Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pielęgnacja paznokci. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pielęgnacja paznokci. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 3 sierpnia 2017

Moje paznokcie – Pielęgnacja, sprzęt, olejowanie, lakiery do paznokci, zdobienia, manicure – dużo zdjęć :)

Jako, że mój paznokciowy szał nadal trwa, postanowiłam pokazać Wam, nie tylko, jak często ostatnio wyglądały moje paznokcie, ale także jakimi produktami obecnie je pielęgnuję i jaki sprzęt używam do mojego codziennego manicure. 


Jeśli chodzi o moją paznokciową pielęgnację, od lat króluje u mnie olejowanie paznokci, robię to skrupulatnie, codziennie, wieczorem, bądź w ciągu dnia, jak mi czas pozwala. Przy sumiennym olejowaniu, szybko widać efekty, piękne, zdrowe paznokcie, które nie łamią się i przede wszystkim nawilżone i zadbane skórki.   


Jakich olejów używam? Obecnie olej ze słodkich migdałów, olej konopny, olej makadamia, bądź olej rycynowy, nakładam je zarówno na płytkę paznokcia, jak i na skórki przy paznokciu, dokładnie, nawet kilka warstw, czasem uprzednio w kąpieli wodnej podgrzewam olej, wówczas zabieg jest jeszcze przyjemniejszy. 


Przed malowaniem, wykonuję domowe spa dla dłoni i pazurków, mój luby około rok temu, sprawił mi do tego celu ciekawy sprzęcik, który ma w sobie wszelakie działa zbrojne, by paznokcie i dłonie były piękne i zadbane. Jest to Luxury manicure spa Elle Macpherson. Mam tu wodną, bąbelkową, kojącą kąpiel, do której dodaję również olejki eteryczne, dłonie mają relaks z masażem, u góry zaś do wyboru mam dwanaście końcówek (świetne także do pedicure), które wciska się do naładowanego wcześniej urządzenia.   


Nie używam wszystkich końcówek, najczęściej sięgam po cieniutki stożek do piknikowania, krążek do polerowania i szczoteczkę. Super sprawą jest tu suszarka do paznokci. Gdy pazurki wyschną, maluję je odżywką, top-coatem i raczę kolorami.


Nie mam lakierów hybrydowych, moje paznokcie maluję tradycyjnymi lakierami, jestem maniaczką zmian kolorów na paznokciach, zatem, jest to feria kolorów i wszelakich barw, od nudziaków, poprzez lekkie pastele, skończywszy na wyrazistych czerwieniach, fioletach i czerni.


A Wy jak dbacie o swoje paznokcie? Stosujecie odżywki, oleje i jakieś sprzęty? 
Które lakiery wybieracie? :)



wtorek, 30 maja 2017

Zdrowe, mocne paznokcie wiosną – Odżywka Herome Nail Hardener Sensitive - Utwardzacz do paznokci :)

Chyba każdy z nas marzy, by zawsze mieć zdrowe i mocne paznokcie, wraz z zadbanymi dłońmi, stanowią bowiem naszą swoistą wizytówkę, zdobią, będąc jednocześnie oznaką dobrej pielęgnacji. Ja uwielbiam często zmieniać kolory na paznokciach, lubię, gdy manicure raduje oko, a paznokcie są mocne i zdrowie, dbam zatem o nie także za pomocą odżywek.


Odżywka Herome Nail Hardener Sensitive, łagodny utwardzacz, facebook, to trzeci kosmetyki tej marki u mnie, firma specjalizuje się w wysokiej jakości produktach do paznokci, które sprawdzają się u mnie świetnie, dostępne są w drogerii Bodyland, także ruszajcie na zakupy.


Odżywkę-utwardzacz do paznokci, nakładam jedną warstwą, równo na całą płytkę paznokcia, kolejnego dnia, aplikuję jej drugą warstwę, trzeciego zaś dnia, należy zmyć preparat i znów, przez kolejne 3 tygodnie, powtarzać te czynności. Kuracja daje dobre efekty, gdy troszkę poddamy się tej sumienności, zabieg jest szybki i niezwykle przyjemny, bowiem idealny i poręczny pędzelek (zakończony nakrętką, którą możemy wykorzystać do odsuwania skórek), znajdujący się w szklanej butelce, zawierającej 10 ml kosmetyku, wygodnie i sprytnie aplikuje odżywkę na paznokcie. Uroczą buteleczkę, zapakowano dodatkowo w estetyczny kartonik granatowych odcieniach, charakterystycznych dla marki, w środku znajdziemy także pomocną ulotkę, opakowanie pełne jest informacji o preparacie, jego właściwościach, firmie i składzie kosmetyku (odżywka nie zawiera formaldehydu).


Kurację odżywką zdecydowanie polecam tym, których paznokcie potrzebują szybkiej odbudowy, są słabe, łamliwe i skłonne do rozdwajania, to preparat, który da paznokciom nowe życie. Pamiętajcie, iż przed nałożeniem odżywki, paznokcie muszą być czyste i suche, wówczas zadziała ona jak należy, kosmetyk szybko schnie, przy czym przyjemnie pachnie i dodaje blasku paznokciom. Po zakończeniu 21-dniowej kuracji, odżywkę można stosować 1-2 razy w tygodniu, moje pazurki od razu odczuły jej efekty, wyglądają zdrowo, nie łamią się, a płytka jest mocna i chroniona przez kosmetyk, słowem odżywkę Herome, moje paznokcie pokochały z wzajemnością, a Wy macie swoje ulubione kosmetyki do pielęgnacji paznokci? :)