Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Anna Sakowicz. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Anna Sakowicz. Pokaż wszystkie posty

piątek, 17 kwietnia 2020

Dwie, kobiece powieści, idealne na wiosnę! Magia polskiej literatury obyczajowej – Natasza Socha - Zamrożona oraz Anna Sakowicz - Niebieskie motyle!

Polska, kobieca literatura obyczajowa, przeżywa prawdziwy renesans, natrafiam ostatnio na wiele, ciekawych powieści w tym kręgu. Dziś chcę Wam polecić dwie, piękne, kobiece powieści, idealne na wiosnę!


Natasza Socha – Zamrożona. Dlaczego kobiety zdradzają
Cykl: Trzy Razy Z - Tom 1
Premiera: 12 lutego 2020
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 304

Polska pisarka Natasza Socha, często gości w mojej biblioteczce. Twórczość tejże autorki poznałam przy okazji świetnej serii (Nie) i książek: (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie, (Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda? oraz (Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności? Natasza Socha, jest dość popularną w naszym kraju pisarką, urodzona w Poznaniu, ma na swym koncie między innymi także powieści Pokój kołysanek, Mgły Toskanii, czy Troje na huśtawce. Jej książki, to kobieca, obyczajowa, pełna emocji literatura, niosąca za sobą zawsze sporo emocji, dobre przesłanie i życiową, wciągającą fabułę. Książka Zamrożona. Dlaczego kobiety zdradzają, to początek nowej serii autorki, cykl Trzy Razy Z, debiutuje tomem pierwszym Zamrożona, po który warto sięgnąć. Eteryczna okładka przyciąga wzrok, fabuła jest ciekawie skonstruowana, a sama powieść napisana jest przystępnym i dynamicznym językiem, czuć tu doświadczone pióro autorki. Oto Julia, 42-latka, matka, żona, powiedzieć można zwykła kobieta, której życie upływa pod znakiem codziennych, powtarzalnych czynności. Julia zaś nie jest do końca szczęśliwa, nie czuje się wartościowa, myśli, iż najpiękniejsze chwile ma już za sobą. Zakładając profil na portalu randkowym, nie zdaje sobie sprawy, iż właśnie wtedy zacznie zmieniać siebie. Kobieta zaczyna dostrzegać swoje potrzeby, posuwa się też do zdrady. Do czego doprowadzą Julię te życiowe eksperymenty? Koniecznie przeczytajcie, to mądra i bardzo emocjonalna powieść.  



Anna Sakowicz - Niebieskie motyle
Premiera: 12 lutego 2020
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 336

Wiem, iż znajdzie się tu także wiele miłośniczek twórczości Anny Sakowicz, do których i ja należę. Nowa powieść tejże, polskiej pisarki, jak zawsze nie zawodzi. Autorka książki Niebieskie motyle, gościła u mnie ostatnio powieścią Dogonić miłość z serii Plan Agaty, pisarka ukończyła filologię polską i filozofię, pracowała jako nauczycielka języka polskiego i etyki, była redaktorką pisma pedagogicznego, ma męża, córkę i dwa kociaki. Powieść Niebieskie motyle, którą zdobi iście wiosenna okładka, napisana jest lekkim, przystępnym językiem, z pewnością przypadnie do gustu miłośniczkom przyjemnych i nietuzinkowych powieści obyczajowych, to kobieca, pełna emocji książka, której fabuła wciąga jak szalona. Trzy siostry Ania, Małgorzata i Matylda, to one grają pierwsze skrzypce na kartach książki. Gdy znika Gosia, znana w Chełmnie malarka, pozostałe siostry, przybywają i oczywiście ruszają w jej poszukiwaniu. Małgorzata ukochała niebieskie motyle, czy będzie to trop do jej odnalezienia? Jakie jeszcze tajemnice kryją się pod jej zniknięciem? Niebieskie motyle, jest powieścią zaskakującą, nie spodziewałam się, iż tak mnie wciągnie, mamy tu wątki nieco kryminalne, tajemnicze, obyczajowe, jest miłość, rodzina. Naprawdę warto po nią sięgnąć i dać się porwać wiosennie magii i dobremu finalnemu przesłaniu tejże powieści!
 



sobota, 29 czerwca 2019

Książka na lato – Część 3 – Powieści obyczajowe polskich pisarek od Edipresse Książki - Na strunach światła - Krystyna Mirek oraz Dogonić miłość - Anna Sakowicz

Mój blogowy cykl - Książka na lato, w trzeciej odsłonie, dziś obfituje w polską literaturę obyczajową. Wiem, że pośród Was jest wiele miłośniczek twórczości zarówno Krystyny Mirek, jak i Anny Sakowicz, zatem dziś nowe, przepiękne powieści tychże autorek!


Na strunach światła - Krystyna Mirek
Seria: Willa pod Kasztanem - Tom 3
Premiera: 5 czerwca 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304


