wtorek, 17 lutego 2015

Kwas hialuronowy – Żel hialuronowy, wielocząsteczkowy (HMW) 1% z Helfy :)

Uwielbiam sama robić, swoje własne kosmetyki i wzbogacać już gotowe, oczywiście, że nie jestem sama, bo wiele z nas kocha własnoręcznie wykonane urodowe cuda, wiemy wówczas w 100%, co dokładnie zawiera wykonany przez nas produkt i jak na nas działa, to idealne, absolutnie nie zastąpione rozwiązanie. Do wykonania swoich, unikalnych kosmetyków zużywany półprodukty i przeróżne surowce kosmetyczne, które później w odpowiednich ilościach, idealnie spełniają swoją funkcję w wykonanym przez nas, specjalnym kosmetyku. Niesamowicie zatem ucieszyła mnie paczuszka, która już po raz kolejny trafiła do mnie ze sklepu Helfy zawierająca między innymi 1 % Kwas hialuronowy, który jest nie tylko idealnym składnikiem, do tworzenia swoich produktów, fantastycznie działa też na skórę jako samodzielny kosmetyk,  ale także genialnie wzbogaca skład gotowych już produktów :)
 
 
 
Kwas hialuronowy w postaci żelu, otrzymujemy w bardzo praktycznej, smukłej, buteleczce (50 ml) z ciemnego szkła, by ochroniła kosmetyk przed słońcem. Dokładna aplikacja kwasu jest idealna, dzięki obecności szklanej pipety, która precyzyjnie pozwala nam dozować hialuronowy żel, co do kropelki. Na biało-różowej, estetycznej etykiecie możemy zasięgnąć informacji na temat produktu, jego właściwościach, stosowaniu, dystrybucji oraz poznać skład żelu.
 

 Jest to 1% roztwór kwasu hialuronowego, wielocząsteczkowego (HMW), który naturalnie występuje w naszej skórze, wiąże on wodę w skórze właściwej, wraz z upływem czas, nasza skóra ma go coraz mniej. Kwasu hialuronowego z wiekiem ubywa, więc na skórze pojawiają się zmarszczki, skóra traci jędrność i zdolność regeneracji, musimy go zatem uzupełniać, stosując kosmetyki, które go zawierają :)
 

Żelowy kwas hialuronowy od Helfy, jako samodzielny kosmetyk, to świetne serum młodości, gdyż głęboko nawilża i regeneruje skórę, poprawiając widocznie jej jędrność. Działa fantastycznie na zmarszczki, wypełnia je i wygładza. Dedykowany jest absolutnie do każdego typu cery, szczególnie zaś polecam go przy cerze suchej, ze skłonnością do dużych przesuszeń, wrażliwej, oraz cerze dojrzałej. Nie zatyka on porów, idealnie sprawdzi się także przy trądzikowej, ale także tłustej cerze. Moja skóra mieszana w kierunku suchej, pokochała ten kosmetyk. Ma on gęstą, żelową, przezroczystą konsystencję, jest bezzapachowy. Sam żel, jako serum, nakładam na noc, na całą twarz (również pod oczy), szyję i dekolt, na lekko wilgotną skórę, momentalnie się wchłania, pozostawiając bardzo cieniutką, silnie nawilżającą warstewkę ochronną. 
 
 
 Uwielbiam go dodawać także do gotowych kremów, wzbogacając ich skład, idealnie miksuje się z każdą konsystencją, pobieram krem, który chcę nałożyć na twarz, mieszam z trzema kroplami żelu hialuronowego i odpicowany kremik nakładam na twarz. Zastosowanie żelu jest bardzo wszechstronne, można go dodawać również do toników, hydrolatów, ja miksuję go przede wszystkim także z naturalnymi glinkami i maseczkami (np. różaną Hesh), wówczas maseczka ma dodatkowe właściwości nawilżające. Żel hialuronowy to również doskonały kosmetyk, odbudowujący włosy, ale także skórę głowy, dodać go można z powodzeniem do szamponów, odżywek, masek do włosów, sprawi, że włosy będą szybciej rosły, będą bardziej lśniące i gładkie, a skóra głowy nawilżona i zdrowa.
 
