Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Gdy opadły emocje. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Gdy opadły emocje. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 5 grudnia 2019

Książka na świąteczny prezent - Część 2 – Wydawnictwo Szara Godzina – Wspaniała trylogia Anety Krasińskiej - Gdy opadły emocje, Gdy nadeszło życie oraz Gdy powrócił spokój!

Już jutro Mikołajki! Planujecie małe prezenty dla najbliższych? Myślę, że książka, prócz kosmetyków, jest zdecydowanie najlepszym pomysłem, by obdarować kogoś w ten szczególny dzień. Moja blogowa seria Książka na świąteczny prezent, dziś zachwyca wspaniałą trylogią Anety Krasińskiej, która wyszła spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina. Jest to idealny prezent zarówno na Mikołajki, jak i pod choinkę, dla każdej kobiety, miłośniczki emocjonalnej i życiowej współczesnej, rodzimej literatury obyczajowej.


Aneta Krasińska, to humanistka, zakochana w literaturze, autorka trylogii, którą dziś polecam, debiutowała w roku 2014, książką Finezja uczuć, ma już na swym koncie kilka powieści obyczajowych między innymi Pragnienia Elżbiety i Nadzieje Olgi, Marzenia Kaliny, czy W sieci uczuć. Jej trylogia, to trzy tytuły Gdy opadły emocje, Gdy nadeszło życie oraz najnowszy Gdy powrócił spokój. Gdy opadły emocje, to wspaniała powieść inicjująca ten emocjonalny cykl, z wielką przyjemnością, była ambasadorką tejże książki, ukazała się ona 24 marca tego roku, wówczas już zapowiadane były pozostałe dwa tomy, na których premiery z niecierpliwością czekałam. Gdy opadły emocje, zdobi przepiękna okładka, na której widnieje spokojna, piękna, kobieca twarz, wyrażając mnóstwo emocji, których w powieści nie brakuje. Poznajemy Marcelinę, kobietę przed czterdziestką, żonę Czarka i matkę trzynastoletnich bliźniąt Amelii i Olafa, codzienne życie i obowiązki, nie dają jej radości, często przytłaczają, sama widzi też własną, życiową rezygnację, przeciekający przez palce czas i lekki kryzys wieku średniego. Małe radości wnosi do życia Marceliny wieloletnia przyjaciółka, nieco zwariowana Magda, która wpada na pomysł ich uczestnictwa w spotkaniu po latach w liceum, ma być to impreza celebrująca maturę, którą zdawały już dwadzieścia lat temu. Biorąc udział w spotkaniu, widzą dawnych znajomych, nauczycieli, na spotkanie dociera też Emil, a do Marceliny wracają bolesne wspomnienia i jak się okazuje wciąż żywe, uczuciowe rany. 


W drugim tomie Gdy nadeszło życie, który swą premierę miał 25 czerwca, ponownie spotykamy Marcelinę, która obchodzi swoje czterdzieste urodziny, na przyjęciu znajduje się Magda, jej przyjaciółka, która pod sercem nosi dziecko. To Magda właśnie i jej życie, są dla czytelnika w tym tomie najważniejsze. Zmiany, nowe życie oraz tajemnice i kłamstwa, towarzyszące człowiekowi podczas prozy życia. Finalna odsłona serii, to powieść Gdy powrócił spokój, ukazała się 4 października tego roku, tym razem wchodzimy w skomplikowany świat Emila, jego problemów i emocji. Próbuje on odkryć starą tajemnicę śmierci przyjaciela, co nie jest, jak się okazuje takie proste. Czy uda mu się rozwikłać sprawę? Czy bohaterowie osiągną swój upragniony spokój? Warto skusić się na trylogię Krasińskiej, obdarować nią kogoś bliskiego. Jest to pełna emocji literatura, warto zagłębić się w świat życiowych refleksji wszystkich, trzech powieści. Polecam z całego serca na Mikołajki i pod choinkę!

 

poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Wyniki KONKURSU z książką Gdy opadły emocje + Nowość – Drugie wydanie poruszającej powieści Kurhanek Maryli - Ewa Bauer - Wydawnictwo Szara Godzina

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie z świetną książką Gdy opadły emocje Anety Krasińskiej, ufundowaną przez Wydawnictwo Szara Godzina! Jako ambasadorka tegoż tytułu, z przyjemnością informuję, iż zwyciężczynią jest  
Ania inspiracje, którą proszę mailowo o adres do wysyłki nagrody!


Wydawnictwo Szara Godzina, niedawno, bowiem w marcu tego roku, wypuściło spod swych skrzydeł, drugie wydanie powieści Kurhanek Maryli, której autorką jest Ewa Bauer. Dziś u mnie więcej o tejże, intrygującej książce.


Kurhanek Maryli - Ewa Bauer
Drugie wydanie
Premiera: 8 marca 2019
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 240


