Doskonale wiem, iż wśród Was jest mnóstwo miłośniczek
dobrej, rodzimej literatury obyczajowej. Dziś u mnie kolejna perełka z tegoż
kręgu spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina.
Dziewczyna bez makijażu – Zuzanna Arczyńska
Premiera: 8 maja 2019
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 328
Dziewczyna bez makijażu, to ciekawa powieść, której
autorką jest Zuzanna Arczyńska. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą, polską
pisarką, Zuzanna Arczyńska w roku 2018 napisała powieść Odzyskane dzieciństwo, wcześnie
zaś Jak spadek, jest matką i żoną, ma dwa kociaki i psa, kocha książki, konie,
w jej książkach dostrzec można prawdę, trudne sytuacje, realizm i prawdziwe
życie. Książka skusi Was w księgarni piękną, ślubną okładką, a czego zaś możemy
spodziewać się po intrygującej fabule?
Książkę czyta się ekspresowo, nie mogąc oderwać się od
lektury. Powieść napisana jest przystępnym językiem, bardzo dynamicznym i
prawdziwym, który nadaje życiowego oddźwięku całości. Miłośnicy nietuzinkowej,
współczesnej literatury obyczajowej, będą jak ja zachwyceni tą powieścią. Książka
jest bardzo prawdziwa, życiowa, pełna wielu emocji. Poznajemy Karinę, wychowującą
w ubogich warunkach, czwórkę córeczek. Mąż, to skrajny alkoholik, rodzina
obrazuje patologię, biedę. Jest to bardzo trudne dla kobiety, sama musi zmagać
się z życiem, codziennymi trudami, dźwigać ogromny ciężar. Najstarsza z córek Kariny,
kończąca zaledwie liceum Angelika, pewnego dnia, oznajmia, iż wychodzi za mąż.
Wybrańcem jest zamożny, tajemniczy Rosjanin imieniem Alosza, czy będzie on ratunkiem
dla rodziny? Dowiecie się czytając książkę. Alosza jak się okazuje ma starającą
się usilnie o dziecko i lubiącą zakupy oraz luksusy dziewczynę Kate, żona potrzebna jest wyłącznie na papierze,
Angelika jest dobrą kandydatką i zgadza się na tego typu umowę. Powieść chłonie
się z wielką przyjemnością, ekspresowo, książka wciąga i zaskakuje, ciekawa
jestem, czy autorka planuje ciąg dalszy, a Wam polecam Dziewczynę bez makijażu
na te upalne, czerwcowe wieczory!