Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Wydawnictwo W.A.B.. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Wydawnictwo W.A.B.. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 15 lipca 2021

Genialna, KRYMINALNA seria Kolory zła – Małgorzata Oliwia Sobczak - Czerwień, Czerń oraz zwieńczenie trylogii Biel!

Polska kryminałem stoi! Na naszym, rodzimym rynku wydawniczym, znalazłam ostatnio kolejną perłę polskiego kryminału, seria Kolory zła, totalnie wciągnęła mnie bez reszty i zachwyciła tak wymagającą maniaczkę kryminalną, jak ja!


Czerwień, Czerń, Biel - Małgorzata Oliwia Sobczak

Premiera: 4 września 2019, 6 maja 2020, 19 maja 2021

Cykl: Kolory zła - Tom 1, 2 oraz 3

Wydawnictwo: W.A.B.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 384, 448, 432

Jeśli zaglądacie do mnie częściej, z pewnością wiecie, iż na wskroś kocham kryminały, sensację i thrillery, cykl Kolory zła, połączył te gatunki, dając mi naprawdę wyśmienitą, smakowitą, książkową ucztę. Serię, której autorką jest polska pisarka Małgorzata Oliwia Sobczak, pochłonęłam iście ekspresowo, nie mogąc oderwać się od lektury. Małgorzata Oliwia Sobczak, to kulturoznawczymi i dziennikarka, pochodząca z Trójmiasta, na swym koncie prócz genialnej trylogii Kolory zła, ma też baśń Mali, Boli i Królowa Mrozu oraz książkę Ona i dom, który tańczy. Przygodę z cyklem, rozpoczęłam w pierwszy lipcowy weekend i całkowicie przepadłam, pochłonęłam pierwszy tom, jak szalona, potem drugi i od razu trzeci. Czerwień, ukazała się w 2019 roku, w 2020 światło dzienne ujrzała kontynuacja Czerń, zaś najnowsza, wieńcząca serię Biel, swą premierę miała całkiem niedawno, bowiem w maju. Czerwień, rozpoczyna się w 2013 roku, gdy na sopockiej plaży emerytka Krystyna Dumska i jej piesek Rudolf, znajdują pływające w morzu ciało. W toku fabuły poznajemy kolejnych, świetnie skonstruowanych bohaterów. Helena Bogucka jest sędzią rodzinnym, Leopold Bilski - prokuratorem, oboje powiązani są ze zdarzeniami, w które totalnie wsiąkamy w powieści coraz bardziej. Pochłonięty pracą Bilski, wraz z Pająkiem Pawłem Pągowskim, Adamem Kowalewskiem Kitą i śliczną asystentką Anną Górską, zaczynają skomplikowane śledztwo. Ciało kobiety wyłowionej z morza, ma wycięte usta z chirurgiczną precyzją, do badań zabiera je bardzo doświadczony lekarz sądowy Tadeusz Dubiela. Fabuła skacze w 1995 i 1996 rok, gdy popełniono identyczną, umorzoną dziś zbrodnię. Ówczesna ofiara, Monika Bogucka, kochająca śpiewać, śliczna, zielonooka dziewczyna, na giełdzie w Gdyni poznaje Mario. Mariusz zakochuje się w niej, zaś ona spotyka się z gangsterem Waldemarem Milą i dorabia, sprzedając narkotyki w nadmorskim barze. Dowiadujemy się, iż Monika, jest córką Heleny i Romana, zaś sama Helena związana była za młodu z Dubielą. Moniką interesuje się trójmiejski gangster Łukasz Kazarski Kazar, cóż wyniknie z tej niezwykle złożonej sytuacji? Poznajemy też postępy w śledztwie dotyczącym morderstwa Martyny Kalety, Bilski z współpracownikami, skrupulatnie sprawdza ślady i przesłuchuje świadków, duże znaczenie ma też sekcja zwłok, podejrzany jest między innymi jej narzeczony Adrian Jakubiak. Kim jest zatem morderca Skalpel? Uwierzcie mi, że książki nie da się odłożyć ani na moment, genialna, wciągająca fabuła, trudne śledztwo, na uwagę zasługuje też malutkie nawiązanie do mojego ukochanego Twin Peaks. Absolutnie genialny kryminał, jeden z moich kryminalnych hitów ostatnich tygodni.


