Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Pielęgnacja dłoni lato. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Pielęgnacja dłoni lato. Pokaż wszystkie posty

środa, 13 czerwca 2018

Odżywczo-ochronny, rokitnikowy krem do rąk - Natura Siberica Professional – Organiczny krem do dłoni bez parabenów

Nasze dłonie szczególnie często, zwłaszcza teraz, u progu lata, narażone są na działanie czynników zewnętrznych, potrzebują więc specjalnego traktowania na co dzień, wysokie temperatury dają o sobie znać, cały czas wystawiamy je na słońce, do tego dochodzi oczywiście mnóstwo codziennych czynności, zatem trzeba je dobrze pielęgnować.


Mam kilku ulubieńców, pośród kremów do rąk, dziś maluszek, który również świetnie sprawdza się u mnie, mieszkając w mojej torebce. Natura Siberica Professional, to produkty naturalne, nie zawierające parabenów i silikonów, w ich składzie znajdziemy naturalne, organiczne oleje i ekstrakty roślinne. Mój rokitnikowy krem do rąk, mieszka w poręcznej tubeczce, mieszczącej 50 ml kremu, zaś w sklepie Skarby Rosji, znajdziecie też wersję większą o pojemności 75 ml. Opakowanie jest świetnie zabezpieczone, mamy więc pewność, ze nasz krem jest świeży i nikt wcześniej go nie otwierał. Na tubce, odnajdziemy informacje o produkcie i skład kosmetyku. Krem zawiera ekstrakt z jarzębiny syberyjskiej, pichty syberyjskiej, olej z nasion rokitnika, olej z nasion żurawiny, olej z amarantusa, olej słonecznikowy, ale także roślinną glicerynę, czy witaminę E.


Funkcją kremu, jest ochrona, odżywienie, ale także nawilżenie i zmiękczenie skóry naszych dłoni. Sprawdza się znakomicie, szybko wchłania się, pozostawiając dłonie mięciutkie, odżywione i gładkie, pozostaje na nich miła, bardzo leciutka, aksamitna warstwa ochronna, dlatego jest idealny na lato! Ukoi nawet bardzo suche dłonie, ja często myję ręce, toteż od razu po, zawsze sięgam po tenże krem. A Wy macie swoje letnie hity w pielęgnacji dłoni? :)


czwartek, 3 sierpnia 2017

Moje paznokcie – Pielęgnacja, sprzęt, olejowanie, lakiery do paznokci, zdobienia, manicure – dużo zdjęć :)

Jako, że mój paznokciowy szał nadal trwa, postanowiłam pokazać Wam, nie tylko, jak często ostatnio wyglądały moje paznokcie, ale także jakimi produktami obecnie je pielęgnuję i jaki sprzęt używam do mojego codziennego manicure. 


Jeśli chodzi o moją paznokciową pielęgnację, od lat króluje u mnie olejowanie paznokci, robię to skrupulatnie, codziennie, wieczorem, bądź w ciągu dnia, jak mi czas pozwala. Przy sumiennym olejowaniu, szybko widać efekty, piękne, zdrowe paznokcie, które nie łamią się i przede wszystkim nawilżone i zadbane skórki.   


Jakich olejów używam? Obecnie olej ze słodkich migdałów, olej konopny, olej makadamia, bądź olej rycynowy, nakładam je zarówno na płytkę paznokcia, jak i na skórki przy paznokciu, dokładnie, nawet kilka warstw, czasem uprzednio w kąpieli wodnej podgrzewam olej, wówczas zabieg jest jeszcze przyjemniejszy. 


Przed malowaniem, wykonuję domowe spa dla dłoni i pazurków, mój luby około rok temu, sprawił mi do tego celu ciekawy sprzęcik, który ma w sobie wszelakie działa zbrojne, by paznokcie i dłonie były piękne i zadbane. Jest to Luxury manicure spa Elle Macpherson. Mam tu wodną, bąbelkową, kojącą kąpiel, do której dodaję również olejki eteryczne, dłonie mają relaks z masażem, u góry zaś do wyboru mam dwanaście końcówek (świetne także do pedicure), które wciska się do naładowanego wcześniej urządzenia.   


Nie używam wszystkich końcówek, najczęściej sięgam po cieniutki stożek do piknikowania, krążek do polerowania i szczoteczkę. Super sprawą jest tu suszarka do paznokci. Gdy pazurki wyschną, maluję je odżywką, top-coatem i raczę kolorami.


Nie mam lakierów hybrydowych, moje paznokcie maluję tradycyjnymi lakierami, jestem maniaczką zmian kolorów na paznokciach, zatem, jest to feria kolorów i wszelakich barw, od nudziaków, poprzez lekkie pastele, skończywszy na wyrazistych czerwieniach, fioletach i czerni.


A Wy jak dbacie o swoje paznokcie? Stosujecie odżywki, oleje i jakieś sprzęty? 
Które lakiery wybieracie? :)