Pokazywanie postów oznaczonych etykietą so bio. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą so bio. Pokaż wszystkie posty

piątek, 4 października 2019

Jesienne, domowe spa z naturalnym i certyfikowanym kosmetykiem So'Bio étic - Żel pod prysznic cytryna i werbena – Ekologiczny żel o rześkim zapachu!

Relaksująca, jesienna kąpiel w wannie po całym dniu, to u mnie swoisty rytuał. Łączę wówczas pielęgnację ciała z aromaterapią i relaksacją, dziś u mnie z naturalny i certyfikowany kosmetyk, który towarzyszy mi podczas takich kąpieli. 


Ekologiczny żel So'Bio etic cytryna i werbena, to delikatny, naturalny produkt, który możecie zakupić zarówno internetowo, jak i stacjonarnie, warto zdecydowanie przyjrzeć się całemu asortymentowi marki, którą uwielbiam już od lat. Francuska marka So'Bio etic, ma w swej ofercie kosmetyki, które zawierają wyłącznie ekologiczne, naturalne komponenty, pochodzące z certyfikowanych upraw, nie znajdziemy w nich żadnych parabenów, silikonów, olejów mineralnych, sztucznych barwników i aromatów. Skarby te, produkuje firma Lea Nature, ich opakowania są biodegradowalne i przyjazne środowisku, produkty nie są oczywiście testowane na zwierzętach i posiadają restrykcyjne, cenne certyfikaty Ecocert oraz Cosmebio, które gwarantują najwyższą, naturalną jakość, do tego kosmetyki So'Bio etic, zawsze zachwycają mnie zapachami, tym razem jest to uzależniający wręcz, mega świeży zapach cytrynki.


Kosmetyk mieszka w oryginalnym, prostokątnym, pięknym wizualnie i praktycznym opakowaniu, butelka pochodzi z recyklingu w 70% i w 100% nadaje się do przetworzenia, nie zawiera bez ftalanów ani bisfenolu. Na buteleczce zapoznamy się też ze składem i certyfikatami. Żel pod prysznic cytryna i werbena, zauroczył mnie prócz zapachu, pięknym składem właśnie, sercem żelu jest olejek cytrynowy i wyciąg z werbeny cytrynowej, znajdziemy tu także olej z nasion słonecznika, kwas mlekowy, algi, czy aloes, nie ma slsów, a delikatne substancje myjące, nie wysuszają i nie podrażniają nawet bardzo wrażliwej skóry. 98% składników żelu jest pochodzenia naturalnego, kosmetyk działa oczyszczająco, relaksująco, wygładza i pielęgnuje skórę, nie naruszając jej naturalnej bariery ochronnej, pięknie pieni się kremową pianą i ma delikatną, kremową konsystencję. Żel będzie świetny dla każdego typu skóry, sprawdzi się także przy skórze delikatnej, przesuszonej, czy skłonnej do alergii. Prawdziwe cudeńko żelowe, które warto poznać i rozkoszować się nim tej jesieni! Znacie kosmetyki So'Bio etic?


czwartek, 21 marca 2019

Mój makijażowy hit – Organiczny Krem BB 5 w 1 SO'BiO étic w jasnym odcieniu 01 jasny beż – Naturalna pielęgnacja i makijaż na wiosnę!

Mamy wiosnę! W tymże okresie warto nieco zmodyfikować zarówno pielęgnację skóry, jak i makijaż. Czujmy się dobrze, kwitnąco, zdrowo i świeżo!


Genialny krem BB SO'BiO etic, który obecnie używam, stał się moim odkryciem, jest to kosmetyk pielęgnacyjny, a jednocześnie makijażowy, sprawdza się u mnie od doskonale, jako podkład, ale także jako baza pod makijaż mineralny. Cudowne kosmetyki SO'BiO étic, doceniam od lat, są one dostępne internetowo, ale warto ich poszukać także stacjonarnie na przykład w sieci sklepów Organic Farma Zdrowia. Ta francuska marka, oferuje nam kosmetyki, które zawierają wyłącznie ekologiczne, naturalne komponenty, pochodzące z certyfikowanych upraw, nie znajdziemy w nich parabenów, silikonów, olejów mineralnych, sztucznych barwników i aromatów. Cudeńka  SO'BiO etic, powstają pod skrzydłami Lea Nature, ich opakowania są biodegradowalne i przyjazne środowisku, produkty nie są oczywiście testowane na zwierzętach i posiadają restrykcyjne, cenione przez mnie certyfikaty Ecocert oraz Cosmebio.


Krem BB, czyli beauty balm, to kosmetyk, który połączył funkcję pielęgnacyjną cery z makijażem, kremy BB goszczą w mojej kosmetyczce w zasadzie zawsze i mam wśród nich kilku ulubieńców, do których dumnie dołączył krem BB SO'BiO etic. Jest to absolutnie doskonały kosmetyk na wiosnę, z powodzeniem zastępuje nam zarówno krem, jak i podkład, jest też, jak już wspominałam boską bazą pod podkład mineralny i puder. Mieści się on w poręcznej, uroczej tubce (30 ml), na której znajdują się informacje o produkcie i jego stosowaniu, mamy tu też przyjemne, schludne grafiki i certyfikaty, które krem posiada. Dodatkowo zapakowano go w kartonik, na którym odnajdziemy piękny skład kremu, mnóstwo informacji wraz z cennymi certyfikatami.

