Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Saga napoleońska. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Saga napoleońska. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 25 marca 2024

Finał Sagi napoleońskiej Joanny Wtulich - Narzeczona i hrabia

Lubicie sagi? Ja bardzo! Zapraszam na recenzję ostatniego tomu Sagi napoleońskiej!

 

Narzeczona i hrabia - Joanna Wtulich

Premiera – 7 lutego 2024

Cykl: Saga napoleońska – Tom 4

Wydawnictwo: Lira

Powieść Narzeczona i hrabia, jest finałową odsłoną cyklu Joanny Wtulich, pod szyldem Saga napoleońska. To kostiumowa i emocjonująca powieść historyczno-obyczajowa z romansem w tle. Kiedy pochłonęłam trzeci tom sagi, czekałam z utęsknieniem na czwartą część i oto jest. Narzeczona i hrabia, zdecydowanie zadowoli miłośników cyklu, bowiem poznajemy dalsze losy znanych nam bohaterów. Niemal osiemnastoletnia już Krysia Podolska, dzięki księżnej Ludwice Radziwiłłowej, zatrzymuje się w zamku w Konigsberg. Niestety jej ukochany hrabia Robert Brehan, musi wyruszyć na niebezpieczną wyprawę i odzyskać regalia. Zakochana Christine nie potrafi bezczynnie czekać i rusza mu z pomocą. Pojawia się także Antoni Podolski, szukający siostry i poróżniony z żoną Emilie, spotyka byłą kochankę Annę Czacką. Tymczasem Emilie mierzy się ze skomplikowaną sytuacją po wstrząsających wydarzeniach z trzeciego tomu. Nie chcę zdradzać Wam zbyt wiele, bowiem polecam Wam tę przepyszną lekturę. Finał Sagi napoleońskiej, trzyma wysoki poziom poprzednich części i wciąga, zachwycając lekkością. Polecam Wam całą Sagę napoleońską całym sercem! 


   


piątek, 26 stycznia 2024

Premiery lutego Wydawnictwa Lira - Narzeczona i hrabia - Joanna Wtulich oraz Bieta - Cezary Harasimowicz

Czas leci, jak szalony, niedawno witaliśmy nowy rok, a ja już dziś przybywam do Was z premierami lutowymi, jakie szykuje dla czytelników Wydawnictwo Lira!

Narzeczona i hrabia - Joanna Wtulich

Premiera – 7 lutego 2024

Czwarta już odsłona Sagi napoleońskiej, autorstwa Joanny Wtulich, nosi tytuł Narzeczona i hrabia. Poprzednie trzy tomy, trafiły w mój gust idealnie, także jestem przekonana, że nowa powieść także zachwyci mnie. Spodziewajcie się oczywiście recenzji tej książki u mnie!

 

Krysia Podolska znajduje bezpieczną przystań w Königsberg, pod skrzydłami księżnej Ludwiki Radziwiłłowej. Wydaje się, że dziewczyna ma w końcu szansę wrócić do domu i zostać szczęśliwą żoną Roberta Bréhana. Kiedy jednak wielcy tego świata podejmują decyzje, nie zważają na dobro zakochanych szlachcianek. Robert zostaje obarczony ważnym zadaniem przejęcia skradzionych polskich regaliów z rąk pruskich. Jak zakończy się jego misja? Czy Krysi uda się ocalić wybranka od śmierci? Czy dziewczyna pokona wszelkie przeszkody i zdobędzie serce tego jedynego? Która siła jest większa – głosu serca czy szlacheckiego honoru? Ostatnia ryzykowna misja, płomienne uczucie i dylematy z przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć… W kolejnej powieści z bestsellerowego cyklu „Saga napoleońska” Joanna Wtulich zaskakuje nagłymi zwrotami akcji i barwnymi opisami spisków na najwyższych szczeblach. Kto się okaże mężczyzną życia Krystyny Podolskiej? I jak wysoka jest cena prawdziwej miłości?

Bieta - Cezary Harasimowicz

Premiera – 28 lutego 2024

Cezary Harasimowicz powraca z nową powieścią! Premiera Bieta, planowana jest na koniec lutego. Literatura piękna, biograficzna, opowiadająca o szczególnej kobiecie – Elżbiecie Ficowskiej, mającej ciekawą i skomplikowaną drogę życia. 

