Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Skarpa Warszawska. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Skarpa Warszawska. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 18 czerwca 2026

Dom utraconych - Katarzyna Wolwowicz – Drugi tom kryminalnego cyklu z Carmen Rodrigez

Kobiece pióro kryminalne! Macie ulubioną pisarkę thrillerów i kryminałów? Dziś u mnie Katarzyna Wolwowicz i Dom utraconych, czyli drugi tom kryminalnego cyklu z Carmen Rodrigez.

 

Dom utraconych - Katarzyna Wolwowicz

Premiera: 9 października 2024

Cykl: Carmen Rodrigez - Tom 2

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami 

Profilerka kryminalistyczna Carmen Rodriguez Zalewska, którą poznaliśmy w pierwszy tomie, powraca do rodzinnej Hiszpanii i zaczyna pracę w mieście Malaga, próbując stworzyć profil sprawcy morderstwa. Towarzyszy jej inspektor Javier Barden, pojawia się kolejne ciało, czy zatem mamy do czynienia z serią zabójstw z rąk Okulisty? Sprawy mają swe korzenie w przeszłości i kierują zdeterminowaną Carmen do mrocznej posiadłości Cortijo Jurado. Mroczny i zarazem hiszpański klimat powieści pochłania czytelnika i nie pozwala odłożyć książki ani na momencik. To rasowy thriller kryminalny, z gęstą atmosferą, słowem Katarzyna Wolwowicz nie zawodzi! Jeśli cenicie pióro tejże autorki musicie poznać oba tomy tego cyklu, a ja będę wypatrywać, czy pojawi się trzecia odsłona.  


 

czwartek, 11 czerwca 2026

Cienie - Anna Bińkowska – początek kryminalnej serii Regina Brywczyńska!

Co powiecie na dobry kryminał retro na deszczowy czerwiec? Cienie Anny Bińkowskiej, to początek kryminalnej serii z Reginą Brywczyńską.

 

Cienie - Anna Bińkowska

Premiera: 14 stycznia 2026

Cykl: Regina Brywczyńska - Tom 1

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami

 

Książka skusiła mnie już przy zapowiedziach i była jedną z pierwszych nowości tego roku, które pojawiły się u mnie. Jak już dobrałam się do tejże powieści, przepadłam i pochłonęłam w tempie ekspresowym. Jest rok 1924, przenosimy się do stolicy, to tu ginie Hana, córka zamożnego kupca. Regina Brywczyńska postanawia zająć się sprawą. Głowna bohaterka jest niesamowicie ciekawą kobietą, damą bogatą, dążącą do prawdy, zdeterminowaną i nie bojącą się niczego. Jej kreacja jest doskonała i świetnie spełnia się, jako oś rozpoczynającej się, wspaniałej, klimatycznej serii. Brywczyńska powoli dochodzi do prawdy, okazuje się, że giną inne, młode kobiety. Na lipiec Wydawnictwo Skarpa Warszawska, zapowiada drugi tom cyklu pod tytułem Ferwor, zatem czekam z wielką niecierpliwością, a Wam serdecznie polecam zagłębić się w klimatyczne Cienie, naprawdę warto!

 

środa, 27 maja 2026

Kryminalnie na lato! Maciej Kaźmierczak i pierwsze tomy dwóch serii - Teodor Okrutny oraz Danielle Hardy

Kryminalnie na lato! Maciej Kaźmierczak i pierwsze tomy dwóch serii - Teodor Okrutny oraz Danielle Hardy!

