Pokazywanie postów oznaczonych etykietą debiut. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą debiut. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 16 marca 2026

Wow! Gotycki folk horror na wiosnę! Niematki - Leslie J. Anderson

Wow! Gotycki folk horror na wiosnę! Niematki - Leslie J. Anderson

 

Niematki - Leslie J. Anderson

Premiera: 24 września 2025

Wydawnictwo: Insignis StoryLight

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami


Debiut Leslie J. Anderson, to groza w najlepszym wydaniu, jeśli zatem jesteście fanami tegoż gatunku, koniecznie musicie sięgnąć po Niematki. Poznajemy poturbowaną psychicznie Carolyn Marshall, dziennikarkę, która zostaje wysłana do małej miejscowości Raeford. W dusznym, wilgotnym miasteczku podobno klacz urodziła ludzkiego chłopca, Carolyn ma zweryfikować tę informację, zatem bada sprawę. Na okolicznych polach, znaleziono zwłoki konia i człowieka, jakie tajemnice kryje miasteczko, w co zamieszani są jego mieszkańcy? Okazuje się, że przesądy związane z kobietami i końmi z Raeford, zbierają swe żniwo. Klimat, jaki stworzyła tu autorka jest niesamowity, ciemny, senny, niebezpieczny, gęsty, fabuła wciąga i nie pozwala odłożyć książki ani na moment. W ciemność – gdzie mieszkał potwór. Gotycki, mroczny klimat folkowy, który pokochają miłośnicy ciemnych zakamarków literatury, horror kryminalny, który wciąga i angażuje. Jeden z moich czytelniczych hitów ostatnich dni, czytajcie, warto, bardzo warto!  


 

środa, 15 października 2025

O co tyle szumu? Doskonały debiut! Niepamięć - Margareta Wysocka

O co tyle szumu? Doskonały debiut! Niepamięć Margarety Wysockiej!

 

Niepamięć - Margareta Wysocka

Premiera: 16 lipca 2025

Wydawnictwo: Insignis StoryLight

Oprawa: miękka ze skrzydełkami


Latem ukazało się sporo ciekawych książek, moją uwagę zwrócił właśnie ów debiut. Niepamięć Margarety Wysockiej, pojawiała się często w recenzjach, byłam zatem ciekawa, jak ja odbiorę tę powieść, którą poleca Wojciech Chmielarz, Igor Brejdygant i Max Czornyj. Obszerna książka, wpisująca się gatunkowo pomiędzy kryminałem, a thrillerem, wciągnęła mnie ekspresowo. Odważna i charakterna ekolożka Diana Paderska nie pamięta, co działo się ostatniej, sobotniej nocy. Przypomina sobie zaś spotkanie ze znanym, zamożnym mężczyzną Henrykiem Wagnerem, który jak się okazuje zaginął. Sprawę dziennikarsko bada Jakub Lange. Okazuje się, że sprawa jest niezwykle skomplikowana, umoczona w świat polityki i biznesu. Cały czas fabuła buduje w czytelniku napięcie i tajemnicę, myli tropy, na uwagę zasługują też złożeni bohaterowie z krwi i kości. Jakby osobnym bohaterem jest tu też miasto, które osobiście bardzo lubię, Poznań, to sznur intryg, układów, dzieje się sporo. Jest to pozycja dla miłośników kryminału, sensacji, idealna lektura na jesienne i zimowe dni, doskonały debiut, zdecydowanie wart Waszej uwagi!

 

piątek, 21 marca 2025

Genialny debiut na wiosnę! Dzieci jednej pajęczycy - Olga Niziołek

Hej Wiosno! Ależ to była smakowita przygoda książkowa! Powieść Dzieci jednej pajęczycy Olgi Niziołek, trafiła w 100% w moje czytelnicze gusta!

