Pokazywanie postów oznaczonych etykietą trawa cytrynowa. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą trawa cytrynowa. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 26 lutego 2018

Kneipp – Pielęgnujące płyny pod prysznic - Na dobry nastrój i Radość życia – Owocowa kąpiel w mroźne dni!

Lubicie rozpieszczać się w kąpieli i umilać zapachami czas pod prysznicem? Ja uwielbiam, zwłaszcza w tak mroźne dni, jakie mamy obecnie. Zapraszam Was do owocowej kąpieli!


Duecik pielęgnujących, aromatycznych płynów pod prysznic, skradł mi serce totalnie przepięknymi zapachami, zarówno płyn Na dobry nastrój, jak i Radość życia, są moimi kompanami podczas cieplutkich kąpieli, przenosząc mnie w egzotyczne rejony, gdzieś na dzikie, gorące wyspy. Niemiecka marka Kneipp, opiera swą naturalną filozofię na osobie Sebastiana Kneippa, żyjącego w latach 1821-1897, stworzył on wspaniałe i prekursorskie metody leczenia, bazujące na naturze, roślinach, balansie ciała, ducha, człowieka i natury, jako całości. Ta piękna idea i receptury Kneippa są do dziś wykorzystywane i nadal cenione. Firma bazuje na najlepszych roślinnych ekstraktach, nie testuje oczywiście produktów i składników na zwierzętach, a kosmetyki nie zawierają pochodnych ropy naftowej, czy szkodliwych silikonów. 


Aromatyczne płyny pielęgnujące, mieszkają w smukłych, poręcznych tubach (200 ml) z zieloną nakrętką, zamykaną na klik, działającą bez problemów, praktyczną i ułatwiająca codzienne ich użycie. Na ślicznych, kolorowych opakowaniach, prócz owocowych, radosnych grafik, znajdziemy także informacje na temat kosmetyków i składy płynów. Oba kosmetyki działają oczyszczająco, nawilżająco, pielęgnują, chronią przed działaniem czynników zewnętrznych, przed wysuszeniem skóry. Moja skóra po kąpieli z nimi, jest mięciutka i gładka.


Aromatyczny płyn pielęgnujący - Na dobry nastrój
To przede wszystkim przecudowny zapach grejpfruta i marakui! Płyn ma idealną nazwę, wprawia w dobry nastrój, ten egzotyczny, rześki zapach jest absolutnie nie do podrobienia. Mamy tu w składzie olej z passiflory, z nasion grejpfruta, pomarańczy, słodkich migdałów, czy cytryny. Kosmetyk idealny na poranny, szybki prysznic.


Aromatyczny płyn pielęgnujący - Radość życia
Poprawiający nastrój kosmetyk owocowy z cytrynką i litsea cubeba, czyli werbeną egzotyczną. Silnie odświeżający, mega odżywczy płyn, uwielbiam go. W składzie znajdziemy olejek eteryczny May Chang, czyli olejek uzyskiwany z werbeny egzotycznej, olejek cytrynowy, olejek z trawy cytrynowej, czy olej ze słodkich migdałów. Kosmetyk z kategorii rozpieszczających skórę!


Płyny maja gęstą, treściwą konsystencję, są bardzo wydajne. Oczyszczają skórę, nadając jej też pięknego, rześkiego zapachu, są to energetyzujące, owocowe wonie, niezwykle pozytywne. Płyny Kneipp, będą świetne do każdego typu skóry, pienią się gęstą, kremową pianą i idealnie rozprowadzają się po skórze, nie wysuszając jej, musicie je poznać, jeśli lubicie jak ja, owocowe, egzotyczne i aromatyczne kosmetyki! :)

 

czwartek, 19 stycznia 2017

Naturalne herbatki ziołowe i ich wpływ na nasze zdrowie oraz skórę – Tetley rumianek i trawa cytrynowa, jagoda i acai, malina i granat oraz mięta :)

Wywary ziołowe, herbatki, to u mnie absolutnie codzienna przyjemność, która łączy w sobie również naturalną dbałość o zdrowie. Zioła stosuję zarówno wewnętrznie, w postaci herbat właśnie, ale także zewnętrznie, w pielęgnacji skóry i włosów :)


Herbatka rumianek z trawą cytrynową, smakuje wybornie, rumianek, to najsłynniejsze zioło, wykorzystywane zarówno w kosmetyce, jak i działaniach prozdrowotnych, jego działanie łagodzące i kojące, znane jest od zarania dziejów, oczyszcza organizm, łagodzi bóle brzucha, wspomaga trawienie, trawa cytrynowa zaś, działa antynowotworowo i pobudza krążenie. Jako, że ta herbatka Tetley składa się jedynie z naturalnych ziół (jest tu ziele rumianku, mięta i trawa cytrynowa), można tez po wystudzeniu, potraktować ją jako naturalny tonik, zmiękczy on skórę, oczyści nie podrażniając, zioła, zawierają flawonoidy, chroniące naszą skórę oraz witaminy, kwasy i inne cenne związki aktywne. Taki tonik, może nam także służyć także, jako dodatek do maseczek z glinką, czy tez, jako mgiełka kojąca po demakijażu, napar ten, z powodzeniem, może nam służyć także w kąpieli. 