 

Okrutny - Maciej Kaźmierczak - Teodor Okrutny Tom 1

Premiera: 12 marca 2025

Nowojorski krzyk - Maciej Kaźmierczak - Danielle Hardy Tom 1

Premiera: 24 września 2025

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładki miękkie ze skrzydełkami

Przyszedł czas, bym poznała twórczość Macieja Kaźmierczaka. Jestem pod wrażeniem obu powieści, bowiem zarówno Okrutny, jak i Nowojorski krzyk, to kawał ciekawego, klimatycznego, polskiego kryminału i thrillera. Okrutny, jest pierwszym tomem cyklu Teodor Okrutny, w którym poznajemy aspiranta, powracającego do rodzinnego miasta Skraj. To miejsce mroczne, niosące za sobą trudne wspomnienia. Mieszkańcy skrywają tu swe sekrety i tu też przywodzi Okrutnego sprawa zaginięcia komendanta Myśliwskiego tuż po znalezieniu fragmentów ciała w lesie. Czy dawny, seryjny morderca z tych terenów ma naśladowcę? Miejscowe legendy, wciągająca fabuła, klimat, trudna sprawa, książka jest doskonała! Powieść Nowojorski krzyk, rozpoczyna zaś serię z młodą pisarką Danielle Hardy z Nowego Jorku. Danny rozstała się z toksycznym chłopakiem, przyjaciółka Molly, chcąc podnieść ją na duchu, zabiera koleżankę na imprezę. Dziewczyna poznaje tu Davida, pracującego w New York Post, a niedługo również sąsiada Molly, malarza Vincenta. Fabuła wciąga coraz bardziej, a Danielle Hardy staje w centrum sprawy o morderstwo. Mamy tu klimat thrillera, warta uwagi jest też kreacja głównej bohaterki. Okrutny i Nowojorski krzyk, to zupełnie inne książki, obie zaś doskonale mi się czytało. Pióro Macieja Kaźmierczaka, pokochają miłośnicy mrocznych zakamarków literatury, którzy docenią obie serie, Okrutny ma już drugi tom, autor zapowiada też kontynuację z Danny, także czekam z niecierpliwością! 


 

 

czwartek, 30 kwietnia 2026

Premiera! Mój książkowy HIT tej wiosny! Syn Jaćwieży - Tomasz Cybulski

Wow! Jakże genialna była to przygoda! Mój książkowy hit tej wiosny! Nowość! 🔥 Syn Jaćwieży - Tomasz Cybulski

 

Syn Jaćwieży - Tomasz Cybulski

Premiera: 22 kwietnia 2026

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami

Nie ukrywam, iż od czasu wydawniczej zapowiedzi Skarpy Warszawskiej, bardzo czekałam na tę książkę. Od razu po premierze zatem, szybko dobrałam się do wspaniale wydanej, okraszonej świetną okładką lektury. W doskonale wykreowany świat powieści, wsiąkamy momentalnie, już w prologu poczułam wszechogarniający chłód, zimowy mróz dzikiej, leśnej ziemi Jaćwieży. Mieszka tu plemię Dajnów z ludu Jaćwingów, mocno związanych z przyrodą wojowników, których krwawo napada gromada Wikingów na czele z rosłym i bezwzględnym konungiem Vargiem. Po rabunku i rzezi, łupieżcy na oczach chłopca Gaudnerasa, zabijają finalnie jego odważnego ojca i palą osadę. Jeńcy ruszają w drogę z oprawcami. Czternastoletni Gaudneras obiecał ojcu przetrwanie i już planuje nienawistną zemstę. Syn Jaćwieży, to książka, od której nie potrafiłam się oderwać, doskonale napisana, a świetnie skonstruowana, epicka fabuła, wciąga, jak szalona. Na kogo wyrośnie dzielny Gaudneras? Czy uda mu się dokonać zemsty? Musicie przeczytać. Mroźna atmosfera północy, średniowieczny klimat, krwawe, brutalne podboje, walka, siła, jaka drzemie w człowieku i magia, piękno przyrody oraz zwierząt. Ta książka jest niesamowita. Mam ogromną nadzieję, iż Pan Tomek nie pozostawi nas, czytelników, rozkochanych w tej historii i będziemy mogli zachwycać się kontynuacją tej powieści. Trzeba przeczytać, trzeba!  