Po doskonałej Czerwieni, ekspresowo sięgnęłam po kontynuację serii Kolory zła, zatytułowaną Czerń. Już intrygujący początek powieści, powoduje ciarki, wraz z komendantem powiatowym policji w Kartuzach, Zbigniewem Mączyńskim, odkrywamy zwłoki chłopca z odciętą głową, znajdującą się między nogami. Po głośnej akcji ze Skalpelem, w Prokuraturze Rejonowej w Karuzach, wylądował Leopold Bilski, który pod zwierzchnictwem prokuratora Stefana Pakosza, rozpoczyna pracę i poznaje swoich współpracowników, między innymi asystenta prokuratora Mateusza Borowskiego, zwanego Jeżyną. Anna Górska jest już w Sopocie asesorem. Poznajemy też pisarkę kryminałów, Julia Sarman, z domu Julita Burchard, wraz z synkiem Piotrusiem, przeprowadza się z Nowego Jorku na Kaszuby, odwiedza tam bar żony prokuratora Elżbiety Pakosz, gdzie spotyka też ich syna Michała. Na Kaszubach wracają wspomnienia o siostrze Andżelice, pojawiają się dawne znajomości, między innymi malarz Patryk Deczer. Na dożynkach ginie Piotruś, policja sprawdza Arkadiusza Filipiaka i innych podejrzanych, Bilski i spółka, biorą sprawę w swoje ręce. Tymczasem ginie też trzynastoletnia dziewczynka z Sopotu Amelia Stępień, jej babcia mieszka na Kaszubach. Dzieci ktoś przetrzymuje w piwnicy, wszystko jest ze sobą powiązane, także sprawy z przeszłości. Czerń zaskakuje, szokuje, wciąga, przeraża, doskonale skonstruowana, dynamiczna fabuła, trudna sprawa, wątek kościelny, korupcyjny, pogańskie wierzenia, Kaszubski upiór, bohaterowie z krwi i kości, mnóstwo tropów, powodują, iż powieść ta, to rasowy kryminał, który zadowoli nawet najbardziej wymagających fanów gatunku, do których i ja należę.


Wieńcząca cykl Kolory zła, najnowsza powieść Biel, to wielowarstwowa fabuła, która wciąga i angażuje czytelnika w pełni. Absolutnie doskonały od a do z kryminał sensacyjny, przenosi nas ponownie do Trójmiasta. W Sopocie, fotografka Iwona Woch, przygotowując się do noworodkowej sesji, przypadkiem widzi kobietę skaczącą z okna kamienicy. Denatką jest dwudziestoletnia studentka prawa Michalina Kajm, na jej ciele widać zasinienia, na nogach zaś ma różowe skarpety. Czy było to samobójstwo, czy morderstwo? Lekarz medycyny sądowej Aneta Borowska bada ciało, czy Michalina Kajm była zgwałcona i podduszana przed śmiercią? Sprawę podejmuje scalający cykl prokurator Leopold Bilski wraz ze znanymi nam już dobrze Pająkiem i Kitą oraz Anną Górską, która obecnie związana jest z przystojnym Maciejem Okońskim. Pod warunkiem pozytywnie prowadzonej terapii u psycholog Marii Zaręby, Bilski może znów kontynuować pracę w Sopocie. Pierwszy raz, mamy też okazję poznać bliżej mamę Leopolda - Aleksandrę Bilską i dociekać w sprawie okoliczności śmierci ojca Bilskiego. Wgłębiamy się także w historię Ewy Bieleckiej, mającej trudną sytuację i pracującej w klubie go-go. Fabuła powieści, doskonale prowadzona, znów wciąga jak szalona, jest tu mroczny klimat, doskonała dynamika, mnogość tajemnic, Bilski ponownie rozwiązuje bardzo trudną, złożoną sprawę, świat klubów nocnych, seksualnych wynaturzeń. Biel, jak i cała trylogia, to mistrzostwo rodzimej literatury kryminalnej, jeśli lubicie mroczne zakamarki książkowe, to totalne must have. Warto przeczytać ten cykl od pierwszego tomu, jak, jak ja i aż do najnowszej Bieli, delektować się, bowiem Kolory zła, to istna, kryminalna uczta.


