Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Czarne Miasto. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Czarne Miasto. Pokaż wszystkie posty

środa, 3 stycznia 2024

Burgundowe Wdowy - Marta Knopik – Trzecia odsłona Czarnego Miasta

Pierwsza książka w 2024 roku! Burgundowe Wdowy, autorstwa Marty Knopik, to powieść, po którą sięgnęłam w pierwszy dzień nowego roku.

 

Burgundowe Wdowy - Marta Knopik

Premiera – 9 października 2023

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka twarda

Ilość stron: 320

Debiutancka powieść tejże pisarki Czarne Miasto, zrobiła na mnie wrażenie, potem był drugi tom Rok Zaćmienia, pora zatem na trzecią odsłonę Czarnego Miasta. Burgundowe Wdowy, to literatura piękna, wolna w odbiorze, raczej dla świadomego czytelnika, mroczna, z wirem emocji i chwilą zadumy. Młodziutka Zilka kocha książki, kiedy otrzymuje możliwość zebrania w całość wspomnień i zapisków zasłużonej, starszej już pisarki Edeltraudy Schwarz, jest podekscytowana. Zilka zamieszka w mrocznej willi Schwarz, pozna gosposię Klementynę, bibliotekę, wokół niej zaś, zaczną dziać się dziwne rzeczy. Zaryzykuję twierdzenie, iż jest to moja ulubiona część serii Czarnego Miasta. Swoisty mrok, ciekawy klimat, książkę pochłaniałam z wielką przyjemnością, polecam całym sercem! 

 

 

wtorek, 15 grudnia 2020

Czarne Miasto - Marta Knopik - Książka na prezent z Wydawnictwem Lira – Debiutancka literatura piękna, magiczny klimat i mroczny Śląsk!

Odliczacie już dni do Wigilii? Za ponad tydzień, zasiądziemy do świątecznego stołu i obdarujemy się prezentami, a jak wiadomo, najlepszym pomysłem na podarunek pod choinkę jest zawsze książka! Mój świąteczny cykl Książka na prezent z Wydawnictwem Lira, dziś zaskoczy Was ciekawą książką spod znaku rodzimej, debiutanckiej literatury pięknej!


Czarne Miasto - Marta Knopik

Premiera: 19 lutego 2020

Cykl: Opowieści z Czarnego Miasta - Tom 1

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka twarda

Ilość stron: 320

Debiutująca powieścią Czarne Miasto, Marta Knopik, to absolwentka filologii polskiej, kochająca literaturę, teatr, film, góry, nurkowanie na rafie koralowej i wycieczki rowerowe, to także autorka scenariuszy zamieszczanych na Teatroteka Szkolna. Książka zachwyca wizualnie, naprawdę od okładki nie można oderwać wzroku i z pewnością szybko znajdziecie ją na półkach księgarni, warto podarować ją komuś bliskiemu w świątecznym podarunku. Czarne Miasto, to literatura dla świadomego czytelnika, zachwyci miłośników dobrej, współczesnej literatury pięknej z nutą oniryzmu, swoistej magii i legend. W smutnym, pesymistycznym, śląskim, pełnym dymu Czarnym Mieście zamieszkuje Wanda Bóbr, po śmierci męża Zdziśka, który zginął w kopalni, samotnie spędza swoje, monotonne życie. Codzienność mija tu wolno, córki Wandy, Belinda i Bianka, czyli siostry Bebe, przeniosły się do dziwnego, jakby sztucznego Białego Miasta, ona zaś siada sobie w fotelu w salonie albo w bibliotece, pali papierosy, wypuszczając smugi dymu. Powieść fabularnie postępuje w swoim, nieśpiesznym tempie, książka wciąga i fascynuje. Zdecydowanie warto podarować Czarne Miasto komuś bliskiemu w prezencie na święta, to mądra, wymiarowa, dająca do myślenia lektura, pełna swego czaru, unikalna i zdecydowanie warta uwagi!