 


piątek, 24 kwietnia 2026

Kryminalna seria Tomasza Duszyńskiego - Małomiasteczkowy – W imię ojców oraz Z innej gliny

Hej w piątek! Wasz ulubiony autor kryminałów to? Kryminalna seria Tomasza Duszyńskiego, zatytułowana Małomiasteczkowy, już przy okazji pierwszej odsłony, zdecydowanie wpasowała się w mój gust, sięgnęłam zatem po kolejne tomy.

 

W imię ojców, Z innej gliny

Tomasz Duszyński

Cykl: Małomiasteczkowy - Tom 2, Tom 3

Premiera: 11 września 2024, 24 września 2025

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładki miękkie ze skrzydełkami


W imię ojców oraz Z innej gliny, kontynuują serię z policjantem Konradem Cicheckim, którego poznałam już przy okazji doskonałej powieści Małomiasteczkowy. W trzecim tomie cyklu, zatytułowanym W imię ojców, przenosimy się do Kotliny Kłodzkiej, jest zima, w górskiej rzece, płynącej przez Lądek Zdrój, odnaleziono dwa ciała. Zwłoki małżeństwa Sawickich są okaleczone, synowie pary żyją, jeden ukrył się przed mordercą, drugi zaś znikł, czy porwał go sprawca? Podobna, nierozwiązana dotąd sprawa, miała miejsce wiele lat wcześniej, czy coś je łączy? Na miejsce, wezwany do pomocy, przez policjantkę Ankę Rzecką, przybywa Konrad Cichecki. Przeszłość przeplata się z teraźniejszymi wydarzeniami, a czytelnik szybko wsiąka w kryminalny klimat ksiązki. Po tom trzeci Z innej gliny, sięgnęłam od razu po skończonej lekturze dwójki, kiedy Cichecki powraca do Wrocławia, tu dowiaduje się, iż jego kolega, policyjny analityk Staszek Kęsik nie żyje. Zabito go na diabelskim młynie w Lunaparku, Konrad Cichecki pragnie wyjaśnić sprawę i znaleźć zabójcę. Ponownie, duże znaczenie ma tu przeszłość. Groźna gangsterka, CBŚP, policyjne śledztwo. Serię Małomiasteczkowy, ze smakiem wciągną miłośnicy policyjnych kryminałów, do których i ja należę, naprawdę warto sięgnąć po wszystkie trzy tomy i dać się porwać Konradowi Cicheckiemu, polecam Wam bardzo!


 

czwartek, 19 marca 2026

Nowość - Rosą pisane - Urszula Gajdowska – Piękna, niosąca nadzieję powieść na wiosnę!

Piękna, niosąca nadzieję powieść na wiosnę! Nowość! Rosą pisane - Urszula Gajdowska

 

Rosą pisane - Urszula Gajdowska

Premiera: 22 lutego 2026

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami


Powieść Rosą pisane Urszuli Gajdowskiej, skradnie Wam serce, jeśli lubicie obyczajową literaturę z romansem w tle. Książka z uroczą okładką, zabiera nas do Azylu, miejsca w Puszczy Knyszyńskiej, w którym ratuje się porzucone zwierzęta. Do Azylu przybywa Edyta, wraz z dziećmi Tosią i Tymkiem, miejsce prowadzone jest przez jej brata Eryka i jego żonę Weronikę, czy właśnie tu kobieta odnajdzie upragniony spokój i wystartuje ze swym życiem od nowa? Do Azylu przybywa też przyjaciel Eryka – Dawid, były wojskowy również nosi w sobie trudy przeszłości. Powieść idealnie trafiła w moje obecne potrzeby, po ciężkich lekturach, książka przyniosła mi ciepło, przyjemność czytania, ale też chwilę refleksji. Rosą pisane zachwyca klimatem, wciągającą fabułą, świetnie skonstruowanymi, życiowymi bohaterami, także tymi z drugiego planu. Powieść pełna empatii, ciepła, jak pierwsze, wiosenne promienie słońca, naprawdę warto przeczytać!

