Pokazywanie postów oznaczonych etykietą przyroda. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą przyroda. Pokaż wszystkie posty

sobota, 9 maja 2026

Maja i czas motyli - Radek Rak pisze dla dzieci! Piękny maj z przepiękną książką!

Radek Rak dla dzieci! 🌿 Maja i czas motyli, czyli piękny maj z przepiękną książką!

 

Maja i czas motyli - Radek Rak

Ilustracje: Aleksandra Krzanowska

Premiera: 20 marca 2026

Wydawnictwo: Powergraph

Oprawa: okładka twarda

 

Każde, nowe dzieło spod pióra Radka Raka, to dla mnie ogromne wydarzenie. Jako nieskrywana maniaczka i miłośniczka twórczości tegoż autora, nie mogłam przejść obojętnie obok książki Maja i czas motyli, która nakładem oczywiście Wydawnictwa Powergraph, ukazała się tej wiosny. Obcowanie z książką, to istna i czysta przyjemność, zachwyca twarda oprawa, zielona tasiemka i przecudnej urody, doskonałe ilustracje Oli Krzanowskiej, idealnie oddające przewspaniały klimat powieści. Nie wiem od czego zacząć, jestem bowiem po prostu zakochana w tej książce. Poznajemy tytułową Maję, która po rozwodzie rodziców, mieszka przemiennie z mamą w apartamentowcu, jak i z tatą w starym, drewnianym, nieco mrocznym, tajemniczym Domu pod Dębami z pełnym ciekawych zwierząt i intrygujących roślin ogrodem. Dziewczynka ma jedenaście lat, bardzo zatem przeżywa wewnętrznie swą trudną sytuację życiową. Piękną ucieczką, jest dla Mai świat biologii, zadziwiającej i cudownej przyrody, zwierząt, dziewczynkę omamia czar lasu, ptaków, owadów, całość na tle wszystkich pór roku. Poruszająca, mądra, magiczna, wciągająca powieść, pełna palety emocji, mnóstwa metafor. Maja i czas motyli, otula czytelnika, uwrażliwia, uczy uważności, empatii, to książka nie tylko dla młodego odbiorcy, jestem przekonana, że każdy, kto po nią sięgnie, pokocha ją, jak ja!



wtorek, 13 sierpnia 2019

Wspieraj ze mną WWF - Sóweczka - najmniejsza sowa w Polsce i całej Europie potrzebuje Twojej pomocy!

Od kilku już miesięcy, jestem częścią akcji WWF, dotyczącej Sóweczki, czyli najmniejszej sowy w Polsce i całej Europie. Sóweczki są niestety zagrożone całkowitym wyginięciem, okrutne działania człowieka, takie jak wycinka lasów, należących do Puszczy Białowieskiej, Puszczy Karpackiej i innych, starych drzewostanów, doprowadziły do tego, iż Sóweczki nie mają dobrego życia i szansy na rozmnażanie, człowiek wciąż niszczy ich naturalne środowisko.  


Sóweczka, jest niewiele większa od wróbla, ma bardzo cichy lot, jest sową, a jej nazwa pochodzi właśnie od jej małych gabarytów. Dziuple Sóweczek nie przekraczają 5 centymetrów, a pisklęta opuszczają dziuplę po już 4 tygodniach, przez miesiąc opiekę nad nimi sprawuje samiec Sóweczki.
 WWF, to jedna z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego, chce ona ratować tenże zagrożony gatunek, trzeba stworzyć Sóweczce dobre warunki do życia oraz edukować społeczeństwo o tym, jak ważny jest las, dom sówki i jego ochrona. 

Pomóżmy więc Sóweczce, POD TYM LINKIEM jest taka możliwość, datek, można także przekazać za pomocą poniższych banerów. Pomóżmy z WWF!




poniedziałek, 17 czerwca 2019

Dbaj o przyrodę, planetę i o siebie! Filtrowanie wody z Wessper AquaMax - Dlaczego warto korzystać z dzbanków filtrujących? Pij latem zdrową i czystą wodę, nie generując plastikowych butelek!

Upalna pogoda, w tym roku bardzo szczególnie darzy nas mocnym słońcem! Pamiętajmy, iż to dopiero początek ciepłych dni, przed nami bowiem kalendarzowe rozpoczęcie lata, a co za tym idzie coraz większa potrzeba dostarczania wody naszemu organizmowi!


