Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Chata nad jeziorem. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Chata nad jeziorem. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 6 czerwca 2019

Chata nad jeziorem - Roma J. Fiszer - Wydawnictwo Edipresse Książki – Przepiękna, lekka, malowana uczuciami powieść na lato!

Rodzima, współczesna literatura obyczajowa potrafi mnie jeszcze miło zaskoczyć. Powieść Chata nad jeziorem, wciąga, wzrusza i wywołuje emocje, dziś więcej u mnie właśnie o tejże książce.

Chata nad jeziorem - Roma J. Fiszer
Premiera: 13 marca 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 400


Chata nad jeziorem, to piękna powieść, której autorką jest polska pisarka Roma J. Fiszer. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, Roma J. Fiszer, urodziła się w Poznaniu, od lat zamieszkuje zaś w Gdyni, ma już na swym koncie sporo książek, które mam w planach nadrobić, są to między innymi powieści Listy sprzed lat, Siedlisko gorących serc, czy Kilka godzin do szczęścia, Wzgórze pełne słońca i Sezon na szczęście, będące Sagą kaszubską. Chata nad jeziorem, urzekła mnie pięknym tytułem i wspaniałą, eteryczną okładką, koniecznie poszukajcie jej na półkach księgarni.


Jest to lekka, bardzo urokliwa, przyjemna w odbiorze powieść obyczajowa, idealna wprost na lato, urlop i wakacje, ciepły wieczór. Pochłania się ją szybko, krok po kroku wciągając się w świat powieści, napisanej przystępnym, płynnym językiem. Fabuła się świetnie skrojona, czuć tu dobre pióro autorki. Vanessa ma trzydzieści lat, jest malarką, jej życie obecnie przeżywa spory kryzys, bowiem rezygnuje ona ze związku z mężczyzną, z którym planowała od lat ślub, jej rodzice nie są z tego faktu zadowoleni. Kobieta postanawia odseparować się od świata, gdy niespodziewanie w internecie poznaje Emilię i tajemniczego rzeźbiarza z pięknych okolic Kaszub, którym okazuje się być ciekawym mężczyzną o imieniu Paweł. Cóż wyniknie z przyjaźni między nimi? Powieść zachwyca klimatem, czarującymi opisami piękna przyrody i ciepłem, to iście doskonała książka na odpoczynek z lekturą. Polecam bardzo na czerwcowe wieczory!