 

środa, 11 marca 2026

Premiera! MISTER O’LUI szuka szczęścia - Silke Seifert – Przepięknie wydany HIT literatury dziecięcej!

Wow! Przepięknie wydany HIT literatury dziecięcej! Premiera! MISTER O’LUI szuka szczęścia - Silke Seifert

 

MISTER O’LUI szuka szczęścia - Silke Seifert

Premiera: 25 lutego 2026

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka twarda 

Na początek zdradzę Wam, że zakochaliśmy się w tej książeczce! Już przy zapowiedziach, zwracała ona moją uwagę, zaś gdy przedpremierowo trafiła w nasze rączki, był zachwyt i książkowa miłość. Skarpa Warszawska dopięła całość na ostatni guzik, książeczka jest bowiem tak pięknie wydana, że zapiera dech w piersiach, twarda oprawa, duży format, cudowny przekład oraz chwytające za serce ilustracje autorki, czynią tę publikacje prawdziwym skarbem dziecięcej biblioteczki. MISTER O’LUI szuka szczęścia, opowiada o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia. Sympatyczny bóbr Mister O’Lui, prowadzi dobre życie, ma domek, pyszne jedzenie, zaś kiedy w gazecie zapytano Czy naprawdę jesteś w pełni szczęśliwy? bóbr postanawia odnaleźć owe szczęście. W tym momencie przybywa do niego mały warchlaczek Rupert, który uparcie podąża za nim. Czy szukający szczęścia bóbr zauważy, iż to właśnie malutki dzik i przyjaźń z nim, to największe szczęście? Kocham te ilustracje! Rupert, to najsłodszy dziczek, a mądra fabuła książki, wciąga zarówno rodzica, jak i dziecko. Na końcu książeczki, nauczymy się, jak wykonać własną biedroneczkę, ale też jak upiec bobrowe ciasteczka. Majstersztyk literatury dziecięcej!  


 

sobota, 28 lutego 2026

Cykl Mieszko - Daniela Komorowskiego – Historyczna, pełnokrwista seria na wiosenne wieczory!

Historia genialnie przeplatająca się z fikcją, pełnokrwista, emocjonująca seria! Oto kolejne tomy cyklu Mieszko - Daniela Komorowskiego!

 

Mieszko. W blasku chwały - Daniel Komorowski

Mieszko. Na krwawym szlaku - Daniel Komorowski

Mieszko. W ogniu pomsty - Daniel Komorowski

Premiera: 12 lutego 2025, 26 listopada 2025, 28 stycznia 2016

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Cykl: Mieszko. Daniel Komorowski – Tom 2, Tom 3, Tom 4

Oprawa: okładki miękkie ze skrzydełkami


 Kiedy dwa lata temu, pochłonęłam pierwszy tom serii Mieszko. Wyjście z cienia, przepadłam i oczekiwałam drugiej odsłony. Obecnie cykl umiejscowiony w historycznym okresie panowania Piastów i łączący go z fikcją literacką, ma już cztery tomy, a ja, wraz z ogromną ilością czytelników, wyczekuję piątego. W Mieszko. W blasku chwały, kontynuujemy wydarzenia z pierwszej odsłony. Mieszko decyduje się podjąć tron księstwa Piastów, taka była bowiem, wola przed śmiercią ojca Siemomysła. Droga do tronu będzie jednak wyboista, wielu ma chrapkę na ziemie piastowe. Władza, miłość, bitwy wojenne, słowiański klimat i intrygi, komu zatem ufać, jeśli nawet pewni sojusznicy mogą zawodzić? Czy więzy braterskiej krwi są w tej sytuacji pewnikiem? Trzeci tom Mieszko. Na krwawym szlaku, to również mocna, pełnokrwista opowieść. Wróg i zdrajca, czai się za każdym rogiem, zatem dawniej władający grodem Truso jako Dagome, Mieszko zostając kniaziem już planuje brutalne wyprawy wojenne. Krew się leje, ród Piastów rośnie w siłę. Emocji tu zdecydowanie nie brakuje. W najnowszym tomie Mieszko. W ogniu pomsty, Mieszko po wielu sporach i walkach, nagromadził sporo doświadczeń, ale też przysporzył sobie wielu wrogów, teraz wzmocni swą sławę, siłę oraz pozycję księstwa. Warte uwagi są wątki braterskie, miłości, fabuła jest dynamiczna, żywa i emocjonująca. Naprawdę świetna i wciągająca seria z genialnymi okładkami, którą polecam każdemu, kto ceni nie tylko historyczne, ale też słowiańskie, bitewne powieści, czy klimaty Wikingów. Po takim finale, czekam na piąty tom, a Wam polecam nadrobić ten świetny cykl!



