Po bardzo udanej lekturze powieści Chata nad jeziorem,
postanowiłam skusić się na nową książkę polskiej pisarki Romy J. Fiszer, zatytułowaną
Jutro zaczyna się dziś.
Jutro zaczyna się dziś - Roma J. Fiszer
Premiera: 17 lipca 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 384
Jutro zaczyna się dziś, to kolejna, rodzima powieść
obyczajowa, która zachwyciła mnie klimatem i ciepłem. Roma J. Fiszer, ma
swoistą magię w swym piórze, potrafi wciągnąć czytelnika w fabułę, wzruszyć i
jednocześnie skłonić do przemyśleń. Autorka urodziła się w Poznaniu, od lat
zamieszkuje w Gdyni, ma na swym koncie sporo książek, między innymi powieści
Listy sprzed lat, Siedlisko gorących serc, czy Kilka godzin do szczęścia,
Wzgórze pełne słońca i Sezon na szczęście, będące Sagą kaszubską. Chata nad
jeziorem, była pierwszą powieścią tej pisarki, która zagościła w mojej
biblioteczce, Jutro zaczyna się dziś, ubogaca ją także wizualnie, bowiem
powieść zdobi piękna, zwracająca uwagę okładka z uroczą dziewczyną w kapeluszu
na tle nieba, nie przeoczcie jej na półkach księgarni, książkę widziałam też do
kupienia na poczcie.
Jeśli szukacie lekkiej, przyjemnej i naprawdę
urokliwej powieści na koniec lata, Jutro zaczyna się dziś, będzie strzałem w
dziesiątkę. Książkę czyta się bardzo płynnie, autorka, jak zawsze sprytnie
operuje fabułą, tak, by czytelnik odnalazł w książce nie tylko dobrze
opowiedzianą historię i ciekawych bohaterów, ale też przemyślał, że nigdy nie
jest w życiu za późno na zmiany i zauważenie tego, co już mamy i kochamy. Ksawery
Jasiński, to typowy pracoholik, całe jego obecne życie, to praca, nie zauważa
potrzeb żony, która marzy znów o śpiewaniu i powrocie do muzyki, która niegdyś
ich łączyła. Sonia decyduje zatem o swym wyjeździe na kontrakt na Wyspy
Kanaryjskie, gdzie będzie śpiewała u boku Romana, który podkochiwał się
w kobiecie. Wraz z córką Pauliną, Ksawery, pod nieobecność żony, wybiera się na
piękne Kaszuby, gdzie obudowuje swe relacje rodzicielskie, ojciec odkrywa, iż
córka jest wspaniałą osobą, której też nie doceniał. Ksawery pod wpływem
wyjazdu żony i pobytu na Kaszubach, powoli rozumie, że ma wspaniałą rodzinę, co
jest dla niego najważniejsze i co należy doceniać. Ciepła, pełna życiowych
problemów i relacji powieść, która jestem przekonana, trafi w gusta wielu
czytelniczek!