 
Mój krem BB, ma odcień 01 beige nude i jest to jaśniutki kolor, idealny dla mnie, zaś jeśli macie cerę ciemniejszą, polecam Wam kolor 02 średni beż. Ma on piękną, miękką formułę kremową, która na pierwszy rzut okaz wydawać się może dość treściwa i gęsta, zaś na skórze rozprowadza się bajecznie, zarówno pędzlem flat-top, do tradycyjnego podkładu, gąbkowym jajeczkiem, jak i palcami, zaś warto go nieco rozgrzać w dłoniach przed aplikacją, wówczas pięknie stapia się ze skórą, dając naturalne wykończenie. Jestem zachwycona, jak łatwo dzięki niemu można wyrównać koloryt cery, gdy nie mam zbyt wielu niespodzianek na twarzy, nakładam go i od razu puder wykończeniowy, daje średnie krycie, satysfakcjonujące mnie, zaś gdy stosuję podkład, wspaniale współgra z nim i nadal wygląda na twarzy zdrowo i świeżo. Krem ma wiele pięknych składników, nie zapycha porów, jest bezpiecznym, naturalnym kosmetykiem, który polecam też osobom, które posiadają cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień i alergii. W składzie znajdziemy tu między innymi hydrolat rumiankowy, roślinne woski z akacji, jojoba, słonecznika, puder ryżowy, olej z nasion granatu, witaminę E, czy ekstrakty z rozmarynu. Krem nawilża świetnie skórę, działa antystarzeniowo, wyrównuje koloryt, jest wspaniałym kosmetykiem naturalnym, który pielęgnuje i chroni cerę, słowem u mnie sprawdza się na medal, wypróbujcie go tej wiosny! 



niedziela, 20 lipca 2014

SO'BiO étic - Maska do włosów z olejkiem arganowym :)

Lato, to okres, w którym szczególnie powinniśmy dbać o włosy, więc i ja pielęgnację mych kudełków, wzbogaciłam też o parę świetnych produktów, pośród nich znajduje się świetny kosmetyk - Maska do włosów z olejkiem arganowym, słynnej, francuskiej firmy SO'BiO étic, którą obdarował mnie najlepszy sklep z ekologicznymi i naturalnymi kosmetykami – Lavendic :)
 
 
SO'BiO étic, to genialna marka, której produkty kusiły mnie już dłuuuugi czas, ich naturalne, organiczne kosmetyki posiadają szereg certyfikatów, przepięknych oznaczeń i pełne są cudownych składników. Produkty SO'BiO étic produkowane z szacunkiem dla zwierząt, ludzi, środowiska i natury, marka zawsze podkreśla swoje zaangażowanie etyczne na każdym poziomie produkcji kosmetyku!
 
 
Maska do włosów nie zawiera parabenów, PEGów, silikonów, sztucznych barwników, substancji zapachowych, parafiny, nie była testowana na zwierzętach (ani żaden z jej składników), a jej opakowanie jest biodegradowalne.  Kosmetyk mieści się w 200 ml, białym opakowaniu z nakrętką. Na estetycznych etykietach możemy zapoznać się z filozofią i pochodzeniem firmy, poznać skład oraz certyfikaty, które otrzymał produkt. Maska posiada przede wszystkim słynny certyfikat ECOCERT, mamy więc do czynienia z produktem, który zawiera prawdziwie roślinne składniki w 99% oraz 29% z nich, to składniki pochodzące z upraw ekologicznych. Na opakowaniu widnieje także certyfikat karty Cosmebio (minimum 95% składników pochodzenia z upraw biologicznych), którego rygorystyczne wymogi maska także spełnia. Firma oddaje także 1% dochodu na organizacje, zajmujące się ochroną środowiska (1% for the Planet member). Słowem - mam na włosach czysty skarb!
 
 
Opakowanie maski objawia nam także prze, przecudowny, naturalny, organiczny skład kosmetyku! Przede wszystkim w składzie odnajdziemy olej arganowy, który potrafi zdziałać cuda na włosach, dając im blask, witalność, odżywiając i  chroniąc je zarazem. Olej arganowy wnikając we włos, głęboko go regeneruje, naprawia, gdy włosy są suche i zniszczone, czy łamliwe (u mnie to przede wszystkim końcówki). Dzięki ceramidom arganowym, włosy wygładzą się i będą zdrowsze. W składzie mamy także masło karite (shea), które znane jest ze swych właściwości nawilżających, zapobiega też puszeniu się włosów i chroni je. Maska bogata jest także w olej sojowy, aloes (genialne działanie regenerujące), kwas mlekowy, czy olej ze słonecznika.
 

Kosmetyk ma maślaną, gęstą konsystencję w kolorze ecru, która idealnie pokrywa włosy, nie spływa z nich i otula. Maska nie ma mocnego zapachu, jest to delikatna miła, higieniczna woń, która umila aplikację produktu na włosy :)
 
 
Nakładam ją na umyte uprzednio szamponem oraz osuszone lekko ręcznikiem włosy i zostawiam na 15 minut, po czy spłukuję. Włosy po jej użyciu są gładkie, bardzo miękkie i lśniące. Uwielbiam ją stosować, obcowanie z tak pięknym etycznym produktem jest czystą przyjemnością!
 

Cudeńko można zakupić oczywiście na Lavendic tu – klik :)


Ogólnie rzecz ujmując zakochałam się w niej :) Jakie maski do włosów polecacie?