 

wtorek, 24 lutego 2026

Nowość - Thriller psychologiczny na przedwiośnie - Echo kłamstw - Sylwia Bies

U Was też dziś pierwsze, przedwiosenne słoneczko? Książkowo, polecam Wam nowość, dobry thriller psychologiczny! Oto powieść Echo kłamstw - Sylwia Bies

 

Echo kłamstw - Sylwia Bies

Premiera: 28 stycznia 2026

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami

 

Prowadząca idealne życie Klara Lemańska, ma w Rzeszowie wszystko, dobrą pracę, jako stomatolog, męża Feliksa, który świetnie zarabia i córkę Tosię, jednak pewnego dnia, echa przeszłości dają o sobie znać. W toalecie galerii handlowej, Klara odnajduje ciało martwej kobiety, zna ją, zaś nie chce, by ktokolwiek się o tym dowiedział. W toku fabuły, poznajemy też Dagmarę Prus, która wychowała się w domu dziecka, jej życie, to ciągła walka o siebie, utrata pracy, zmusza kobietę do podjęcia się najstarszego zawodu świata. Powieść Echo kłamstw, łączy ze sobą dwie, tak bardzo róże od siebie bohaterki, mamy tu niepokojący klimat, napięcie, mnóstwo emocji, mocny finał. Czy kłamstwa, tajemnice przeszłości, jakie każdy z bohaterów w sobie skrywa, wyjdą zawsze wówczas, gdy się tego najmniej spodziewamy? To doskonały, wciągający thriller psychologiczny, który zasmakuje miłośnikom gatunku, polecam na przedwiosenny wieczór!
 

 

piątek, 13 lutego 2026

Premiera! Paskudne Konisko - Petra Eimer – Przepięknie wydana, bestsellerowa literatura dziecięca!

Konie! Te wspaniałe zwierzęta, często są bohaterami literackimi, zarówno w powieściach dla dorosłych, jak i dla najmłodszych czytelników.

 

Paskudne Konisko - Petra Eimer

Premiera: 28 stycznia 2026

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka twarda

 

Książka Paskudne Konisko Petry Eimer, jest tak pięknie wydana przez Wydawnictwo Skarpa Warszawska, że zachwyca samo obcowanie z nią, twarda oprawa i przepiękne, zabawne ilustracje autorki, które stanowią kanwę fabuły opowieści, rozkochają oko nie tylko dziecka, ale też rodziców. Debiutancka książka Petry Eimer, tak bardzo zachwyciła czytelników, że obecnie jest już aż sześć tomów tejże serii. Poznajemy Pawła, chłopiec przypadkowo wraz z rodzicami, zostaje właścicielem konika Julki. Klaczka, która zjawiła się w ogrodzie, z czasem staje się przyjaciółką chłopca, razem z kolegą Maxem i sąsiadką Anką, przeżyją wiele przygód, książka uczy nie tylko miłości do zwierząt i więzi, jaką można z nimi czuć, uczy też, iż warto wszystkiemu dać zawsze szansę i doceniać dane nam szczęście. Paskudne Konisko dzieci w wieku, gdy sięga się już po pierwsze książki, przeczytają same, gdyż układ graficzny z ilustracjami, pogrubieniami, zaznaczeniami, rysunkowymi wstawkami, jest bardzo przejrzysty, dynamiczny i kolorowy, zaś maluszkowi warto poczynać tę historię przed snem. Jest to piękna, wesoła, wzruszająca, zawadiacka, mądra książka dla dzieci, oparta na prawdziwych wydarzeniach, a na końcu książki, możemy zobaczyć zdjęcia prawdziwych bohaterów. Cudna książeczka, która musi znaleźć się w każdej, dziecięcej biblioteczce. Galopujcie do księgarni! 