 

Dzieci jednej pajęczycy - Olga Niziołek

Premiera: 4 listopada 2024

Wydawnictwo: Powergraph

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami

 

 

Wydawnictwo Powergraph, przyzwyczaiło mnie do najwyższej, książkowej jakości, Dzieci jednej pajęczycy zachwycają wizualnie, wydawniczo wszystko zapięte jest na ostatni guzik, a ilustracje towarzyszące książce - doskonałe. Debiutancka powieść Olgi Niziołek, angażuje i wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Nigdy nie bałam się pająków, choć wiem, że jest to jedna z częstszych fobii ludzkich, także uwaga powieść totalnie zaplątana jest w piękne, pajęcze sieci! Dzięki niej poznałam ogrom faktów dotyczących pająków, ich świat to czysta magia. Niesamowite zdolności tych stworzeń fascynują Kyoro, on wraz z nastoletnią buntowniczką Amelią, w towarzystwie Marka, poszukiwanego obecnie byłego przywódcy smutnej i szarej Aglomeracji i jego córki Zosi, podejmują razem walkę o lepszy, wolny świat. Jest jeszcze Kris, Werka i jej babcia Irena, która pamięta sprzed wybuchu. Nad wszystkim góruje Bogini Pajęczyca. Unikalny klimat powieści uwiódł mnie na wskroś, galeria osobowości bohaterów, ich relacje, świetnie skonstruowana fabuła, dopełniają całości. Dzieci jednej pajęczycy, to doskonałe science fiction, fantasy z atmosferą cyberpunk i postapo. Mądra, skłaniająca do przemyśleń lektura, godny debiut, czytajcie, czytajcie!

 

 

wtorek, 21 listopada 2023

Nowość - Uroczysko - Brenna Nation – Debiutancka, magiczna powieść!

Pierwszy śnieg zaliczony! Cudowny, już przedświąteczny czas, zaowocował u mnie nowością. Książka Uroczysko, którą napisała mieszkająca w Baltimore i debiutująca Brenna Nation, moją uwagę zwróciła już przy zapowiedziach wydawniczych.

 

Uroczysko - Brenna Nation

Premiera: 11 października 2023

Wydawnictwo: Jaguar

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 352

Powieść skusiła mnie intrygującą fabułą i absolutnie przepiękną okładką, którą jestem nieustannie zachwycona. Oto mieszkająca w sierocińcu Sapphire, która podczas osiemnastych urodzin, przenosi się do królestwa Eriobis, gdzie włada się żywiołami. Poznaje tu Ogniorodną Everę o płonących oczach. Sapphire trafia przed oblicze królowej Araxii i króla Kipa, okazuje się, iż jest księżniczką, ich zaginioną córką i posiada moce. Dziewczyna uczy się obecnego stanu rzeczy i zgłębia przeszłość, poznaje też Ashes, przepiękną, rudowłosą wiedźmę cienia, między nimi rodzi się szczególna więź. Uroczysko, to niesamowicie przyjemne, lekkie fantasy ya, pełne magii, kobiecej mocy i ciekawych bohaterów, z którymi się zżywa. Książkowej wyjadaczce, jaką jestem i jednocześnie miłośniczce tego typu klimatów, czytało się tę powieść bardzo przyjemnie, momentami otulająco wręcz. Przepadłam i wciągnęłam się bez reszty, zatem polecam ją Wam całym sercem na zimowe wieczorki.     


 

 

środa, 1 marca 2023

Klimatyczna, debiutancka powieść historyczna - Srebrne wrzeciono - Ewa Sobieniewska

Początkiem marca, mocno czuję już wiosnę! Dziś zaś u mnie recenzja książki, którą przeczytałam jeszcze, gdy zimowy, biały śnieg, cieszył nasze oczy.

 

Srebrne wrzeciono - Ewa Sobieniewska

Premiera – 7 listopada 2022

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 464

Srebrne wrzeciono, to powieść historyczna z świetnym klimatem. Jest rok 1640, już w prologu poznajemy prześliczną Litwinkę imieniem Vaiva, kobiece marzenie wielu mężczyzn, uważaną za czarci pomiot. Owładnięty obsesją kowal nie zdołał jej zdobyć, teraz szuka zatem zemsty. Dopadnę cię i wtedy pożałujesz, czarownico! (…) Vaiva myślała, że kowal odpuści, bo nijak nie miał do niej dostępu. Mija dwieście lat, a imię Vaivy Migle, nadal wspominają ludzie, nazywają ją boginią bagien. W 1853 roku, w konsekwencji odmowy małżeństwa z generałem, młodziutka Wiktoria, trafia do majątku w Łempicach, gdzie poznaje historię Vaivy, one obie odrzuciły niechcianych adoratorów… Podczas czytania wprost uwielbiałam fragmenty z Vaivą. Srebrne wrzeciono, wciąga, a książkę z doskonale skonstruowaną fabułą i świetnym finałem, pochłania się ekspresowo. Polecam Wam jej lekturę, jeśli cenicie nietuzinkowe, malownicze powieści historyczne z klimatem! 


