 – Zbigniew T. Nowak – Kalendarz, terminarz i poradnik z naturalnej, ziołowej apteki!

Początek roku, to czas, w którym szukamy podręcznych kalendarzy. Dziś zatem, mam dla Was zieloną propozycję w tymże temacie, oto nowa, tegoroczna odsłona terminarza, którego autorem jest znany znawca roślin Zbigniew T. Nowak.

Terminarz Zdrowie na cały rok 2021, warto mieć na co dzień pod ręką, pełni on bowiem funkcję kalendarza i notatnika, ale jednocześnie jest wspaniałym poradnikiem z naturalnej, ziołowej apteki. Z terminarzem codziennie, przez cały rok 2021, będziemy blisko natury, ziół, owoców, warzyw i sezonowych roślin. Zdrowie na cały rok, zachwyca wizualnie, a wydanie wzbogacają piękne fotografie, dodatkowo warto wspomnieć o twardej, solidnej oprawie, dzięki której kalendarz posłuży nam cały rok. Przy każdym dniu mamy sporo miejsca na własne notatki, dodatkowo zaś na końcu miesiąca i całego roku są też miejsca na nasze zapiski. Z terminarzem zaplanujemy każdy dzień, ale także zasięgniemy wielu informacji o roślinach, które warto pozyskać w danym czasie, kupić, bądź zebrać samemu. Wspaniałe przepisy, które znajdziemy w środku, są proste w przygotowaniu i dokładnie opisane, zachęcam, by oddać się naturze i stworzyć własnoręcznie przeróżne produkty prozdrowotne, takie jak nalewka z kwiatów bzu czarnego, leczniczy sok-syrop z płatków róży, zdrowy przecier z ciemnych winogron, czy zimowo kąpiel relaksująca z dodatkiem igliwia sosny. Zdrowie na cały rok 2021, to cudowny kalendarz dla każdego miłośnika ziół i mocy natury! 


 

czwartek, 16 maja 2019

Dwie, wspaniałe nowości Wydawnictwa Pascal – Każdy kęs ma znaczenie. Dieta doktor Grace – Grażyna Pająk oraz Zdrowie z natury. Kawy i herbaty z łąk i lasów - Katarzyna Mikulska i Artur Bokła

Jeśli zaglądacie na mojego bloga częściej, na pewno wiecie, iż uwielbiam książkowe pozycje poświęcone zdrowiu, naturze, ziołom, poradniki poświecone dobremu odżywianiu, czy dietom. Dziś u mnie dwie, wspaniałe nowości Wydawnictwa Pascal, które zachwyciły mnie zarówno zawartością genialnych i rzetelnych informacji, jak i absolutnie pięknymi zdjęciami i oprawą graficzną. 


Każdy kęs ma znaczenie. Dieta doktor Grace – Grażyna Pająk
Nowe - rozszerzone wydanie
 Premiera: 3 kwietnia 2019
Wydawnictwo: Pascal
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 384