Woda, to życie, by poprawie funkcjonować w letnie miesiące, według zaleceń, należy pić ponad dwa litry wody na dobę, nie należy pić tylko wówczas, gdy odczuwamy pragnienie, wodę zaś pijemy cały czas, systematycznie, by nie doprowadzić do odwodnienia. Niestety współczesny człowiek, zmuszony do picia wody, w większości sklepów spożywczych, czy marketów, natrafia na oferowaną wszędzie wodę mineralną w plastikowych butelkach, które są największym zagrożeniem ekologicznym naszych czasów. Prawda jest naprawdę przerażająca, plastik zalewa całą naszą planetę w zastraszającym tempie, zadbaj zatem o ziemię i nie generuj plastiku, nie kupujmy wody w plastikowych butelkach, filtrujmy ją w domu! To jeden z ważnych kroków, by zmieniać świat na lepsze, ja filtruję wodę już od lat, a od niedawna przyjacielem w tym temacie stał się u mnie genialny dzbanek filtrujący marki Wessper AquaMax, który dostępny jest w świetnym sklepie AGDmaster, będący totalną kopalną ciekawych produktów do wyposażenia domu. Mamy tu do wyboru naprawdę mnóstwo dzbanków filtrujących, które zwrócą Waszą uwagę. Mam też dla Was specjalny kod zniżkowy dający -20% na zakupy w sklepie! Wystarczy przy zakupach wpisać hasło chbelleap


Dzbanek filtrujący wodę, który posiadam, czyli Wessper AquaMax, 3,5 litra, w kolorze białym, można zakupić wraz z zestawem aż dziesięciu filtrów, to najlepszy sposób, by zawsze mieć czyściutką i bogatą w minerały wodę do picia. Zapas Family pack, starcza aż na trzysta dni, filtry, to cztery warstwy filtracji, pasują także do dzbanków innych marek. Po założeniu wkładu filtrującego i zaznaczenia danych na wskaźniku, do dzbanka wlewamy wodę, która filtrowana jest przez profesjonalny filtr, po czym czeka już na nasze wykorzystanie. Ja zawsze przelewam ją do butelki wielokrotnego użytku i piję cały dzień. Wessper AquaMax, ma elektroniczny wskaźnik, by informować nas o stanie i zmianie filtra. Można ustawić sobie licznik na jedną osobę, u mnie nastawiliśmy na dwie, bowiem ja i mój facet korzystamy w przefiltrowanej wody. Dzbanek jest bardzo poręczny i lekki, wygodny w użyciu. Wesper, to dobra marka, do której mam zaufanie, świetnej jakości są zarówno dzbanek, jak i filtry, które poprawiają jakość wody, zmiękczają ją, usuwają chlor, ograniczają stężenie szkodliwych substancji zawartych w naszej wodzie kranowej, ale także poprawiają znacznie jej smak.


Filtrowanie wody, to dobry eko krok dla ratowania przyrody, ograniczamy wszechobecny plastik, ale też działamy dla naszego zdrowia, warto też dodać, iż jest to niewątpliwie wielka oszczędność, zarówno czasu, jak i oczywiście pieniędzy. Przefiltrowaną wodę używam często nie tylko do picia, ale także do tworzenia domowych kosmetyków, maseczek i toników, dobrze jest także wlewać wodę przefiltrowaną do czajników, żelazka, czy ekspresów do kawy. Pijmy zatem wodę, krystalicznie czystą, przefiltrowaną, nie generując plastikowych butelek!


środa, 24 kwietnia 2019

Działam z WWF! Sóweczka, czyli najmniejsza sowa w Polsce i całej Europie – Ratuj zagrożone gatunki, las i ginącą przyrodę! Pomożesz im?

Kochani! Zostałam zaproszona do wsparcia akcji WWF, dotyczącej Sóweczki, czyli najmniejszej sowy w Polsce i całej Europie. Sóweczki niestety są zagrożone wyginięciem, okrutne działania człowieka, takie jak wycinka lasów, należących do Puszczy Białowieskiej, Puszczy Karpackiej i innych, starych drzewostanów, doprowadziły do tego, iż Sóweczki nie mają dobrego życia i szansy na rozmnażanie, człowiek niszczy ich naturalne środowiska. 


Sóweczka, jest niewiele większa od wróbla, ma bardzo cichy lot, jest sową, a jej nazwa pochodzi właśnie od jej małych gabarytów. Dziuple Sóweczek nie przekraczają 5 centymetrów, a pisklęta opuszczają dziuplę po już 4 tygodniach, przez miesiąc opiekę nad nimi sprawuje samiec Sóweczki. WWF, to jedna z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego, chce ona ratować ten zagrożony gatunek, trzeba stworzyć Sóweczce dobre warunki do życia oraz edukować społeczeństwo o tym, jak ważny jest las, dom sówki i jego ochrona. 

Pomóżmy więc Sóweczce, przekażmy choć mały datek na jej ratowanie, poniżej macie taką możliwość, klikając w kwotę od razu, można przekazać swój wkład na ratowanie tej pięknej sówki. 
Pomóżmy wraz z WWF!