 


środa, 28 lipca 2021

Debiutancka, bardzo klimatyczna powieść - Tajemnica Jareda Straya - Adam Szabat

Moje czytelnicze lato, to przede wszystkim kryminały, dziś u mnie powieść, która stricte czystym kryminałem nie jest, zaś jej ciekawy klimat i tajemniczość, zachwyca i wciąga bez reszty.

 

Tajemnica Jareda Straya - Adam Szabat

Premiera: 7 lipca 2021

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 336


Tajemnica Jareda Straya, to książka, którą napisał debiutujący Adam Szabat. Powieść intrygowała mnie już przy lipcowych zapowiedziach, bowiem uwielbiam wszelkie, mroczne zakamarki literatury, a dodatkowo bardzo lubię debiuty. Autor jest wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów piosenek, scenariuszy teatralnych i trenerem wokalnym, mieszka z rodziną w Hrubieszowie. Tajemnica Jareda Straya, gatunkowo z pewnością nie jest typowym kryminałem, mamy tu specyficzny klimat, pełen tajemnic, swoistej magii i ludzkich emocji. W inicjującym powieść rozdziale, w roku 1986, wraz z listonoszem imieniem Deryl, jesteśmy świadkami prawdopodobnego samobójstwa starszego mężczyzny, następnie już poznajemy głównego bohatera. Leon Kornas, jest z wykształcenia dziennikarzem, od przyjaciółki Marty, z którą prowadzi sklep warzywny, otrzymuje książkę Jareda Straya, pod tytułem Gniazdo, która zachwyca go i angażuje. Szukając informacji o amerykańskim autorze, Leon natrafia na wiele tajemnic. Intryguje go przesłanie książki, życie i pochodzenie pisarza, w związku z tym trafia na klimatyczny Dwór Horowieckich w Wilkowicach, gdzie w towarzystwie Barbary Horowieckiej, prowadzącej tamże hotel, zgłębia zawiłą historię i poznaje sekrety rodziny. Tajemnica Jareda Straya, wciągnęła mnie niesamowicie, książkę przeczytałam w jeden, lipcowy dzień, powieść napisana jest bowiem przystępnym językiem, a ciekawie i przyjemnie poprowadzona fabuła nie pozwala na nudę. Warta uwagi, ciekawa propozycja dla miłośników tajemniczych, mrocznych klimatów kryminalnych!


 

 

 

wtorek, 27 lipca 2021

Kryminał policyjny na lato - Czynności wyjaśniające - Sebastian Bachniak

Na brak literatury kryminalnej u mnie, chyba nie możecie narzekać, sensacja, mroczne zakamarki literatury, ponownie dziś okupują moje strony, oto kolejny, doskonały kryminał policyjny od Wydawnictwa Lira.

 

Czynności wyjaśniające - Sebastian Bachniak

Premiera: 9 czerwca 2021

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 416


Debiutancka powieść Sebastiana Bachniaka, zatytułowana Czynności wyjaśniające, od czerwca dostępna jest w księgarniach. Krótko po premierze, dobrałam się do niej, bowiem bardzo lubię kryminalne debiuty, które potrafią bardzo pozytywnie zaskoczyć. Autor Sebastian Bachniak, mieszka w Częstochowie, pracuje w policji, lubi planszówki i piosenki żeglarskie. Dlaczego warto zwrócić uwagę na jego debiutancką powieść? Kusi ona ciekawą, mroczną okładką, a fabuła doskonale spełnia wymagania nawet tak wymagającej maniaczki kryminalnej, jaką jestem. Poznajemy zatem głównego bohatera, podkomisarz Szymon Hołysz, w prologu książki, przesłuchiwany jest przez funkcjonariuszkę Biura Spraw Wewnętrznych Policji w sprawie wypadku, do którego doszło w Kokawie, zginęła tam czteroosobowa rodzina z dwójką malutkich dzieci, po tym przenosimy się fabularnie siedem miesięcy wcześniej. Technik kryminalistyki Hołysz, z polecenia komendanta, rozmawia z psychologiem, przybliża swoje życie, gdy otrzymał pracę w policji i jak poznał zmarłą już, ukochaną żonę Annę, został wówczas sam z dwójką dzieci, córką Jagodą, synem Mikołajem i ich suczką Miłką, jego świat legł w gruzach. Hołysz z wieloma trudami wraca do pracy, jednak zostaje przeniesiony na Komisariat Policji w Działoszynie, gdzie przeprowadza się, tam musi rozwiązać trudną sprawę wypadku samochodowego, w którym sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Książka wciąga od początku do końca, Hołysz to postać z krwi i kości, pełna wielu emocji, skomplikowanych, życiowych rozterek, mężczyzna, policjant i jednocześnie ojciec. Czytelnik z nieustanną ekscytacją, śledzi postępowanie, które niebezpiecznie jest bardzo blisko związane z Hołyszem. Dodatkowo w filharmonii, na koncercie, policjant poznaje śpiewającą, intrygującą Olgę Wysocką. Czynności wyjaśniające, to doskonały wybór na urlopową, kryminalną lekturę z nutą obyczajową, polecam wrzucić tę książkę do wakacyjnej, czytelniczej walizki!