 

środa, 11 lutego 2026

Kryminalne thrillery Magdaleny Zimniak - Dwa tomy cyklu Nadkomisarz Krystyna Farkas - Kształt demona oraz Ostatni upadek

Kryminalne thrillery na mroźne, zimowe wieczory! Dwa tomy cyklu Magdaleny Zimniak - Nadkomisarz Krystyna Farkas - Kształt demona oraz Ostatni upadek!

 

Kształt demona, Ostatni upadek - Magdalena Zimniak

Premiera: 14 sierpnia 2024, 14 stycznia 2026

Cykl: Nadkomisarz Krystyna Farkas Tom 1, Tom 2

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami

 

Powieść Czarcie lustro, była pierwszą książką Magdaleny Zimniak, która zagościła u mnie, dziś chcę Wam polecić dwa tomy kryminalnej serii tejże autorki. Bohaterka nadkomisarz Krystyna Farkas jest osią cyklu, zarówno pierwsza odsłona Kształt demona, jak i drugi tom Ostatni upadek, zabierają czytelnika w mroczne zakamarki literatury z pogranicza kryminału i thrillera. W Kształt demona, nadkomisarz Krystyna Farkas, prowadzi śledztwo zaginionej Julii Jamroz, która zniknęła podczas drogi do spowiedzi w kościele. Okazuje się, iż to kolejne zaginięcie w tejże świątyni, a tajemnice dotyczące rodziny Julii i jej samej, zaczynają mieć znaczenie w sprawie. Rodzina Paciorków ma wiele do ukrycia, a profesjonalna policjantka, z wielką charyzmą pomaga nam prowadzić wciąż mylące tropy do złoczyńcy. Doskonała fabuła i mroczna, duszna atmosfera, świetna książka! Ostatni upadek, będący drugim tomem serii, to powieść doskonale skonstruowana, by wciągnąć czytelnika od pierwszej strony. Krystyna Farkas prowadzi skomplikowaną sprawę śmierci znanej pisarki i porwania jej córeczki Emilki. Adrianna przed śmiercią odkryła, iż w przeszłości była kimś innym, przeprowadziła się, zmieniła nazwisko, zaczęła życie od nowa. Zaburzenia osobowości, rozdwojenie jaźni, śmierć siostry, książka zachwyca mrocznym, niepokojącym klimatem, swoistym napięciem, to mocna rzecz i świetny, książkowy wybór na zimowe wieczory. Biegnijcie do księgarni i zaplanujcie najbliższy weekend z twórczością Magdaleny Zimniak!

 


 

poniedziałek, 5 stycznia 2026

Piękna, obyczajowa powieść na zimowy czas - Wszystko będzie dobrze - Dorota Schrammek

Korzystacie ze śnieżnego szaleństwa? Śnieg właśnie pięknie zdobi okładkę książki, o której chcę Wam dziś opowiedzieć.