Owocowe odsłony herbatek, to jagoda z acai i malina z granatem, obie są niesamowicie smaczne i zdrowe, to prawdziwe bomby witaminowe, oczyszczające krew, idealne na odporność, zimą, to must have w każdej kuchennej szafeczce. Praktyczne torebeczki z herbatą, idealnie wydobywają jej aromat (parzę je 10 minut) i umożliwiają dokładne wyciskanie z dwóch stron. Aromatyzowana malina z granatem, rozgrzeje organizm, działa ochronnie, idealna przy przeziębieniach, zawiera prócz maliny i granatu, także hibiskus, jabłko, korzeń lukrecji, owoce dzikiej róży, korzeń cykorii i czarny bez.   


Jagoda z acai, to zaś bogactwo także hibiskusa, jabłka, korzenia lukrecji, skórki pomarańczy, owoców dzikiej róży oraz oczywiście jagody wraz z acai, mające silne działanie antystarzeniowe, często występuje w kosmetykach odmładzających. Jest to niesamowicie aromatyczna odsłona herbaty, idealna po zimowym spacerze, czy szaleństwach na śniegu. 


Herbatkę ziołową z mięty, zna chyba każdy, ja często zbieram dziką miętę kosmatą na łąkach wiosną. Mięta wykorzystywana jest w kuchni, lecznictwie i kosmetyce od wieków, to jedno z najbardziej aromatycznych ziół świata, każdy jej gatunek zawiera charakterystyczny mentol. Jest to przepyszna i odświeżająca herbatka, pobudza trawienie, wzmaga apetyt i dodatkowo działa antybakteryjnie i ochronnie. Wywar z mięty, jako, ze herbatka jest naturalna, bez dodatków aromatów, można wykorzystać w pielęgnacji włosów, jako płukankę, ale także tonik przede wszystkim dla cery tłustej ze skłonnością do trądziku.


Zobaczcie też moją własnoręcznie zebraną wiosną i latem, pokrzywę, która służy mi również jako świetna herbatka ziołowa, ale także składnik płynów do twarzy i podobnie, jak mięta, wspaniale nadaje się jako płukanka do włosów. Pokrzywa wzmacnia cały organizm, skórę, włosy, paznokcie.


Pijecie herbatki ziołowe? Znacie którąś z nich? 
Jaka jest Wasza ulubioną zimą? :)


środa, 29 czerwca 2016

Mój letni hit do kąpieli – Naturalny, relaksujący żel myjący Pat&Rub – Trawa cytrynowa i kokos :)

Kąpielowym hitem u progu lata, okazał się u mnie genialny kosmetyk spod skrzydeł Pat&Rub. Naturalny, relaksujący żel myjący trawa cytrynowa i kokos, rozkochał mnie nie tylko świetnym składem, ale i boskim zapachem, pokusiłabym się o stwierdzenie, że jest to jeden z lepszych żeli, jakie kiedykolwiek dane mi było poznać :)
 
 
Pat&Rub jest polskim producentem kosmetyków naturalnych, które nie zawierają parabenów, olejów ropopochodnych, silikonów, sztucznych barwników, czy PEGów, nie są oczywiście testowane oczywiście na zwierzętach, posiadają bardzo ceniony przez mnie certyfikat Fundacji Viva oraz restrykcyjny certyfikat Natrue, także możemy być pewni, iż są to kosmetyki świetnej jakości. 
 
 
 Relaksujący żel myjący trawa cytrynowa i kokos, mieszka w smukłej, poręcznej butelce (280 ml) z nakrętką typu press, praktyczną i ułatwiająca codzienne użycie żelu i jego dozowanie. Na opakowaniu odnajdziemy przyjemne, zielone grafiki, informacje na temat żelu i oczywiście cudny, naturalny skład. Sercem żelu są roślinne składniki (jest to wegański kosmetyk), między innymi ekstrakt oraz woda z zielonej herbaty i ujędrniający, certyfikowany ekstrakt z hibiskusa, znajdziemy tu także substancje myjące z oleju kokosowego.
 
 
Żel działa relaksująco, regenerująco, ale również bardzo intensywnie nawilża, wygładza, pielęgnuje, chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Co ważne, żel nie zawiera sls, nie wysusza więc skóry, nie narusza jej naturalnej bariery ochronnej, pięknie pieni się kremową pianą, ma bardzo gęstą, treściwą konsystencję w ciemno-miodowym kolorze, dzięki temu jest też niesamowicie wydajny. Oczyszcza moją skórę, nadaje jej też świeżego zapachu, a woń żelu jest po prostu idealna, świeża, orzeźwiająca, a jednocześnie lekko orientalna, kokosowo-kwiatowa, słowem świetna na lato. Żel będzie dobry dla każdego typu skóry, sprawdzi się też przy skórze delikatnej, przesuszonej, czy skłonnej do alergii, idealnie rozprowadza się po skórze i nie podrażnia. Moja skóra po kąpieli, czy prysznicu z nim, jest mięciutka, gładka i cudownie pachnie, żel można zakupić w firmowym sklepie Pat&Rub, ale także w Sephorach, ja jestem pewna, ze zagości jeszcze w mojej łazience nie raz.
Macie swoich ulubieńców do letnich kąpieli? :)