 

 

wtorek, 15 grudnia 2020

Czarne Miasto - Marta Knopik - Książka na prezent z Wydawnictwem Lira – Debiutancka literatura piękna, magiczny klimat i mroczny Śląsk!

Odliczacie już dni do Wigilii? Za ponad tydzień, zasiądziemy do świątecznego stołu i obdarujemy się prezentami, a jak wiadomo, najlepszym pomysłem na podarunek pod choinkę jest zawsze książka! Mój świąteczny cykl Książka na prezent z Wydawnictwem Lira, dziś zaskoczy Was ciekawą książką spod znaku rodzimej, debiutanckiej literatury pięknej!


Czarne Miasto - Marta Knopik

Premiera: 19 lutego 2020

Cykl: Opowieści z Czarnego Miasta - Tom 1

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka twarda

Ilość stron: 320

Debiutująca powieścią Czarne Miasto, Marta Knopik, to absolwentka filologii polskiej, kochająca literaturę, teatr, film, góry, nurkowanie na rafie koralowej i wycieczki rowerowe, to także autorka scenariuszy zamieszczanych na Teatroteka Szkolna. Książka zachwyca wizualnie, naprawdę od okładki nie można oderwać wzroku i z pewnością szybko znajdziecie ją na półkach księgarni, warto podarować ją komuś bliskiemu w świątecznym podarunku. Czarne Miasto, to literatura dla świadomego czytelnika, zachwyci miłośników dobrej, współczesnej literatury pięknej z nutą oniryzmu, swoistej magii i legend. W smutnym, pesymistycznym, śląskim, pełnym dymu Czarnym Mieście zamieszkuje Wanda Bóbr, po śmierci męża Zdziśka, który zginął w kopalni, samotnie spędza swoje, monotonne życie. Codzienność mija tu wolno, córki Wandy, Belinda i Bianka, czyli siostry Bebe, przeniosły się do dziwnego, jakby sztucznego Białego Miasta, ona zaś siada sobie w fotelu w salonie albo w bibliotece, pali papierosy, wypuszczając smugi dymu. Powieść fabularnie postępuje w swoim, nieśpiesznym tempie, książka wciąga i fascynuje. Zdecydowanie warto podarować Czarne Miasto komuś bliskiemu w prezencie na święta, to mądra, wymiarowa, dająca do myślenia lektura, pełna swego czaru, unikalna i zdecydowanie warta uwagi!


 

poniedziałek, 7 grudnia 2020

Ostatni cud - Marzena Orczyk-Wiczkowska - Książka na prezent z Wydawnictwem Lira – Genialna, współczesna, debiutancka literatura piękna pod choinkę!

 Jako polonistka, bardzo doceniam dobre powieści z kręgu współczesnej literatury pięknej. Jedna z listopadowych nowości Wydawnictwa Lira, książka Ostatni cud, której autorką jest Marzena Orczyk-Wiczkowska, zdecydowanie zwróciła moją uwagę już przy zapowiedziach, dziś u mnie więcej o tejże, ciekawej powieści spod pióra polskiej pisarki.