 

 

środa, 7 lipca 2021

PRZEDPREMIEROWO Finał cyklu Pory roku - Lato - Ali Smith – Współczesna, mądra literatura piękna!

W kwietniu, pojawiła się u mnie recenzja książki Wiosna, autorstwa Ali Smith, będącej trzecim tomem cyklu Pory roku. Jako, że nie miałam okazji sięgnąć po poprzednie, dwa tomy serii, postanowiłam koniecznie pamiętać o finałowej, czwartej powieści i tak oto przedpremierowo trafiła do mnie genialna książka Lato.


Lato - Ali Smith

Premiera: 14 lipca 2021

Cykl: Pory roku – Tom 4

Wydawnictwo: W.A.B.

Tytuł oryginalny: Summer

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

Oprawa: miękka

Ilość stron: 384


Mamy lato, to czas wakacji, urlopów, odpoczynku, słońca, w ten piękny czas, sporo przed zapowiadaną premierą, przybyła do mnie powieść Lato. Po lekturze Wiosny, byłam pewna, że będzie to ponownie doskonała, współczesna literatura piękna. Lato na półkach księgarni zakróluje już 14 lipca, poszukajcie jej koniecznie i poznajcie literaturę z najwyższej półki. Poprzednie tomy cyklu Jesień, Zima i Wiosna, zebrały naprawdę wiele dobrych opinii, a moje pierwsze spotkanie z twórczością Ali Smith, przy okazji Wiosny, wbiło mnie w fotel, pisarka urodziła się w 1962 roku w Szkocji, mieszka w Cambridge, uznaje się ją obecnie za najwybitniejszą, szkocką pisarkę, zdobyła ona wiele literackich nagród, a jej cykl Pory roku jest bestsellerem. Lato, podobnie, jak Wiosna, przynosi nam refleksje z kręgu kondycji współczesnego człowieka i obecnych, światowych wydarzeń. Książka jest doskonała, to prozatorski poemat, który czyta się jednym tchem, doskonałe pióro autorki, gwarantuje świetnie napisaną i dopracowaną całość. Poznajemy rodzinę, poprzez pryzmat której, wizualizujemy sobie jednostkę ludzką w meandrach emocjonalno-społeczno-politycznych. Czy współczesnemu człowiekowi na czymś jeszcze zależy? Czy obojętność z jaką patrzymy na niszczejącą ziemię, degradację środowiska, własny rozwój w prawidłową stronę, zmieni się? Wszystko jest maską. Autorka ponownie porusza temat brexitu, świata internetu, reklamy, pożarów w Australii, pandemii, maseczek, weganizmu, Grety Thunberg, wycinki lasów, czy więźniów politycznych. Poznajemy wszystko poprzez rozmowy między rodziną. Sacha Greenlaw, jej mama oraz brat Robert, to ogrom opinii i jednocześnie dobry obraz problemów współczesnego świata, swoiste książkowe lustro. Jest też Daniel Gluck, który wraz z ojcem trafia do ośrodka dla cudzoziemców, (…) wszyscy teraz żyjemy w otwartym więzieniu. Jak ma się to do naszych relacji, bliskości, czy zmiany, jakie dotyka świat, zachodzą też w nas samych? Lato absolutnie doskonale wieńczy cykl, współczesna, mądra i emocjonalna literatura piękna z najwyższej półki, polecam!


 

czwartek, 6 maja 2021

WIOSNA - Ali Smith – Cykl Pory roku - Współczesna literatura piękna z wysokiej półki!

Dziś u mnie książka szczególna, która bez owijania w bawełnę wbiła mnie w fotel i zrobiła wielkie wrażenie. Niestety nie miałam okazji sięgnąć po poprzednie, dwa tomy cyklu Pory roku Ali Smith, zaś Wiosna, trzecia odsłona serii, powaliła mnie na łopatki. Zapraszam na moją recenzję tejże powieści. 


Wiosna - Ali Smith

Premiera: 14 kwietnia 2021

Cykl: Pory roku – Tom 3

Wydawnictwo: W.A.B.