Nie miałam okazji poznać powieści zatytułowanej Kurhanek Maryli przy pierwszym wydaniu, zatem z wielką przyjemnością sięgnęłam po odnowione, wydanie drugie tejże książki. Jest to już moja kolejna powieść Ewy Bauer, polska pisarka debiutowała w mojej biblioteczce książką Ucieczka przed życiem, zaś ma już ona na swym koncie także trylogię Kolory Uczuć, czyli W nadziei na lepsze jutro, Kruchość jutra i Słoneczne jutro. Autorka mieszka w Krakowie, z wykształcenia jest prawniczką i uwielbia podróże. Kurhanek Maryli to współczesna literatura obyczajowa, powieść jest dobrze napisana, przystępnym, płynnym językiem, fabuła wciąga, a od książki trudno się oderwać. Powieść porusza wiele ważnych, trudnych, życiowych tematów, jest pełna skrajnych emocji, z pewnością nie jest to lekka i łatwa pozycja. Poznajemy Martę, która jest bardzo doświadczona przez los, wychowywała się bez rodziców na terenach typowo wiejskich u boku babci, jako nastolatka, szybko przeniosła się zaś do miasta, myśląc, iż tam czeka ją lepsze życie. Niestety Martę czekają przykre niespodzianki i kłody, jakie rzuca jej pod nogi los. Początkowo poznając Piotra kobieta ma zaś nadzieję na nareszcie dobrą drogę, miłość, własną, normalną rodzinę, mężczyzna wydaje się być ideałem, pochodzi z dobrej, medycznej rodziny, decydują się na ślub. Tu zaczyna się piekło, w jakie kobieta trafia, okazuje się bowiem, że Marta staje się podporządkowaną mężowi, ofiarą przemocy domowej, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Kobieta poddaje się temu terrorowi, jest życiowo słaba i nie ma sił, by wyrwać się z koszmaru. Poruszająca jest bezsilność Marty, czytelnik pomimo tego zżywa się z nią, licząc, iż uda jej się finalnie znaleźć energię, by ratować samą siebie. Tak, jak już wyżej wspomniałam, jest to trudna książka, pełna emocji, warto po nią sięgnąć, by przekonać się, że zawsze warto walczyć o własny los, prawdziwe miejsce i swoją tożsamość. 

   

wtorek, 2 kwietnia 2019

KONKURS! Nowość - Gdy opadły emocje - Aneta Krasińska - Wydawnictwo Szara Godzina – Wspaniała powieść inicjująca emocjonalną trylogię! Wygraj książkę!

Z wielką dumą i ogromną przyjemnością, zostałam ambasadorką wspaniałej powieści zatytułowanej Gdy opadły emocje, której autorką jest Aneta Krasińska. Jest to świeżutka, książkowa nowość Wydawnictwo Szara Godzina.


Gdy opadły emocje - Aneta Krasińska
Tom 1 Trylogii
Premiera: 24 marca 2019
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 240


Gdy opadły emocje, to pierwszy tom trylogii, którą planuje polska pisarka Aneta Krasińska, w przygotowaniu są już kolejne powieści z tegoż cyklu, Gdy nadeszło życie oraz Gdy powrócił spokój, na które z niecierpliwością również czekam i z pewnością będę wypatrywała premier. Aneta Krasińska, wydaje mi się bliską duszą, to humanistka, rozkochana w literaturze, autorka debiutowała w roku 2014, książką Finezja uczuć, ma już na swym koncie kilka powieści obyczajowych między innymi Pragnienia Elżbiety i Nadzieje Olgi, Marzenia Kaliny, czy W sieci uczuć. Jej najnowsza książka Gdy opadły emocje, miała swa premierę 24 marca, zatem jest cieplutką jeszcze nowością Wydawnictwa Szara Godzina, które wciąż zaskakuje mnie genialnymi tytułami. Książka z pewnością nie umknie Waszym oczom na półkach księgarni, zdobi ją bowiem przepiękna i intrygująca okładka, na której widnieje na pierwszy planie spokojna, piękna, kobieca twarz, wyrażając mnóstwo emocji, których w powieści nie brakuje, koniecznie poszukajcie jej, nie można bowiem przejść obok niej obojętnie. 

 
Książka napisana jest przystępnym, płynnym, bardzo żywym językiem, czuć tu doświadczone, lekkie pióro autorki, która szybko wciąga czytelnika w zgrabnie skonstruowaną, interesującą fabułę. Nie jest łatwo oderwać się od lektury, realny świat, problemy i bohaterowie z krwi i kości, czynią powieść bliską czytelnikowi. Książkę czyta się iście ekspresowo, chłonąc dynamiczne rozdziały wraz z finalnym epilogiem. Marcelina, to kobieta przed czterdziestką, żona Czarka i matka trzynastoletnich bliźniąt Amelii i Olafa, codzienne życie i obowiązki, nie dają jej radości, często przytłaczają, sama widzi też własną, życiową rezygnację, przeciekający przez palce czas i lekki kryzys wieku średniego. Małe radości wnosi do życia Marceliny wieloletnia przyjaciółka, nieco zwariowana Magda, która wpada na pomysł ich uczestnictwa w spotkaniu po latach w liceum, do którego chodziły, ma być to impreza celebrująca maturę, którą zdawały już dwadzieścia lat temu. Marcelina biorąc udział w spotkaniu, widzi dawnych znajomych ze szkoły, nauczycieli, na spotkanie dociera też Emil... Za sprawą spotkania, do Marceliny wracają bolesne wspomnienia i jak się okazuje wciąż żywe, uczuciowe rany. (...) Na każdym etapie trudno jest się odnaleźć w realiach, jakie stawia przed nami życie. Gdy opadły emocje, to naprawdę genialna powieść z kręgu współczesnej literatury obyczajowej, pełna emocji, cennych, życiowych refleksji, którą polecam Wam bardzo na wiosenny czas!



Mam także dla Was świetny KONKURS, w którym wygraną jest właśnie jeden egzemplarz powieści Gdy opadły emocje, który ufundowało Wydawnictwo Szara Godzina. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy po tym wpisem, w komentarzu, napisać krótko: 
Dlaczego chciałabym/chciałbym przeczytać Gdy opadły emocje? 
Konkurs trwa od 2.04.2019 do 7.04.2019, zatem zapraszam ciepło!