 

Ostatni cud - Marzena Orczyk-Wiczkowska

Premiera: 12 listopada 2020

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka twarda

Ilość stron: 448

Ostatni cud Marzeny Orczyk-Wiczkowskiej, to druga już pozycja Wydawnictwa Lira, którą polecam Wam na świąteczny prezent, książka bowiem zachwyca nie tylko fabułą i magicznym odbiorem, ale też unikalną, twardą oprawą. Na półkach księgarni internetowych i stacjonarnych, Ostatni cud skusi Was intrygującą, minimalistyczną i jednocześnie świetnie oddającą fabułę okładką, naprawdę warto zwrócić na nią uwagę. Debiutancki Ostatni cud, wciąga i fascynuje, jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, Marzena Orczyk-Wiczkowska, napisała zbiór opowiadań i trzy tomiki wierszy, interesuje się malarstwem i historią Dąbrowy Górniczej, gdzie zamieszkuje. Powieściową podróż zaczynamy w małej, spokojnej miejscowości Strzemieszyce Wielkie, gdzie na świat przychodzi Jan Antoni, dziecko pięćdziesięcioletniego małżeństwa Jolanty i Janusza Łapka. Chłopiec okazuje się mieć nadprzyrodzone zdolności, które interesują wiele osób. Filmowa wręcz fabuła, nie pozwala oderwać się od książki ani na moment, oto pojawia się tajemniczy Hindus Balaram, ksiądz Robert, w młodości fan The Cure, Fortunat Nabiałek czy fizjoterapeutka Marlena Bielińska. Na polskich na wskroś terenach dzieją się rzeczy tajemnicze i magiczne. A co mówią ludzie? (…) Co mówią? (…) Że Jasia diabeł nawiedził. Koniecznie przeczytajcie Ostatni cud, bądź podarujcie go bliskiej osobie. Powieść będzie idealnym prezentem pod choinkę dla każdego, kto ceni dobrą, polską literaturę współczesną, książka przypadnie do gustu miłośnikom fabuł z nutą magii, zderzeniem światów, ale też tym, którzy sięgają po powieści z ciekawymi portretami psychologicznymi postaci, polecam bardzo!


 

 

czwartek, 1 października 2020

Premiera oraz fragment pięknej i emocjonalnej powieści - Przyjdzie pogoda na miłość - Wioletta Piasecka – Wydawnictwo Szara Godzina

Witamy październik! Piękna jesień zachwyca nas cudowną aurą, pogodą i kolorami, zaś wieczorki stają się coraz dłuższe, zatem warto nadrabiać książkowe zaległości. Dziś z wielką przyjemnością, premierowo, chcę Wam polecić najnowszą powieść spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina, oto Przyjdzie pogoda na miłość, książka, której autorką jest Wioletta Piasecka.


Pełna emocji historia trzech przyjaciółek, z których marzeń zadrwił los. Młode kobiety zderzają się z brutalnością dorosłego życia. Czy odnajdą w sobie siłę, by podnieść się po bolesnym upadku? Czy potrafią zaufać sobie i innym, kiedy przyjdzie pogoda na miłość?  Joannę opuszcza narzeczony i decyduje się na ślub z inną kobietą.  U Magdy, która spodziewa się dziecka, lekarze diagnozują raka piersi. Zuzanna marząca o karierze w modelingu wikła się w seksaferę w kręgach władzy. Wioletta Piasecka w powieści Przyjdzie pogoda na miłość zdaje się mówić, że wszystko ma swój czas. Po burzy wychodzi słońce, a więc mimo zawiedzionych nadziei, cierpienia i konsekwencji błędnych decyzji zawsze trzeba szukać nowych szans i walczyć o swoje szczęście.  Jeśli przeżywasz rozterki i rozczarowania, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz otuchy, bo w Twoim życiu się nie układa, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli po prostu masz ochotę na dobrą lekturę, to Przyjdzie pogoda na miłość jest idealnym wyborem.


Przyjdzie pogoda na miłość, już od wczoraj, czyli od 30 września, kusi w księgarniach internetowych i stacjonarnych. Z niecierpliwością czekam na jej lekturę, bowiem zapowiada się piękny, obyczajowy, klimatyczny, kobiecy romans z dużą dozą emocji. Wioletta Piasecka, jest nie tylko autorką książek, ale też scenariuszy teatralnych, wierszy, tekstów piosenek i słuchowisk radiowych, powieść jest pierwszą jej publikacją, skierowaną tylko dla dorosłych, zatem mamy tu taki mini debiut. Z okazji premiery, proponuję Wam fragment książki!  


Krzysztof pierwszy raz usłyszał jej beztroski śmiech.

– Joasiu, jesteś dziś… Czy coś się wydarzyło? – Zachwyt w jego oczach nagle zgasł.