Tytuł oryginalny: Spring

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

Oprawa: miękka

Ilość stron: 320


Piękna wiosna coraz częściej pokazuje nam obecnie swe prawdziwe, kwitnące i słoneczne oblicze. Książka Ali Smith, to mistrzostwo współczesnej literatury pięknej, wiosennie zakwitła na księgarskich półkach niedawno, bowiem w kwietniu. Wiem, że poprzednie tomy cyklu Jesień i Zima, zebrały ogrom pochlebnych opinii, z ciekawością zatem sięgnęłam po najnowszą powieść, jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Ali Smith, która urodziła się w 1962 roku w Szkocji, mieszka w Cambridge, uznaje się ją obecnie za najwybitniejszą, szkocką pisarkę, zdobyła ona wiele literackich nagród. Wiosna jest bestsellerem, teraz już wiem, dlaczego tak wiele osób zachwyca się cyklem Pory roku. Powieść jest doskonała, bardzo wciąga, fascynuje, otwiera oczy, nie sposób odłożyć książki ani na moment. Jest świetnie napisana, czuć tu doświadczone pióro autorki, a dynamiczny i przystępny język, urozmaica całość. Wiosna obrazuje człowieka z nadziejami, który jednocześnie i nieodłącznie tkwi w machinie społecznych, politycznych, ludzkich, emocjonalnych meandrów. Powieść doskonale umiejscawia nas w obecnie funkcjonującym, złożonym świecie, jednocześnie pozwala na wiele refleksji. Myślę, że każdy czytelnik inaczej odbierze tę książkę. Poznajemy reżysera imieniem Richard Lease i skaczemy wraz z nim pomiędzy teraźniejszością, a jego świeżymi wspomnieniami o przyjaciółce. Patricia Heal, czyli Paddy, była zdolną scenarzystką, Richard kochał pracę z nią, obecnie dostaje propozycję wyreżyserowania filmu o Katherine Mansfield i Rilke, ma wiele obaw, my obserwujemy jego decyzje i ciężkie emocje w okresie śmierci Paddy i wstępnych prac nad filmem. Mamy w powieści też dziewczynkę Florence i Brit, pracującą w ośrodku detencyjnym dla cudzoziemców. Wiosna, to świetnie skonstruowani bohaterowie z krwi i kości, intrygująca fabuła i wiele nadziei, jedna z lepszych książek, jakie czytałam ostatnio, polecam wiosennie bardzo!


 

poniedziałek, 1 czerwca 2020

Nowość – Absolutnie genialna, nowa powieść autora bestsellera Tamte dni, tamte noce - Andre Aciman - Pięć zauroczeń – Szczera recenzja mojego, książkowego hitu!

Pośród wiosennych, książkowych nowości, wyłowiłam naprawdę sporo powieściowych perełek. Dziś u mnie cieplutka jeszcze nowość Wydawnictwa W.A.B., którą miałam przyjemność przeczytać jeszcze przed premierą. Oto absolutnie genialna, nowa powieść autora bestsellera Tamte dni, tamte noce, Andre Aciman i jego Pięć zauroczeń!

Andre Aciman - Pięć zauroczeń
Premiera: 20 maja 2020
Wydawnictwo: W.A.B.
Tytuł oryginalny: Enigma Variations
Tłumaczenie: Aga Zano
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336


Powieść Tamte dni, tamte noce, której autorem jest Andre Aciman, stała się w naszym kraju, jak i na całym świecie bestsellerem, mnie zachwyciła nie tylko książka, ale również przecudowny, nagrodzony Oscarem film z 2017 roku, o tym samym tytule w reżyserii Luca Guadagnino, gdzie główne role zagrali Armie Hammer i Timothee Chalamet. Po sukcesie tejże powieści, byłam pewna, że najnowsza książka pióra Andre Acimana, również przypadnie mi do gustu. Zdobi ją świetna, bardzo zmysłowa, korespondująca z fabułą okładka, z młodym mężczyzną, skąpanym w niebieskich wodach, niechaj nie umknie ona Waszym oczom na półkach księgarni, bowiem naprawdę warto po nią sięgnąć. Autor powieści, Andre Aciman, urodził się w Aleksandrii w 1951 roku, wychował się w Egipcie, mieszka zaś w Nowym Jorku. Skończył zarówno Lehman Collage, jak i Uniwersytet Harvarda, w 1995 roku, światło dzienne ujrzała jego pierwsza książka Wyjście z Egiptu, zaś w 2007 roku, pierwsza, kultowa dziś już powieść Tamte dni, tamte noce, po której wydał jeszcze Osiem białych nocy, Harvard Square, Znajdź mnie i właśnie Pięć zauroczeń.


