Olejki i naturalne oleje, to moje must have przez
cały rok, latem zaś sięgam po te, które prócz świetnego, naturalnego składu,
ładnie się wchłaniają i kuszą zapachem, jednym z ideałów na lato, okazał się
olejek ujędrniający do ciała Piękne ciało, niemieckiej marki Kneipp.
Naturalny olejek jest mieszanką boskich olejów,
które razem, to istna bajka pielęgnująca i zapachowa dla skóry całego ciała. Firma
Kneipp, opiera swą naturalną filozofię na osobie Sebastiana Kneippa, który
stworzył podwaliny metod leczenia, bazujących na roślinach, balansie ciała,
ducha, człowieka i natury, jako całości, piękna idea do dziś jest nadal
ceniona, a kosmetyki tej marki bazują na najlepszych roślinach i ekstraktach. Olejek
ujędrniający do ciała Piękne ciało, mieści się bardzo poręcznej, przezroczystej,
szklanej buteleczce (100 ml), zamykanej na zieloną nakrętkę, bardzo lubię te
śliczne buteleczki Kneippa. Dokładna aplikacja olejku, jest możliwa, dzięki
obecności plastikowej nakładki, która precyzyjnie pozwala nam dozować produkt
wedle naszego zapotrzebowania, co uważam jest świetnym rozwiązaniem w przypadku
produktów tego typu, olejek wydobywamy bowiem bez problemu, nie ma obawy przed
wylaniem się produktu, aplikujemy go, po czym bezpiecznie zakręcamy, zawsze
wiedząc ile kosmetyku nam jeszcze pozostało. Opakowanie zdobią zielono-winogronowe
grafiki, na kartoniku zaś, w którym mieszka butelka, znajdziemy także informacje
na temat olejku, jego właściwości i świetny, naturalny skład.
Olejek nie zawiera barwników, substancji
konserwujących, olejów parafinowych, silikonów, nie jest testowany na
zwierzętach. W jego skład wchodzą naturalne oleje najwyższej jakości: wszechstronny
olej z nasion słonecznika, słynny olej z pestek winogron, posiadający kwasy
tłuszczowe i witaminę E, regenerujący olej rycynowy, jojoba, avocado, oliwkę z
oliwek, a zapachu i właściwości pielęgnacyjnych dopełniają olejek pomarańczowy,
lawendowy i cytrynowy. Moja skóra po aplikacji olejku przecudownie, letnio
pachnie, jest gładka, odżywiona, miękka i miła w dotyku.
Olejek pięknie się wchłania, kocham otulającą aplikację
olejków, tu uprzyjemnia ją dodatkowo wspaniały zapach. Kosmetyk doskonale
sprawdza się także przy masażu, działając dodatkowo aromaterapeutycznie. Olejek
działa silnie ujędrniająco, nawilża i regeneruje naskórek. Sprawdzi się przy
każdego rodzaju skórze, nawet tej bardzo wrażliwej i delikatnej, dostaniecie go
w drogeriach sieciowych, polujcie tez na promocje. Ja nakładam go na całe
ciało, w szczególności na nogi, brzuch, pośladki, walczy on bowiem z
niedoskonałościami, wygładza skórę, a woń zachwyca, pozostając długo na ciele
mmm :) Znacie ten olejek? Macie swoich olejkowych ulubieńców latem? :)