Pokazywanie postów oznaczonych etykietą (Nie)miłość. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą (Nie)miłość. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 28 listopada 2019

Nowe powieści Nataszy Sochy – Drogi święty Mikołaju. Jak uratować Święta? - Napisana wraz z Magdą Mazur oraz (Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności?

Polska pisarka Natasza Socha, często w tym roku gości w mojej biblioteczce. Twórczość tejże autorki poznałam przy okazji książki (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie oraz drugiej części serii (Nie), czyli (Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda? Teraz wzbogaciłam się o dwa jej nowe tytuły.


Drogi święty Mikołaju. Jak uratować Święta?
Natasza Socha i Magda Mazur
Premiera: 16 października 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 288

Natasza Socha, jest dość popularną w naszym kraju pisarką, urodzona w Poznaniu, jest autorką mnóstwa książkowych bestsellerów, pośród których wymienię Pokój kołysanek, Mgły Toskanii, czy Troje na huśtawce. Jej powieści, to kobieca, obyczajowa, pełna emocji literatura, niosąca za sobą zawsze dobre przesłanie i życiową, ciekawą fabułę. Powieść Drogi święty Mikołaju. Jak uratować Święta? napisana jest w duecie z Magdą Mazur, która pisała reportaże, była też korespondentką wojenną, w Kijowie utworzyła pierwsze pisma w języku ukraińskim, tylko dla kobiet. Książką Drogi święty Mikołaju, debiutuje powieściowo. Z pewnością powieść ta, będzie bestsellerem świątecznych prezentów książkowych, okładka bowiem jednoznacznie sugeruje fabułę i skutecznie kusi wizualnie. Przyznam, że i mi nie umknęła podczas wizyt w księgarni. Jest to lekka, przyjemna literatura obyczajowa, idealna na podarunek, ciepła opowieść o tym, co ważne w życiu każdego z nas. Święta to szczególny okres, wówczas wielu z nas skłania się ku przemyśleniom, klimat i magia świat, mają w sobie coś naprawdę jedynego w swym rodzaju. Czy ducha świąt prawdziwie czuje każdy z nas? Przecież święta, to nie tylko dekoracje, prezenty, choinka, kolorowe bombki, suto zastawiony stół, czy słodkie pierniki. Ważne są relacje między ludźmi, miłość, to czy każdy w te, świąteczne chwile ma kogoś bliskiego. Poprzez pryzmat kilku ciekawych bohaterów, poznajemy w powieści życiowe problemy, jakie dotykają ludzi, także w ten magiczny czas. Warto przeczytać Drogi święty Mikołaju, by cieszyć się tym, co się ma i jednocześnie nauczyć się zauważać innych, by wszyscy mogli poczuć magię świąt w wigilijny wieczór.


(Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności?
Natasza Socha
Seria: (Nie)
Premiera: 14 sierpnia 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 304

Seria (Nie), to doskonała literatura obyczajowa z dobrym przesłaniem. Książka niechaj nie umknie Waszym oczom na półkach księgarni, zdobi ją bowiem przepiękna okładka z dłońmi i jabłkiem, idealnie obrazująca fabułę powieści. Książka napisana jest przystępnym i lekkim językiem, zawsze czuć tu doświadczone pióro autorki, która świetnie prowadzi czytelnika poprzez świat mądrej powieści. Saga (Nie), zachwyca mnie od pierwszego tomu i tak też było tym razem. Pod lupę autorka wzięła tym razem młodość, która współcześnie stała się celem i wiecznym marzeniem. Kult młodości jest wszechobecny, kobiety sięgają po wszelkie sposoby, by zatrzymać młodość na zawsze, czy jednak warte jest to każdych wyrzeczeń? Do czego doprowadzić może ślepe dążenie do wiecznej młodości? Każdy z nas starzeje się, należy nauczyć się dojrzewać z godnością, jak owoc. Losy bohaterów powieści, pięknie obrazują temat kultu młodości. Poznajemy Klarysę, która zamieszkuje w domu opieki, trzydziestoletnią Martę, która zaczyna pracę tam oraz Benedykta, który uczy tańca starsze osoby, dając im energię życiową i szczęście. Mądra, wzruszająca, pełna emocji, cenna książka, świetna lektura na jesienno-zimowy wieczór, polecam bardzo.



poniedziałek, 22 lipca 2019

Świetna, współczesna literatura obyczajowa - (Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda? Natasza Socha - Wydawnictwo Edipresse Książki – Książka na lato odsłona 11

Moja blogowa, książkowa seria Książka na lato, to mnóstwo genialnych książek na wolny czas, wakacje i urlopy, staram się tu polecać zarówno literaturę kryminalną, mroczniejszą, literaturę faktu, fantasy, książki kobiece, kulinarne, ale też dobrą, polską, współczesną literaturę obyczajową, która naprawdę obfituje obecnie w sporą ilość ciekawych tytułów, oto kolejna powieść warta uwagi i idealna, by wrzucić ją do podróżnej walizki!


(Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda? - Natasza Socha
Seria: (Nie) Tom 2
Premiera: 15 maja 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 304



(Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda?, to powieść, której autorką jest polska pisarka Natasza Socha. Z jej twórczością, pierwszy raz zetknęłam przy okazji książki (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie, która była pierwszym tomem serii (Nie), (Nie)piękność, to druga jej odsłona, zaś trzecia, zapowiadana już na 14 sierpnia 2019, będzie zatytułowana (Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności? Nie ukrywam, iż nie mogę się jej doczekać. Natasza Socha, jest popularną w naszym kraju pisarką, urodzona w Poznaniu, jest autorką mnóstwa książkowych bestsellerów, pośród których wymienię Pokój kołysanek, Mgły Toskanii, czy Troje na huśtawce. Jej powieści, to kobieca, pełna emocji literatura, niosąca ze sobą przesłanie i życiowe i zawsze ciekawą fabułę. Książka niechaj nie umknie Waszym oczom na półkach księgarni, bowiem zdobi ją naprawdę piękna okładka, idealnie obrazująca powieść, na uwagę zasługują także brokatowe, wypukłe wykończenia. (Nie)piękność, przeczytałam w dwa wieczorki, powieść napisana jest przystępnym i lekkim językiem, jak zawsze czuć tu doświadczone pióro autorki, które idealnie prowadzi czytelnika poprzez świat tejże bardzo mądrej powieści. Książka zadaje nam pytanie, czym jest piękno, czy jego standardy, narzucane nam na co dzień, powinny rzutować na nas samych? O pięknie, brzydocie i jednocześnie bardzo cieniutkiej granicy pomiędzy nimi, czytamy obserwując mającą mnóstwo kompleksów 28-letnią Nasturcję i 45-letnią, piękną Paulinę. Kobiety, choć pozornie tak bardzo inne, zbliżają się do siebie. Powieść doskonale obrazuje współczesną obsesję dążenia do idealnego piękna zewnętrznego, które przecież dla każdego z nas może mieć zupełnie inny obraz. Idealna Barbie i Ken, kanony piękna i wyobrażenie o nim, ciążące na pięknie piętno i akceptacja siebie, to tylko z kilka ważnych aspektów, które porusza powieść (Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda? Koniecznie sięgnijcie po nią tego lata i wypatrujcie trzeciej części tejże, świetnej trylogii Nataszy Sochy.
 

 

wtorek, 19 marca 2019

(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie - Natasza Socha - Wydawnictwo Edipresse Książki – Mądra książka o związkach, małżeństwie i uczuciach

Polska, współczesna literatura obyczajowa, zaskakuje mnie ostatnio bardzo, natrafiam coraz częściej na doskonałe powieści, które wciągają czytelnika, jednocześnie niosąc ciekawe i ważne przesłania.


(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie - Natasza Socha
Premiera: 13 lutego 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 304


(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie, to piękna powieść, której autorką jest polska, bardzo popularna pisarka Natasza Socha. Choć trudno mi w to uwierzyć, jest to moje pierwsze spotkanie z jej powieścią. Natasza Socha, urodzona w Poznaniu, jest autorką mnóstwa książek, bestsellerów, pośród których znajdziemy Pokój kołysanek, Mgły Toskanii, czy Troje na huśtawce, jest to kobieca, pełna emocji literatura, która ma już w naszym kraju naprawdę sporą gromadę miłośniczek. Książka z pewnością zwróci Waszą uwagę na półkach księgarskich, okładkę bowiem zdobi piękne zdjęcie dłoni z kubeczkiem sweterkowym, ciepłe i budzące pozytywne konotacje, na uwagę zasługują także błyszczące wykończenia liter, nie przeoczcie jej i skuście się na przeczytanie tejże powieści, naprawdę warto.
Powieść czyta się iście ekspresowo z wielką przyjemnością, szybko chłonąc świetnie skonstruowaną fabułę. Książka napisana jest przystępnym językiem, czuć tu doświadczenie i lekkie pióro autorki. 

 
Z pewnością (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie, to poruszająca lektura, nie jest to typowy, obyczajowy romans, jest tu mnóstwo prawdy, prawdziwego życia, bliskich każdemu człowiekowi problemów i co ważne wiele nadziei. Cecylia i Wiktor Kosowscy, są małżeństwem, w którym nie dzieje się najlepiej, oboje myślą o rozwodzie, zaś każde z nich, pomija na razie ten temat w toku codzienności. Pewnego dnia, Cecylia bierze udział w wypadku samochodowym, trafia do szpitala, przechodzi operację, nie wiadomo, czy będzie mogła chodzić, czeka ją długa rehabilitacja. Wiktor, pomimo, iż ma romans z doktorantką Karolą, zmienia plany i podejmuje się opieki nad Cecylią, jak przystało na dobrego męża. Dwójka ludzi, który niegdyś zakochali się w sobie, obecnie z wypalonym uczuciem, zostają skazani na siebie, Cecylia musi polegać na pomocy męża, który czuje tymczasowy obowiązek i odpowiedzialność opieki nad nią. Czy w takich warunkach ich miłość napotka kolejną szansę? Koniecznie przeczytajcie (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie, to naprawdę mądra i nietuzinkowa powieść, która może skłonić do zmian, przemyśleń i pozwoli także otworzyć oczy, iż każde uczucie należy dobrze pielęgnować.