Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Willa pod Kasztanem. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Willa pod Kasztanem. Pokaż wszystkie posty

sobota, 29 czerwca 2019

Książka na lato – Część 3 – Powieści obyczajowe polskich pisarek od Edipresse Książki - Na strunach światła - Krystyna Mirek oraz Dogonić miłość - Anna Sakowicz

Mój blogowy cykl - Książka na lato, w trzeciej odsłonie, dziś obfituje w polską literaturę obyczajową. Wiem, że pośród Was jest wiele miłośniczek twórczości zarówno Krystyny Mirek, jak i Anny Sakowicz, zatem dziś nowe, przepiękne powieści tychże autorek!


Na strunach światła - Krystyna Mirek
Seria: Willa pod Kasztanem - Tom 3
Premiera: 5 czerwca 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304


Na strunach światła, to nowa powieść z cyklu Willa pod Kasztanem, której autorką jest bardzo popularna w naszym kraju, pisarka Krystyna Mirek. Zawsze z niecierpliwością wypatruję nowych książek Krystyny Mirek, jeśli jesteście jak ja, miłośnikami dobrej, polskiej literatury obyczajowej, autorka ta, z pewnością także jest Wam doskonale znana. Ja mam za sobą już kilka jej powieści, ale sporo też do nadrobienia. Szczególnie przypadła mi do gustu powieść Szczęście za horyzontem, ale miło wspominam także Tylko jeden wieczór, czy Miłość z błękitnego nieba. Pani Mirek ma już na koncie ponad dwadzieścia powieści, w których naprawdę bardzo wielu czytelników odnajduje siebie samych, jej książki zawsze pełne są prawdziwych uczuć, przeróżnych sytuacji życiowych, trudnych wyborów, jakie dokonuje każdy człowiek, w tym właśnie tkwi siła i niewątpliwy sukces tejże autorki. Na strunach światła, jak wszystkie powieści Krystyny Mirek, zachwyca kobiecością, lekkością słowa i zmyślną, wciągającą fabułą. To już trzeci tom serii Willa pod Kasztanem, niestety nie miałam okazji przeczytać dwóch poprzednich, zaś naprawdę nie przeszkadza to w delektowaniu się Na strunach światła. Wiosna w sielskiej, położonej na obrzeżach Krakowa Willi pod Kasztanem, to majowe piękno ogrodu, ale także rozkwit uczuć i niestety także powracających problemów. Pachną tu nie tylko kwiaty, ale też kuchnia babci Kaliny, słodkości i domowe obiady. Wnuki - Antek i śliczna Bianka, mają wspólnego ojca, próbują odnaleźć zagubioną rodzinną więź, życie zaczyna układać się po ich myśli, zaś Willę pod Kasztanem, odwiedza pierwsza synowa Kaliny - Iwona, matka Antka, która wyciąga swoje racje, wciąż nosi w sobie trudne chwile i pamięta zdradę męża. Cóż z tego wyniknie? Chyba nie muszę Was szczególnie namawiać, by sięgnąć po Na strunach światła, to piękna, ciepła, pełna bardzo wielu życiowych emocji, przyjemna powieść, idealna na lato. 


Dogonić miłość - Anna Sakowicz
Cykl: Plan Agaty - Tom 2
Premiera: 24 kwietnia 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 352 


Anna Sakowicz, to polska pisarka, której byłam bardzo ciekawa, dotychczas czytałam jedynie nowość wydawniczą Edipresse Książki pod tytułem Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek, którą napisała wraz z Emmą Kiworkową, zaś jest to książka typowo dla dzieci, zatem to Dogonić miłość, mogę uznać za debiut tejże autorki w mojej biblioteczce. Anna Sakowicz, podobnie, jak ja, ukończyła filologię polską, pracowała jako nauczycielka języka polskiego i etyki, była redaktorką w pisma pedagogicznego, ma męża, córkę i kociaka Nutusia. Wydała już naprawdę sporo powieści, które z pewnością nadrobię. Dogonić miłość, to drugi już tom z serii Plan Agaty, niestety nie znam pierwszej części, zaś mimo to, doskonale odnalazłam się w fabule. Powieść napisana jest lekkim, przystępnym językiem, z pewnością przypadnie do gustu miłośniczkom przyjemnych i dynamicznych powieści obyczajowych, jest to kobieca, ciepła, pełna humoru i emocji książka. Agata Żółtaczek realizuje plan, chce poczuć się, niczym Bridget Jones, a ów plan jest prosty musi schudnąć, znaleźć męża i urodzić dziecko, zaś tylko punkt trzeci udaje jej się zrealizować, dzięki dziwnemu obrotowi spraw, pojawia się nieznajomy. Pola, druga, zwariowana siostra, jeżdżąca na wózku, również działa, choć nie zawsze są to do końca przemyślane plany, jest mnóstwo śmiechu, ale też emocji i życia. Polecam Dogonić miłość na urlopowo-wakacyjną lekturę!