 

Uratowana z warszawskiego getta – najmłodsze dziecko ocalone dzięki Irenie Sendlerowej. Córka dwóch matek, żydowskiej i polskiej. Z wykształcenia – pedagog, z wyboru – dusza rogata. Żona poety, Jerzego Ficowskiego. Działaczka antykomunistycznej opozycji. W wolnej Polsce doradczyni i rzeczniczka prasowa ministra Jacka Kuronia. Oto niepokorna Elżbieta Ficowska (ur. 1942), sportretowana w książce Cezarego Harasimowicza, który ze swoją bohaterką odbył wiele pasjonujących rozmów. „Bieta” nie jest jednak biografią. „Bieta” jest powieścią. Powieścią czułą, choć nieckliwą; dramatyczną, ale i dowcipną. Powieścią o kobiecie, w której losie lub przeznaczeniu, jak zwał tak zwał, odciska się historia narodów na wieki ze sobą związanych, żydowskiego i polskiego.

 


 

 

wtorek, 9 maja 2023

Skazaniec i panna - Joanna Wtulich - Saga napoleońska – Genialny, trzeci tom serii Joanny Wtulich

Skazaniec i panna, to trzecia już odsłona serii Joanny Wtulich, pod szyldem Saga napoleońska. Jest to ponownie, brawurowa, malownicza i emocjonująca powieść historyczno-obyczajowa z nutą romansu.

 

Skazaniec i panna - Joanna Wtulich

Premiera – 1 marca 2023

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 320

Po lekturze dwóch, poprzednich tomów sagi, bardzo czekałam na trzecią odsłonę. Skazaniec i panna, nie zawodzi miłośników cyklu, do których i ja należę, bardzo ucieszyła mnie kontynuacja wątku siostry Antoniego - Krysi Podolskiej. Młodziutka szlachcianka ku mojej radości, gra tym razem w powieści pierwsze skrzypce, po śmierci ukochanego Michała Śniegockiego, przeznaczona jest przez rodziców do ożenku z zamożnym Maciejem Olszewskim, dziewczyna nie może pogodzić się z taką drogą i z pomocą Emilie, rusza w męskim przebraniu w szeregi armii, zmienić swój los. Jako Krystian, poznaje sympatycznego Pierre`a Bourdie i Roberta Brehana, bardzo charakternego, przystojnego, francuskiego żołnierza, z którym początkowo nie ma zbyt dobrej chemii, zaś życie przynosi ogrom niespodzianek. Zaryzykuję twierdzenie, iż jest to mój ulubiony tom cyklu. Wstrząsające, wręcz rozdzierające zakończenie książki, wywołuje szybsze bicie serca, czekam zatem z wielką niecierpliwością na czwartą, finałową już odsłonę Sagi napoleońskiej! 

 

 

  

czwartek, 15 grudnia 2022

Drugi tom Sagi napoleońskiej - Zdrajca i generałowa - Joanna Wtulich – Powieści historyczna z nutą romansu.

Początek Sagi napoleońskiej Joanny Wtulich, pod tytułem Uciekinierka i ułan, który ukazał się w marcu tego roku, zrobił na mnie świetne wrażenie. Czas zatem na drugą odsłonę, oto Zdrajca i generałowa.

 

Zdrajca i generałowa - Joanna Wtulich

Cykl: Saga napoleońska - Tom 2

Premiera – 5 października 2022

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 320

Jest to ponownie niesamowicie brawurowa, malownicza i pełna emocji powieść historyczna z romansem w tle, powracają tu znani nam już z pierwszego tomu bohaterowie. Poznajemy dalsze losy Emilie oraz Antoniego, obserwujemy, jak rozwija się ich uczucie, zaś w tle trwają cały czas linie historii z czasów napoleońskich, intrygi ówczesnej polityki, znów zachwyca klimat epoki, wciągająca fabuła pełna akcji i niesamowicie emocjonalny finał. Antoni i Emilie, rozdzielają się, każdy ma jednak nadal swój cel. Antoni z utratą pamięci, zostaje oskarżony o zdradę, zaś będąca w ciąży Emilie nadal dzielnie walczy, by odzyskać swą córeczkę. Czy uczucie w tak trudnych okolicznościach ma jeszcze szansę bytu? Treillard skutecznie utrudnia życiowe plany, jest też wiele innych przeciwności losu. Cieszy mnie szczególnie kontynuacja bardzo emocjonalnego wątku młodziutkiej siostry Antoniego - Krysi i Michała Śniegockiego. Jeśli czytaliście pierwszy tom, z pewnością sięgniecie po drugą, równie genialną odsłonę, zaś jeśli nie znacie jeszcze tego cyklu, wierzcie mi, że zimowo warto podarować sobie prezent i nadrobić od razu dwa tomy Sagi napoleońskiej!