 Pięć zauroczeń, to powieść, która ujęła mnie od pierwszych kart książki, mamy tu pięć opowieści, w każdej z nich, zawsze górują uczucia. Pięć miłości, każda inna, zaś każda namiętna, mocna, opętana, powodująca najgłębsze, drzemiące w człowieku emocje, zarówno te wewnętrzne, duchowe, jak i fizyczne. Osią, bohaterem, który łączy całość, jest Paolo, Paul i jego życiowe, uczuciowe wybory. Przez całą powieść, przewija się oddana miłość do ojca, którego kochał tak samo, jako dziecko, jak i jako dorosły już mężczyzna. Dwa opowiadania, to szaleńcza miłość do mężczyzn, zaś trzy, to miłość do kobiet. Każdą miłość Paul przeżywa równie płomiennie, czy jest to miłość do mężczyzny, czy do kobiety, zawsze euforycznie i z niegasnącym entuzjazmem, wypływają z niego uczucia. Pierwsze opowiadanie, zostało moim ukochanym, mamy tu pierwszą, chłopięcą miłość do stolarza imieniem Giovanni. Nanni rozkochał go, kiedy Paolo miał dwanaście lat, gdy powrócił, już jako 22-latek na San Giustiliano, próbuje go odnaleźć, dzięki czemu odkrywa sekret ojca, z którym czuł się głęboko związany przez całe, swoje życie. Opowiadanie jest niesamowicie malownicze, ciepłe, ujmujące, pełne prawdziwych emocji, uczuć, według mnie numer jeden w całej powieści. Następnie poznajemy losy miłości do seksownej Maud, a w dalszej kolejności do idealnego mężczyzny imieniem Manfred, którego Paul poznał na kortach tenisowych. Miłość z gwiazd, przyszła do niego w osobie Chloe, którą spotkał na studiach, poznajemy też losy uczucia do pisarki Heidi. Finał zaś powieści bardzo zaskakuje i jednocześnie zachęca do własnych przemyśleń o swoich uczuciowych zawirowaniach. Pięć zauroczeń, to doskonała, wciągająca, sensualna podróż, współczesna literatura piękna, po którą po prostu trzeba sięgnąć, polecam z całego serca!



czwartek, 9 kwietnia 2020

Bestseller i jedna z ulubionych książek Baracka Obamy - Normalni ludzie - Sally Rooney - Wydawnictwo W.A.B.

W obecny, domowy czas, warto nadrabiać książkowe zaległości! Powieść, o której u mnie więcej dziś, czekała na półkach mej biblioteczki nieco na swą kolej, a naprawdę warto po nią sięgnąć i przeżyć tę ciekawą, książkową przygodę. 


Normalni ludzie - Sally Rooney
Premiera: 26 lutego 2020
Wydawnictwo: W.A.B.
Tytuł oryginalny: Normal people
Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 304


Jeśli spojrzycie na aktualną listę bestsellerów, książek, które cieszą się obecnie największym zainteresowaniem w naszym kraju, znajdziecie tam powieść Normalni ludzie, autorstwa Sally Rooney. Książka kusi oko czytelnika, naprawdę świetną, animowaną okładką, tonącą w niebieskościach. Warto zwrócić na nią uwagę, bowiem zbiera w zasadzie same dobre opinie. Pochwały na jej temat, pojawiły się na łamach The New Yorker, ale też Independent, The Guardian i New York Times. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą młodziutką pisarką, Sally Rooney, urodziła się w 1991 roku w Dublinie, w 2017 pojawiła się jej powieść Converastion with Friends, Normalni ludzie, to jej druga książka, która została nominowana do prestiżowej Nagrody Bookera, co ciekawe, obecnie BBC, przygotowuje telewizyjną wersję tejże powieści. Nie ukrywam, iż po tak szumnych zapowiedziach, wiele oczekiwałam od powieści, czy spełniła zatem moje oczekiwania?  


