Doskonale wiem, iż jest pośród Was naprawdę spora
grupa miłośników kryminałów. Ja kocham literaturę sensacyjno-kryminalną od
zawsze, zatem często ten właśnie gatunek literacki gości u mnie zarówno na
półkach mojej biblioteczki, jak i oczywiście na blogu.
Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2
Historie prawdziwe
Wstęp: Michał Fajbusiewicz
Autorzy: Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max
Czornyj,
Marta Guzowska, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska i Michał
Kuźmiński,
Joanna Opiat-Bojarska, Katarzyna Puzyńska
Premiera: 18 września 2019
Wydawnictwo: Kompania Mediowa
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 328
Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2, to już druga odsłona
cyklu związanego z programem w telewizji Crime+Investigation. Bardzo ubolewam,
iż nie miałam okazji poznać tomu pierwszego. Jest to zbiór mini-kryminałów,
które napisali jedni z najlepszych i najgłośniejszych, kryminalnych pisarzy
polskich, są tu opisane prawdziwe zbrodnie, a na kartach książki zgłębiamy nie
tylko same sprawy, ale też psychikę ofiar i oczywiście sprawców, morderców, w
ten sposób namacalnie niemal, możemy dotknąć nieco prawdziwych przestępstw.
Historie opisane tu są naprawdę mrożące krew w żyłach, każdy z autorów
analizował przed tworzeniem historii swój przypadek, mieli okazję rozmów z
dochodzeniówką, kryminologami, psychologami, mieli dostęp do akt. Każda
historia jest zupełnie inna, zaś łączy je oczywiście mroczny, kryminalny
wydźwięk. Wstępem książkę opatrzył znany chyba każdemu Michał Fajbusiewicz,
następnie znajdziemy siedem opowiadań, każde z nich jest inne i opowiada inną,
prawdziwą historię, jest napisane w inny sposób, charakterystyczny dla danego
autora. Mamy tu zatem istną śmietankę kryminalną, znajdziemy tu historie,
których autorem jest Igor Brejdygant (Może), Wojciech Chmielarz (Łowca), Max
Czornyj (Gdy pisana nam jest śmierć), Marta Guzowska (Game over), Małgorzata Kuźmińska
i Michał Kuźmiński (Szczególne potępienie), Joanna Opiat-Bojarska (Linia
obrony) i Katarzyna Puzyńska (Nie ma sprawy). Książkę dosłownie pochłonęłam w
ekspresowym tempie, gdy przeczytałam jedno opowiadanie, od razu zabierałam się
za kolejne, to zdecydowanie must have dla fanów kryminałów i sensacji, absolutnie
doskonała lektura na dłuższe, jesienne wieczory!