Na strunach światła, to nowa powieść z cyklu Willa pod Kasztanem, której autorką jest bardzo popularna w naszym kraju, pisarka Krystyna Mirek. Zawsze z niecierpliwością wypatruję nowych książek Krystyny Mirek, jeśli jesteście jak ja, miłośnikami dobrej, polskiej literatury obyczajowej, autorka ta, z pewnością także jest Wam doskonale znana. Ja mam za sobą już kilka jej powieści, ale sporo też do nadrobienia. Szczególnie przypadła mi do gustu powieść Szczęście za horyzontem, ale miło wspominam także Tylko jeden wieczór, czy Miłość z błękitnego nieba. Pani Mirek ma już na koncie ponad dwadzieścia powieści, w których naprawdę bardzo wielu czytelników odnajduje siebie samych, jej książki zawsze pełne są prawdziwych uczuć, przeróżnych sytuacji życiowych, trudnych wyborów, jakie dokonuje każdy człowiek, w tym właśnie tkwi siła i niewątpliwy sukces tejże autorki. Na strunach światła, jak wszystkie powieści Krystyny Mirek, zachwyca kobiecością, lekkością słowa i zmyślną, wciągającą fabułą. To już trzeci tom serii Willa pod Kasztanem, niestety nie miałam okazji przeczytać dwóch poprzednich, zaś naprawdę nie przeszkadza to w delektowaniu się Na strunach światła. Wiosna w sielskiej, położonej na obrzeżach Krakowa Willi pod Kasztanem, to majowe piękno ogrodu, ale także rozkwit uczuć i niestety także powracających problemów. Pachną tu nie tylko kwiaty, ale też kuchnia babci Kaliny, słodkości i domowe obiady. Wnuki - Antek i śliczna Bianka, mają wspólnego ojca, próbują odnaleźć zagubioną rodzinną więź, życie zaczyna układać się po ich myśli, zaś Willę pod Kasztanem, odwiedza pierwsza synowa Kaliny - Iwona, matka Antka, która wyciąga swoje racje, wciąż nosi w sobie trudne chwile i pamięta zdradę męża. Cóż z tego wyniknie? Chyba nie muszę Was szczególnie namawiać, by sięgnąć po Na strunach światła, to piękna, ciepła, pełna bardzo wielu życiowych emocji, przyjemna powieść, idealna na lato. 


Dogonić miłość - Anna Sakowicz
Cykl: Plan Agaty - Tom 2
Premiera: 24 kwietnia 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 352 


Anna Sakowicz, to polska pisarka, której byłam bardzo ciekawa, dotychczas czytałam jedynie nowość wydawniczą Edipresse Książki pod tytułem Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek, którą napisała wraz z Emmą Kiworkową, zaś jest to książka typowo dla dzieci, zatem to Dogonić miłość, mogę uznać za debiut tejże autorki w mojej biblioteczce. Anna Sakowicz, podobnie, jak ja, ukończyła filologię polską, pracowała jako nauczycielka języka polskiego i etyki, była redaktorką w pisma pedagogicznego, ma męża, córkę i kociaka Nutusia. Wydała już naprawdę sporo powieści, które z pewnością nadrobię. Dogonić miłość, to drugi już tom z serii Plan Agaty, niestety nie znam pierwszej części, zaś mimo to, doskonale odnalazłam się w fabule. Powieść napisana jest lekkim, przystępnym językiem, z pewnością przypadnie do gustu miłośniczkom przyjemnych i dynamicznych powieści obyczajowych, jest to kobieca, ciepła, pełna humoru i emocji książka. Agata Żółtaczek realizuje plan, chce poczuć się, niczym Bridget Jones, a ów plan jest prosty musi schudnąć, znaleźć męża i urodzić dziecko, zaś tylko punkt trzeci udaje jej się zrealizować, dzięki dziwnemu obrotowi spraw, pojawia się nieznajomy. Pola, druga, zwariowana siostra, jeżdżąca na wózku, również działa, choć nie zawsze są to do końca przemyślane plany, jest mnóstwo śmiechu, ale też emocji i życia. Polecam Dogonić miłość na urlopowo-wakacyjną lekturę!


sobota, 8 czerwca 2019

Przepiękna, mądra książka dla dzieci i rodziców - Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek - Anna Sakowicz i Emma Kiworkowa – Nowość Wydawnictwa Edipresse Książki

Na czerwcowy weekend mam dla Was magiczną książkę, którą szczególnie polecić mogę wszystkim rodzicom, którzy czytają swym dzieciakom, ucząc je miłości do literatury i jednocześnie zaszczepiając w nich dobre i mądre emocje.


Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek
Anna Sakowicz i Emma Kiworkowa
Premiera: 15 maja 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 240 + naklejki


Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek, to zbiór opowieści, których autorką jest polska pisarka Anna Sakowicz wraz z Emmą Kiworkową. Książki już szukajcie na półkach księgarni w nowościach, miałam ona swą premierę 15 maja, skusi Was naprawdę przecudną okładką z ilustracją Huberta Grajczaka, dzięki któremu książka zachwyca także w środku, pięknymi grafikami i rysunkami. Pozycja powstała we współpracy z Fundacją Wiewiórki Julii, która wspiera i walczy o opiekę stomatologiczną osobom potrzebującym, szczególnie dzieciom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.  


Magią książki Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek, są oczywiście kolorowe, zabawne ilustracje, na które zwróci uwagę każde dziecko, ale przede wszystkim wspaniałe historie. Dwanaście cudownych opowieści, bardzo dynamicznych, pełnych akcji i ciekawostek, zachęcą każdego dziecięcego fana książek, a dodatkowym atutem są dodane na końcu naklejki, które tak uwielbiają dzieci. Są tu historie z nutą detektywa, które bawią, ale też uczą, dobroci dla zwierząt, cennej przyjaźni, ludzkiej dobroci. Zosia ma sześć lat, Franio zaś siedem, są sąsiadami, a ich przyjaciółką jest ruda, uratowana wiewióreczka Julia. Julia pojawia się, gdy trzy razy zastuka się orzeszkiem, wówczas zaczynają się magiczne przygody naszych bohaterów, pełne tajemnic i zagadek. Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek, to przepiękna, mądra książka dla dzieci i rodziców, polecam z całego serca!