Normalni ludzie, wciąga i zachwyca ciekawą fabułą, oto Connell i Marianne, których obecnie niewiele łączy, pochodzą jakby z zupełnie innych światów. Connell gra w piłkę, jest szkolną gwiazdą, Marianne zaś stroni od rówieśników, pochodząca z zamożnego domu dziewczyna, rzadko ma ochotę na społeczną integrację. W domu Marianne, sprząta mama Connella, chłopak odbiera ją z pracy, wówczas tych dwoje nastolatków zaczyna inaczej spoglądać na siebie nawzajem, rodzi się coś szczególnego. Powieść kipi od szczerych emocji i uczuć, napisana jest przystępnym i żywym językiem, czyta się ją z wielką przyjemnością. To mądra i emocjonalna książka, którą ukochał sam Barack Obama, także myślę, że podczas Waszej, książkowej wiosny, koniecznie musicie po nią sięgnąć!

 

poniedziałek, 3 czerwca 2019

Ważna książka, która powinna znaleźć się w każdym domu - Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety - Areta Szpura - Wydawnictwo: W.A.B.

W obecny, upalny czerwiec, nawet, gdy planujemy już urlop, czy wakacje, uwalniając myśli od trudnych tematów, warto zastanowić się, jak uratować ginący na naszych oczach świat i zrobić coś dobrego dla naszej planety!


Jak uratować świat?

Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety - Areta Szpura
Premiera: 15 maja 2019
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: miękka bez grzbietu, szyta bez użycia kleju
Ilość stron: 304


Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety, to książka, którą napisała Areta Szpura. Autorka rzuciła świat mody, gdzie prowadziła swą modową markę, by zmienić kierunek działań i ratować planetę, dzięki temu szybko została Kobietą Roku Glamour 2018, udziela się w mediach, jako ekspertka podejścia zero waste, o którym często możecie poczytać na moim blogu, promuje życie eko i akcję „Tu pijesz bez słomki”, którą być może kojarzycie i mam nadzieję, wcielacie w życie. Książka Jak uratować świat? to jakby naturalna kolej rzeczy, jest to bardzo nietypowy poradnik, jak możemy zmienić swe nawyki, zachowania, by nie być kolejnym ciężarem dla ziemi. Pozycja jest genialna, naprawdę otwiera oczy, wspaniale i przystępnie podane informacje, zachęcają i inspirują do zmian, dzięki temu każdy z nas zacznie myśleć nie tylko o sobie podczas codziennych czynności. To naprawdę proste wybory, wszystko zależy od nas, czy będziemy kolejnym obciążeniem dla planety, czy będziemy dla niej kolejnym produktorem śmieci i plastiku, czy zmienimy podejście i zaczniemy żyć w bardziej ekologiczny sposób.
 

Książka została wydana bez grzbietu, be zużycia kleju, plastiku, na eko papierze, dzięki temu, bardzo łatwo, odnajduję ją w domowej biblioteczce, koniecznie poszukajcie jej w księgarni, to książka, która powinna zagościć w każdym domu. Naprawdę inspiruje do zmian, nawet osoby, które jak ja nie jedzą mięsa, zwracają uwagę na składy, segregują odpady, starają się żyć dobrze i zgodnie z naturą, znajdą tu coś ciekawego. Dzięki książce, dowiemy się, że za pomocą małych kroków, zdołamy wprowadzić w życie zmiany dobre dla naszej planety, statystyki i informacje bowiem szokują. Wszechobecny plastik, globalne ocieplenie, kurczenie się zasobów planety, przemysłowe hodowle zwierząt, wycinka lasów, człowiekowi nie zostało wiele czasu. Działajmy więc, kupujmy mniej, naprawiajmy stare sprzęty, segregujmy śmieci, odmawiajmy plastikowych rurek, torebek, mówmy głośno o zagrożeniach, jakie niosą za sobą zgodne dla planety działania człowieka. Książka przypomina, iż plastik jest na zawsze, jak możemy z niego rezygnować, zachęca do naturalnej pielęgnacji, eko środków czystości, przejścia na dietę roślinną, mamy tu mnóstwo inspiracji i wskazówek, jak można zmieniać nawyki i samego siebie, pomagając naszej planecie. Polecam Wam z całego serca Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety, to świetne kompendium i jak bardzo potrzeba każdemu współczesnemu człowiekowi potrzeba zmian. 


sobota, 2 marca 2019

Genialny, polski, mroczny kryminał z nutą thrillera w najlepszym wydaniu - Mroczna Seria i nowa powieść - Serce - Bartosz Szczygielski - Wydawnictwo W.A.B.