 
Jestem pewna, że pojawi się kilka przepisów kosmetycznych z jego udziałem :) Słowem, żel ten, to wielozadaniowy cudotwórca, moim zdaniem, po prostu must have każdej łazienki
 
Żel hialuronowy możecie zakupić w sklepie Helfy :)  
 

Używacie kwasu hialuronowego w takiej postaci? 
Lubicie tworzyć własne kosmetyki? 
Jakie są Wasze ulubione przepisy? :)
 

czwartek, 12 lutego 2015

Natura Siberica – Tonizujący żel pod prysznic (Organiczne oleje i naturalne syberyjskie zioła) :)

Naturalne kosmetyki rosyjskie zyskują coraz większe grono zagorzałych miłośników, co ogromnie mnie cieszy, ponieważ większość z nich, to fantastyczne, cudowne produkty! Świetny sklep Skarby Syberii, którego półki uginają się właśnie pod kosmetykami rodem z Rosji, obdarował mnie przewspaniałymi produktami, moskiewskiej firmy Natura Siberica, która intrygowała mnie już baaaardzo długi czas, pierwszym kosmetykiem tej marki, jaki poznała moja skóra jest Tonizujący żel pod prysznic :)
 
 
Natura Siberica, to firma, której kosmetyki powstają na bazie organicznych składników, dzikich ziół, olejów i roślin syberyjskich, marka posiada certyfikat Ecocert, ICEA, produkty oraz składowe nie są oczywiście testowane na zwierzętach, nie zawierają parabenów, SLSów, silikonów, olejów mineralnych, są również wegańskie (nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego). Tonizujący żel pod prysznic, otrzymujemy w smukłej, uroczej, butelce (aż 400 ml) w pięknym, turkusowym kolorze z białą, praktyczną, zamykaną pompką, uważam, ze jest to najlepsza forma aplikacji tego typu produktów. Na turkusowej butelce widnieje piękna grafika dzikiej, róży syberyjskiej, świetne logo firmy, oraz mnóstwo informacji o produkcie, jego właściwościach, certyfikatach, marce, misji i oczywiście rewelacyjny skład żelu.
 
 
Żel, to bogactwo naturalnych olejów organicznych, tłoczonych na zimno (olej z nasion Sosny syberyjskiej, olej z dzikiej róży, olej z rokitnika Ałtajskiego, olej cedrowy) oraz ekstraktów z dziko rosnących owoców, roślin syberyjskich i ekologicznych upraw, takich jak: wieczornik syberyjski, różeniec górski, bodziszek, róża daurska, jeżyna arktyczna, żen szeń, kurymska herbata, geranium, biała mięta, cytryniec chiński), przyznam, że musiałam odszukać sobie, jak wyglądają i jakie działanie mają te wszystkie cudowne zioła, zawarte w żelu! :)
 

 Kosmetyk przede wszystkim odświeża i tonizuje skórę, pielęgnuje ją, głęboko oczyszcza, nawilża, koi, przywraca promienny wygląd. Żel jest idealnym kompanem moich codziennych kąpieli, dedykowany jest do każdego typu skóry, nawet tej wrażliwej, jest bardzo łagodny, nie podrażnia i na pewno nie uczuli. Skóra po kąpieli z żelem jest gładka, czyściutka, bardzo miękka i nawilżona. Żel posiada piękny zapach, który pozostaje po kąpieli na skórze, jest to woń płynąca ze składników w nim zawartych, mieszanka owocowo-ziołowa, jednocześnie zapach ten jest bardzo luksusowy. 
 
 
 Ma on treściwą, kremową konsystencję, w biało-perłowym kolorze, pięknie rozprowadza się po skórze, a piana, która powstaje, jest taka, jaką uwielbiam, gęsta i kremowa. Żel, to idealny kosmetyk zarówno do kąpieli, jak i pod prysznic, jest niesamowicie świeży, a obcowanie z nim, to najprawdziwsza przyjemność! :)
 

Możecie go kupić w sklepie Skarby Syberii 
obecnie w cenie promocyjnej 12, 93 zł :)



Znacie kosmetyki Natura Siberica? 
Macie swoje ulubione żele do kąpieli? :)
 

 

środa, 11 lutego 2015

Odylique by Essential Care – Łagodzący tonik różany (Naturalny, organiczny i czysty wyciąg z róży) :)

Kosmetyki z ekstraktem i wyciągiem na bazie róż, kocha się na zabój, bądź nienawidzi :) Ja od dziecka kocham róże, uwielbiam ich zapach, przepiękny wygląd i swoisty tajemniczy, jedyny w swym rodzaju, kwiatowy urok. Na blogu niejednokrotnie zachwycałam się różanymi produktami, pisałam już o Różanych, naturalnych perfumach w olejku, Naturalnym mydełku różanym Khadi, Mgiełce różanej Apis, czy doskonałej Maseczce z płatków róż Hesh. Sklep Lavendic, kopalnia naturalnych, certyfikowanych kosmetyków, znając już moje maniakalne, różane ciągoty, obdarował mnie (tu cała cudna, świąteczna paczuszka) prawdziwym, różanym skarbem! Przed Wami cudowny - Łagodzący tonik różany firmy Odylique by Essential Care :)
 