– Stał się cud. Prawdziwy cud. Moja przyjaciółka wybudziła się ze śpiączki.

Zauważyła, że odetchnął z ulgą. Teraz ona przyjrzała mu się uważniej i znów się uśmiechnęła.

Pewnie podejrzewał, że spotkałam się z Markiem – pomyślała.

– Urodziła już?

– Tak, urodziła śliczną córeczkę. W dodatku własnymi siłami. Wiesz, gdy Magda mnie zobaczyła, to myślała, że jestem jej córką. Nazwała mnie jej imieniem. Długo jej tłumaczyłam, że nie jestem Antosią. Dotknęła moich włosów i powiedziała, że Antosia też ma takie rude loki. Dziwne. Widziałam jej córeczkę. Ma tylko kilka jasnych, prawie białych kosmyków. Jest podobna do Magdy jak dwie krople wody. Ale potem cię rozpoznała?

– Tak. Chociaż lekarze twierdzą, że sporo czasu upłynie, za­nim odzyska pełną świadomość. No i czeka ją walka z chorobą. Nie wiadomo, jakie spustoszenie w organizmie zrobił nowotwór. Na razie robią wyniki.

– Dzielna dziewczyna. Miejmy nadzieję, że od teraz będzie tylko lepiej. – Wyjął z wiszącej szafki dwa talerze i przełożył pie­rogi. – Proszę, częstuj się. Moja mama też bardzo dobrze gotuje, a przynajmniej nam smakuje. – Wyciągnął z szuflady sztućce.

– Przepyszne! – powiedziała z pełnymi ustami.

Krzysztof zaśmiał się głośno.

– Joasiu, jak myślisz, czy do pierogów pasuje czerwone wino?

– Pewnie że pasuje, ale skąd my teraz weźmiemy czerwone wino?

– Jestem przygotowany na takie sytuacje. Pozwól, że cię opuszczę. – Wytarł usta serwetką i poszedł do swojego pokoju.

Joanna zjadła jeszcze dwa pierogi i upiła łyk herbaty. Pierwszy raz od rozstania z Markiem poczuła lekkość. Myśli o nim bolały, ale nie zatruwały już umysłu w bezlitosny sposób tak jak zaraz po rozstaniu.

Krzysztof wrócił z winem. Otworzył szufladę, wyjął korko­ciąg i wprawnym ruchem otworzył butelkę. Przetarł kieliszki i napełnił do połowy.

– Joasiu, za nas! – Uśmiechnął się szelmowsko.

– Za nas? No dobrze, niech ci będzie, wspólniku. W końcu tworzymy razem niezły teatralny team.

Stuknęli się kieliszkami. Nagle, gdy uniosła lampkę, przypo­mniała jej się ostatnia kolacja z Markiem w greckiej restauracji

Santorini. Zawsze świętowali tam wszystkie rocznice. Kochała tę restaurację, ale Marek nawet to wspomnienie jej odebrał, wybierając ją jako miejsce rozstania. Na porzucenie mnie – po­myślała. Zakończenie studenckiego romansu. Odwróciła wzrok, by Krzysztof nie widział jej nagłego smutku.


środa, 17 czerwca 2020

Dziś premiera - Telefonistka – Debiutancka powieść Gretchen Berg - Wydawnictwo Insignis - autorka bestsellera Służące – poleca!

Jeśli zaglądacie do mnie częściej, doskonale wiecie, iż bardzo lubię sięgać po debiuty literackie, często są to bowiem ciekawe książki ze świeżym spojrzeniem, tak też było tym razem, oto zupełna nowość, której premiera odbywa się właśnie dziś - debiutancka powieść Gretchen Berg, pod tytułem Telefonistka.


Telefonistka - Gretchen Berg
Tytuł oryginalny: The Operator
Premiera: 17 czerwca 2020
Wydawnictwo: Insignis
Tłumaczenie: Monika Skowron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 408