Książka jest nowym, rozszerzonym wydaniem tegoż słynnego poradnika autorstwa Grażyny Pająk. Pozycję polecają Barbara i Jerzy Stuhrowie, zatem naprawdę warto po nią sięgnąć. Każdy kęs ma znaczenie. Dieta doktor Grace, to dieta, która wspiera organizm zarówno podczas terapii nowotworowej, przy chorobach autoagresywnych, ale także przy otyłości, Hashimoto, czy innych chorobach cywilizacyjnych. Książka jest wspaniałym kompendium zdrowego i naturalnego odżywiania, polecam ją nie tylko osobom chorym, ale także zdrowym, którzy chcą dawać organizmowi to, co najlepsze. Grażyny Pająk, zwraca uwagę, iż istotnie każdy kęs ma znaczenie, to co jemy przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie, to autorski program tej pani doktor, która jest doświadczonym biologiem, dietetykiem, endoekologiem, a także wieloletnim pracownikiem naukowym, jest ekspertką w dziedzinie odżywiania, terapii antynowotworowych i oczyszczających. Jeśli tak jak ja, nie trafiliście na książkę przy pierwszym wydaniu, teraz macie taką okazję. Książka radzi, jak uniknąć zachorowania na nowotwór, w jaki sposób odżywiać się podczas terapii, szybko wrócić do zdrowia i uniknąć nawrotów choroby. Jest to dieta DGD, czyli Dr Grace Diet, która polega na pełnym przyswajaniu wartości odżywczych z pożywienia, eliminuje ona całkowicie toksyny z organizmu, działa odkwaszająco, oczyszcza i regeneruje ciało. Bardzo solidnie książka opisuje czasy, w jakich przyszło nam żyć, choroby, jakie mogą nas dotknąć, odkrywa przed nami tajemnice komórek ciała człowieka, a także odpowiada na pytania dotyczące genów i naszego stylu życia. Przerażająca produkcja masowa nie liczy się z dobrostanem zwierząt i ludzi, kładzie nacisk na zysk, zatem, czy chcemy żywić się jedzeniem pochodzącym z takich fabryk i korporacji?  Zmieniając podejście do jedzenia, dajemy sobie szansę na dłuższe życie i zdrowie, autorka podkreśli, iż jelita, to nasz drugi mózg. Podaje rady, wskazówki, ale też proste przepisy, które możemy wykorzystać we własnej kuchni. Polecam bardzo książkę Każdy kęs ma znaczenie. Dieta doktor Grace, ja zaczytałam się w niej totalnie, odkryła przede mną wiele aspektów i zainspirowała do jeszcze głębszego poznawania mojego jedzenia. 

 
Zdrowie z natury. Kawy i herbaty z łąk i lasów 

Katarzyna Mikulska i Artur Bokła
Premiera: 3 kwietnia 2019
Wydawnictwo: Pascal
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 312


Zdrowie z natury. Kawy i herbaty z łąk i lasów, autorstwa Katarzyny Mikulskiej i Artura Bokła, to mój książkowy hit i skarb w mojej biblioteczce! Kocham zioła od lat, zbieram je o każdej porze roku, magazynuję, suszę, tworzę napary, odwary i inne cuda, zatem książka jest wprost idealna dla mnie. Zachwycają tu przepiękne zdjęcia, ale też wspaniałe przepisy i wskazówki. Naturalne herbaty i kawy, tworzone przez nas samych, smakują najlepiej, nie obciążają portfela, ale co ważne są zdrowe i nasz organizm je kocha. Oczywiście zioła to także wspomaganie leczenia przeróżnych chorób, ale też oczyszczenie organizmu i wiele innych właściwości. Cenię tę książkę za inspiracje, ale tez za to, ze kusi, by udać się na łąkę, do lasu, gdzie czekają na nas cuda natury. Przepisy są tu przedstawione idealnie, prosto i dokładnie, dzięki temu naprawdę każdy znajdzie tu coś dla siebie. Autorzy, to prawdziwy miłośnicy natury i ziół, prowadzą warsztaty na temat zdrowego odżywiania, zielonej i historycznej kuchni, warto poznać ich punkt widzenia i skusić się na książkę. Mamy tu zarówno dział herbat, jak i dział kawy. Mimo, iż naprawdę dużo zbieram ziół i tworzę własne kompozycje, znalazłam tu wiele inspiracji. Które przepisy zainteresowały mnie najbardziej? Herbata miętowo-sosnowa z pędami sosny w czekoladzie, herbata z korzeni babki, kawa z mniszka lekarskiego, kawa z cykorii z wiśnią i lodami, ale są tu też przepisy na nalewkę z czeremchy, czy mus konfiturę pomarańczową. Świetnym pomysłem jest dodanie na końcu książki tabeli zbioru surowców roślinnych. Dla mnie pozycja obowiązkowa dla maniaków zielarskich, poznajcie ją koniecznie.