 

Wszystko będzie dobrze - Dorota Schrammek

Premiera: 12 listopada 2025

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami

Powieść Wszystko będzie dobrze, napisała dobrze mi znana już pisarka Dorota Schrammek. Chorująca od dziecka na cukrzycę Krystyna Malicka, po tym, gdy odnalazła na studiach Tomka, swą miłość, zaczęła prowadzić rodzinny pensjonat nad morzem w Pustkowie. Z partnerem mają plany, wymarzony ślub, piękne życie, wszystko zaczyna się układać. Jednak życie pisze swoje scenariusze. Choroba daje o sobie znać coraz bardziej, Krystyna, która może stracić wzrok, nie chce być ciężarem dla Tomasza, to Boże Narodzenie będzie data graniczną, wówczas rozwiążą się wszelkie decyzje. Powieść jest pełna emocji, życiowa, spokojna, jednocześnie lekka i przeurocza, niosąca nadzieję, za taką literaturę cenię pióro Doroty Schrammek. Piękna, obyczajowa powieść na zimowy czas z finałowym, magicznym śniegiem, jeśli lubicie takie książki, zdecydowanie Wszystko będzie dobrze, musi znaleźć się na Wasze półce.  


 

środa, 31 grudnia 2025

Wspaniałego Nowego Roku 2026! Nowość - Michał Śmielak - Śnieg przykryje

Życzę Wam wspaniałego Nowego Roku 2026! Nowość i bestseller! Genialny Michał Śmielak i powieść Śnieg przykryje! 

 

Śnieg przykryje - Michał Śmielak

Premiera: 12 listopada 2025

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami 

 

Twórczość Śmielaka, poznałam przy powieści Ucichły ptaki, przyszła śmierć, następnie po bestsellerowej Osadzie i Wilczej Chacie, zatopiłam się w serii z komisarzem Kowalskim (Miasto Mgieł oraz Miasto burz), potem był majstersztyk Regiel, przyszła zatem pora na zimową nowość spod pióra Śmielaka, oto powieść Śnieg przykryje. Fabuła jest typowo zimowa, bowiem 23 grudnia, Ryszard Pawlicki jak zwykle pod wpływem alkoholu, wyrusza do Lasu Ponurego po świąteczną choinkę i znika. Mija 25 lat, Ryszard powraca do domu, jak gdyby nigdy nic, żona Halina wraz z dorosłym już synem, który jest policjantem, są w szoku. Czy tytułowy śnieg przykryje ślady, tajemnice ludzkie, sekrety lasu i rodzinne tragedie życiowe? Książka buduje emocje, totalnie wciąga, idealnie zabrałam się za lekturę, gdy spadł śnieg, gdyż klimat powieść ma niesamowity. Śmielak ponownie nie zawodzi czytelnika, zachwyca zimną, mroczną, gęstą atmosferą, mnogością emocji, prowadzonym śledztwem, zaskoczeniami. Powieść należy do tych, których się nie odkłada, ostrzegam, można zarwać zimową nockę! ABSOLUTNIE DOSKONAŁA powieść genialnego Michała Śmielaka, czytajcie!


 
 

czwartek, 25 grudnia 2025

Po Wigilii! Maria Skłodowska na Święta! Lustro Marii - Adam Węgłowski

Po Wigilii! Jak się macie świątecznie? U mnie Maria Skłodowska na Święta! Oto powieść Lustro Marii Adama Węgłowskiego, opowiadająca o dopowiedzianych losach noblistki!

 

Lustro Marii - Adam Węgłowski

Premiera: 9 kwietnia 2025

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka miękka

Piękna, pełna kontrastów Warszawa z okresu powieści Lalka, nastoletnia Maria, chce zobaczyć ponownie swą zmarłą matkę. Owo pragnienie, zaprowadzi ją na trop wynalazcy, który bada właściwości odbicia luster. Jako kobieta, genialna Skłodowska zawsze dąży do ideału i perfekcji, zaś ma też uczucia, piękne, trudne, skrycie pielęgnowane w sobie. Maria chce studiować, jednak wówczas uniwersytety zamykały swe podwoje przed kobietami. Legendy, tajemnice, hipnoza, okultyzm, emocje, zdeterminowana i mądra Maria. Zaznaczyć tu warto, iż nie jest to biograficzna powieść, to literacka fikcja, która podsyca ciekawość. Wciągająca, z nutką historii, klimatyczna powieść, która idealnie wypełni świąteczny wieczór!