  
Brytyjska firma Odylique (nazwa oznacza pierwotną siłę Natury), do niedawna nazywała się Essential Care, po zmianie rozszerzono asortyment i zmieniono opakowania, jest firmą rodzinną. Margaret Weeds i jej córka Abi z pasją oraz dobrą misją, tworzą naturalne, certyfikowane kosmetyki najwyższej jakości, które zawierają tylko naturalne, organiczne składniki.
 
 
Łagodzący tonik różany, otrzymujemy w niesamowicie eleganckiej, przezroczystej, delikatnej i kobiecej, szklanej buteleczce (50 ml), zamykanej na idealnie wyprofilowaną nasadkę. Butelka ta, zdobi moją półkę, wygląda niesamowicie dostojnie, a delikatne różane grafiki, świetne logo firmy oraz informacje na temat produktu, certyfikat, dodatkowo urozmaicają wizualnie kosmetyk. Całość dodatkowo opakowana jest w biało-różowy kartonik, z którego zasięgnąć możemy wszelakie informacje na temat produktu. Tonik posiada certyfikat Soil Association, co oznacza, iż kosmetyk spełnia wszelkie, restrykcyjne normy i wymagania dotyczące dobrostanu zwierząt (nie testowany na zwierzętach, na każdym etapie produkcji i składników) oraz ekologicznej uprawy roślin, certyfikat gwarantuje nam, ze tonik nie zawiera sztucznych barwników, sztucznych substancji zapachowych, parabenów, silikonów, PEGów, a rośliny użyte w jego produkcji nie były modyfikowane genetycznie.
 

 W jego skład, wchodzi jedynie naturalny, organiczny ekstrakt z róży i olejek różany (posiadający niesamowite właściwości regenerujące skórę), także produkt jest również wegański (nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego). Warto również dodać, że kosmetyki Odylique, posiadają oznaczenie Word Land Trust, powstały również zgodnie z prawami człowieka - Fair Trade
 

 Tonik aplikujemy poprzez rozpylanie go bezpośrednio na twarz, bądź najpierw na płatek, przepiękny, cudowny zapach, towarzyszy każdemu użyciu, jest to naturalny, głęboki zapach róż, który pozostaje na skórze. Jako, ze jest to naturalny, wielozadaniowy kosmetyk, możemy go stosować zarówno na skórę twarzy, jak i całego ciała, ja używam go również przy glinkach (nawilżam twarz, by glinka nie schła), ale także jako dodatek do domowych masek, by wzbogacić ich skład. Tonik jest hipoalergiczny, ma fizjologiczne ph, nie uczuli i nie podrażni skóry. Przeznaczony jest do każdego typu cery, jednak przede wszystkim, idealnie sprawdzi się przy cerach suchych, wrażliwych, problematycznych, dojrzałych (zawiera przeciwutleniacze), a dzięki właściwościom oczyszczającym, nawilżającym i kojącym, świetnie zadziała przy cerze z trądzikiem różowatym. Moja cera mieszana w kierunku suchej, jest po jego aplikacji doskonale odżywiona i dogłębnie czyściutka, tonik ujednolica dodatkowo koloryt mojej buzi. 
 
 
Przed użyciem należy wstrząsnąć lekko buteleczką, by wszystkie, naturalne składniki dobrze wymieszały się i działały równomiernie. Tonik to skoncentrowany, różany skarb, warty każdego grosika, jest tak wydajny, że wystarczy mi go jeszcze na bardzo długi czas, toteż uważam, że warto w niego zainwestować, to istne kosmetyczne, naturalne cudeńko! :)
 

Tonik możecie kupić w sklepie Lavendic :)
 
 
Macie swoje różane, kosmetyczne perełki? :)

wtorek, 3 lutego 2015

Blisko Natury - Masło Macadamia (Naturalne masło z orzechów makadamia – Macadamia ternifolia) :)

Naturalne masła, to źródło najwspanialszych, dobroczynnych właściwości i składników, które na naszą skórę działają tym, co w Naturze najlepsze :) Czysty surowiec, jakim jest masło naturalne, pielęgnuje i dba skórę, jak żaden inny, gotowy kosmetyk.  Gdy świetny sklep Blisko Natury, obdarował mnie przecudowną paczuszką, pełną naturalnych maseł i oleju z pestek malin, byłam wniebowzięta! Pierwszym masełkiem po jakie od razu sięgnęłam, było Masło Macadamia :)
 