Pomimo, że wiosna za pasem i słonko raczy nas coraz częściej pozytywnymi promieniami, u mnie książki spod znaku mrocznych zakamarków literatury, nadal wiodą zdecydowany prym!


Serce - Bartosz Szczygielski
Cykl: Gabriel Byś - Tom 3
Seria: Mroczna Seria
Premiera: 13 lutego 2019
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 416


Książka zatytułowana Serce, to nowa powieść z Mrocznej Serii Wydawnictwa W.A.B., której autorem jest Bartosz Szczygielski. Trzecia już odsłona cyklu, w którym głównym bohaterem jest Gabriel Byś, skusi na półkach księgarni maniaków kryminalnych, świetną okładką, która intryguje od pierwszego spojrzenia, nie przeoczcie jej i sięgnijcie po nią koniecznie. Polska literatura kryminalna, sensacyjna z nutami thrillera, jest obecnie w naprawdę dobrej kondycji i choć nie miałam przyjemności poznać i przeczytać dwóch poprzednich książek z cyklu Gabriel Byś, tom 3, pod tytułem Serce, przeczytałam z przeogromną przyjemnością, totalnie wciągając się w lekturę, zatem znajomość poprzedzających części, nie przeszkadza w odrywaniu lutowej nowości pióra Bartosza Szczygielskiego. Jest to mój pierwszy raz z tymże autorem, z pewnością zaś nadrobię debiutancką powieść Aorta i kolejną Krew. Szczygielski jest dziennikarzem i pisarzem, laureatem konkursu Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Powieść Serce, to finalna część trylogii, czym zatem książka tak bardzo zachwyciła mnie?


Garbiel Byś, jest byłym komisarzem Policji, obecnie zaś jego sytuacja zmieniła się, chcąc ukryć się, bezpiecznie żyć i jako tako funkcjonować, Byś pracuje przerzucając pakunki z koszulkami na palety, unikając zbędnej uwagi społecznej. Niestety jego względny, życiowy spokój, zostaje naruszony, gdy niespodziewanie znajduje worek pełen ludzkich szczątków i poznaje osiemnastoletnią Annę Magdę. Mamy tu także interesującą Kaśkę Sokół, która będąc pod opieką policjantki Moniki, po powrocie z Norwegii, gdzie została jedną z ofiar zamachu, wiedzie życie poddane jej rekonwalescencji, lecz do czasu… Serce, to genialna, wciągająca, trzymająca w napięciu, mroczna fabuła, świetnie skonstruowani, bohaterowie z krwi i kości, przystępny, dynamiczny język, nawiązania do kultury, jest tu dosłownie wszystko, co miłośnicy dobrej literatury kryminalno-sensacyjnej kochają, trudna sprawa, policja, brutalna zbrodnia, mrok, brud, smród, dym i tajemnica. Od książki naprawdę trudno się oderwać choć na chwilę, akcja mknie, a finalnie powieść po prostu, zadaje cios. Jeśli jesteście, jak ja maniakami i fanami mrocznych zakamarków literatury, po prostu musicie przeczytać Serce


poniedziałek, 14 stycznia 2019

Moje książkowe HITY 2018 roku – Osobisty top, czyli podsumowanie czytelnicze minionego roku - Najlepsze książki 2018

Na blogu, podsumowałam już kosmetycznie miniony 2018 rok – tu klik, moje kosmetyczne hity. Dziś zaś zapraszam Was na mój książkowy top, czyli podsumowanie czytelnicze minionego roku i moje najlepsze książki 2018. Oczywiście nie jest to lista bestsellerów sprzedażowych w naszym kraju, zaś moje osobiste hity, książki, które po prostu najbardziej trafiły w mój złożony, czytelniczy gust, oto one!