Telefonistka, autorstwa Gretchen Berg, to doskonała, współczesna beletrystyka na lato, powieść zdobi naprawdę godna uwagi, lakierowana okładka z tłoczeniami, na której widnieje tarcza telefoniczna, zaś w dwie szepczące kobiety rodem z lat pięćdziesiątych, całość celnie nawiązuje do fabuły książki. Książkę poleca między innymi autorka bestsellera Służące Kathryn Stockett. Autorka Gretchen Berg, urodziła się na Wschodnim Wybrzeżu, była nauczycielką angielskiego w Korei Południowej i Iraku, obecnie mieszka w Chicago. Debiut Telefonistka, czyta się z ogromną przyjemnością, pomysł na fabułę jest świetny, książka wciąga i angażuje. Mamy tu Amerykę wczesnych lat pięćdziesiątych, ubiegłego wieku, Vivian Dalton, pracuje, jako telefonistka w centrali Ohio Bell, podczas łączenia rozmów, zaspakajając swą ludzką ciekawość, często je po prostu podsłuchuje. Zna doskonale ludzi z małego miasteczka Wooster, ich problemy, konflikty, ale też wszelkie ploteczki, które pojawiają się w rozmowach. Pewnego dnia podsłuchuje rozmowę Betty Miller, w której słyszy zaskakującą informację, dotyczącą jej własnej rodziny i postanawia zbadać, czy jest to jedynie plotka? Doskonały klimat lat pięćdziesiątych, zaskoczenia, humor, intrygująca, postępująca fabuła, ciekawie skonstruowani bohaterowie, a do tego nawet przepisy kulinarne, koniecznie sięgnijcie po tę nowość, jest to bowiem doskonała książkowa rozrywka na najwyższym poziomie, świetna i nietuzinkowa powieść na lato!  


wtorek, 5 maja 2020

Przepiękna, debiutancka powieść polskiej pisarki od Wydawnictwa Szara Godzina - Podróże serc - Agnieszka Panasiuk – Książka malowana podlaskimi krajobrazami!

Wydawnictwo Szara Godzina, na wiosnę zaskakuje mnie samymi książkowymi perełkami. Przed Wami przepiękna, debiutancka powieść polskiej pisarki, która swą premierę miała niedawno, bowiem 2 kwietnia, oto Podróże serc, autorstwa Agnieszki Panasiuk.


Podróże serc - Agnieszka Panasiuk
Premiera: 2 kwietnia 2020
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 424


Książkę Podróże serc, którą napisała Agnieszka Panasiuk, można zakupić stacjonarnie, jak i internetowo w księgarniach, polecam też wersję ebook na Legimi, jeśli lubicie czytać na czytnikach, tabletach, czy na telefonach. Podróże serc, zdobi przecudowna okładka, która z pewnością skusi oko wielu miłośników rodzimych powieści obyczajowych, Wydawnictwo Szara Godzina, jak zawsze zadbało o każdy szczegół. Autorka Agnieszka Panasiuk, debiutująca tą książką, z wykształcenia jest nauczycielką historii, zawodowo pracuje w administracji, jest laureatką konkursów literackich, a wolny czas spędza w gronie rodzinnym, pasjonuje się ogrodnictwem i filmem.

 
Z pewnością powieść Podróże serc, trafi w gusta miłośników powieści obyczajowych, ciepłych, naładowanych emocjami, wzruszeniami, odnajdą się tu także fanki nieco romantycznych nut, ale również spragnieni ciekawego, historycznego tła rodem z podlaskich i łowickich ziem XIX wieku i zaborów. Oto bogata ziemianka, panienka Joanna Wierzbicka, kobieta nie ma szczęścia w miłości, mężczyzna, którego kochała od dzieciństwa - Tadeusz, żeni się z inną dziewczyną - Basią. Joanna po latach, żyjąc samotnie, niespodziewanie otrzymuje wiadomość o testamencie Tadeusza, w którym wyznaczono ją, jako opiekunkę jego sześcioletniej córeczki Anieli Joanny Jastrzębowskiej. Anielka przeprowadza się do Wierzbickiej i o totalnie zmienia jej życie. Czy kobieta odnajdzie w sobie siłę, by pokochać dziewczynkę, której oboje rodziców zawiodło ją przed laty? Dziecko wprowadza w życie Joanny światło i radość, razem odkrywają one liczne uroki Podlasia, ale też zwyczaje charakterystyczne dla tego regionu. Fabuła powieści jest świetnie i etapowo skonstruowana, czyta się ją z wielką przyjemnością. W życiu Joanny i Anielki pojawia się Marcin Czarnocki, który nieoczekiwanie również znacznie zmieni bieg wydarzeń. Nie ukrywam, iż jestem zauroczona książką Podróże serc, powieść wciąga jak szalona, od pierwszej do ostatniej strony, poszukajcie jej koniecznie i wiosennie delektujcie się wspaniałą lekturą!