 
Jestem zdeklarowaną miłośniczką stosowania na ciało i twarz naturalnych olejów, a jednym z moich ukochanych, jest olej z orzechów makadamia (o którym pisałam tu – klik) toteż, masełko od razu, totalnie skradło moje serce :) Orzechy makadamia, rosną na tak zwanych „wiecznie zielonych drzewach”, od zarania dziejów, znane są ich cudowne właściwości odżywcze, a olej z nich uzyskiwany, charakteryzuje się niesamowitym działaniem pielęgnacyjnym na naszą skórę. Masło Macadamia, pozyskiwane jest poprzez uwodornienie, tłoczonego na zimno właśnie oleju makadamia, który jest bogactwem naturalnych witamin (witamina A, witaminy z grupy B, fenole, selen, lecytynę) i składników mineralnych. Przede wszystkim masło makadamia, to nienasycone kwasy tłuszczowe (aż 67% kwasu oleinowego, do 10% kwasy palmitynowego, do 24% kwasu oleopalmitynowego – omega 7), które są jednym z najlepszych antyutleniaczy, wykazują fantastyczne właściwości przeciwstarzeniowe, regenerujące naskórek, odbudowujące go, masło chroni też skórę przed promieniami UV (latem na pewno powrócę do niego znów), wolnymi rodnikami, pięknie i głęboko nawilża, uelastycznia go, zmiękcza i wygładza. 
 

 Masło posiada genialne działanie kojące i łagodzące, polecane jest również przy niewielkich uszkodzeniach skóry, przesuszeniach, w przypadku cellulitu, bliznach, trądziku i innych chorobach skóry. Sprawdzi się przy cerze odwodnionej, suchej, moja cera mieszana w kierunku suchej, kocha zarówno olej, jak i to cudne masło! Dedykowane jest także do skóry szarej, zmęczonej, nie podrażni absolutnie, jestem pewna, że skóra wrażliwa, skłonna do alergii i delikatna, również z pewnością rozkochają się w tym masełku. 
 

 Masło z Blisko Natury, otrzymujemy w poręcznym, praktycznym, białym, płaskim opakowaniu z tworzywa, którego pokrywka jest zabezpieczona fabrycznie przed otwarciem, chroni ona szczelnie nasz kosmetyk. Na opakowaniu odnajdziemy niezbędne informacje na temat masła, jego właściwościach, dystrybucji oraz pojemności i datę przydatności zużycia. Mój pojemniczek, skrywa aż 100 g masła macadamia, możecie jednak zakupić także wersję 20 g lub 50 g
 
 
Ma zbitą, gęstą konsystencję w kolorze bardzo jasnego beżu, która momentalnie w kontakcie ze skórą, miło zmiękcza się, przyjmując aksamitną formę. Nie ma jednoznacznego zapachu, jest to woń lekko orzechowa. Zarówno olej makadamia, jak i to masło są bardzo dobrze wchłaniane przez skórę, nie pozostawiają silnie tłustej warstwy, to delikatna ochronna, przyjemna osłonka, zatem masło dzięki temu, będzie również idealnym towarzyszem przy mroźnych, zimowych spacerach, ale także cudownym produktem do masażu. Masło, jak większość kosmetyków naturalnych, jest wielofunkcyjnym cudeńkiem, które stosuję zarówno bezpośrednio na skórę (jako krem do twarzy, ale również, oczywiście jako dodatek do kremu, jako balsam do całego ciała, ust, rąk, stóp, odżywkę dla rzęs i brwi), a także na włosy (jako maskę na końcówki), można je wykorzystywać przy produkcji własnych kosmetyków domowych, mieszać z innymi masłami. 
 
 
 Masło Macadamia, to czysta, naturalna dobroć, pozbawiona jakichkolwiek sztucznych dodatków, barwników, substancji zapachowych, oczywiście nie jest testowane na zwierzętach, 100% naturalny, wielozadaniowy, genialny kosmetyk! 
 
 
Masło Macadamia dostępne jest w sklepie Blisko Natury, który ma również w ofercie mnóstwo innych, fantastycznych maseł naturalnych! :) 

Obecnie używam również egzotycznego, ciemnego Masła Kombo, o którym więcej – już niebawem :)
 
 
Lubicie naturalne masła? Które jest Waszym ukochanym? :)