Pokazywanie postów oznaczonych etykietą książka na jesień. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą książka na jesień. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 9 października 2025

Thriller na jesienny wieczór - Co czyha w lesie? Terri Parlato

Może thriller na jesienny wieczór? Po udanym debiucie Amerykanki Terri Parlato, zatytułowanym Wszystkie mroczne miejsca, Skarpa Warszawska wydała drugi tom z cyklu Rita Myers, oto Co czyha w lesie?

 

Co czyha w lesie? - Terri Parlato

Cykl: Rita Myers – Tom 2

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka miękka

Podobnie, jak tom pierwszy serii, fabuła kontynuacji wciąga od pierwszej strony. Czym tym razem zajmuje się detektyw Rita Myers? W lesie za domem Esme Foster, zostaje znalezione ciało Kary, jej przyjaciółki z licealnych lat. Esme jest baletnicą, zaś po kontuzji, powróciła do rodzinnego Graybridge, w nocy dopadają ją tu koszmary, widzi mężczyznę, który grozi jej, kobieta pamięta go z miejsca wypadku swojej matki. Rita Myers bada sprawę, małe miasteczko kryje bowiem wiele tajemnic. Miłośnicy thrillerów będą zachwyceni, jest tu mroczny klimat, małomiasteczkowe sekrety, podejrzenia, napięcie. Idealny thriller obyczajowy na jesień, polecam!

 

sobota, 14 listopada 2020

Finał mojej jesiennej serii KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina i wspaniała książka - Epizody z życia mojej mamy - Iwona Żytkowiak!

Dziś wielka, finałowa odsłona mojego, jesiennego cyklu KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina, a w nim świeżutka, październikowa nowość, czyli książka pod tytułem Epizody z życia mojej mamy, której autorką jest polska pisarka Iwona Żytkowiak!


Epizody z życia mojej mamy - Iwona Żytkowiak

Premiera: 7 października 2020
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 248


Już od 7 października, Epizody z życia mojej mamy, kuszą w księgarniach stacjonarnych i internetowych, poszukajcie tej niezwykłej książki koniecznie i dajcie się porwać w tę osobliwą podróż, opowieść o mamie, opowiedzianą z perspektywy dziecka. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, Iwona Żytkowiak, zamieszkała w Barlinku, jest absolwentką polonistyki i studiów filozoficzno-etycznych, na swym koncie ma już kilka ciekawych powieści, których nie miałam okazji poznać, zaś Epizody z życia mojej mamy, zachwyciły mnie bardzo i jestem przekonana, iż podzielicie moje zachwyty po lekturze. Epizody z życia mojej mamy, to 12 ciekawych, wciągających historii, których wspólnym motywem jest matka. Jest tu sporo przeróżnych emocji, kierowanych z codziennej perspektywy syna, mama jest tu rodzicem, częścią normalnej rodziny, bliską osobą, ale też kobietą, człowiekiem z krwi i kości, którą dotyka zarówno szczęście, radość, ale też smutki i życiowe nieszczęścia. Obserwujemy mamę od czasu, gdy nosiła już syna Ksawerego pod sercem, poznajemy ją przez pryzmat codzienności, na tle rodziny, co lubiła, co robiła, jak dbała o siebie, przyjaciół i bliskich. Jest to wspaniały zapis tego, jak syn odbiera matkę na przestrzeni lat życia. Książka piękna, emocjonalna, angażująca, bardzo polecam Wam Epizody z życia mojej mamy na jesienne, listopadowe wieczory!   


 

poniedziałek, 9 listopada 2020

Jesienny wieczór z kobiecą, emocjonalną powieścią - Przyjdzie pogoda na miłość - Wioletta Piasecka – KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina!

Listopadowy poniedziałek, to iście idealny czas na kolejną odsłonę mojego, jesiennego cyklu KSIĄŻKA NA JESIEŃ! Kobieca powieść pióra Wioletty Piaseckiej, zatytułowana Przyjdzie pogoda na miłość, ukazała się 30 września, to naprawdę wprost idealny wybór, jeśli szukacie emocjonalnej i ciepłej lektury na jesienny wieczór!

Autorka, Wioletta Piasecka, jest autorką książek, ale pisze też scenariusze teatralne, wiersze, teksty piosenek i słuchowisk radiowych, Przyjdzie pogoda na miłość jest pierwszą jej publikacją, skierowaną tylko dla dorosłych. 

Przyjdzie pogoda na miłość, to opowieść o trzech dziewczynach, każda z nich ma inną historię, łączy je zaś przyjaźń, która pomoże im w trudach życia. Mieszkającej z ojcem Joannie, wydaje się, iż los zaczyna układać się po jej myśli, zaś narzeczony Marek oznajmia, iż żeni się z inną kobietą, a jego małżeństwo ze względu na interesy rodzinne jest już przesądzone, on i przyszła żona Elwira, mają już nawet wspólny dom i plany kariery politycznej. Magda Dobrzyńska, pracuje w sklepie, jej życie upływa pod znakiem nudnej pracy oraz chłopaka, fana piwa i disco polo - Karola, dziewczyna po niespodziewanych nudnościach, odkrywa, iż jest w ciąży, a chwilę później, dostaje informację, iż znaleziono u niej guza. Jest jeszcze wciąż zajęta Zuzanna, która pracując jako hostessa, marzy o pracy w roli modelki, którą nareszcie otrzymuje, pojawiają się zaś problemy i dziewczyna wikła się w aferę. Czy drogi tej trójki, choć zawiłe i pełne przeszkód, zdołają wyjść na prostą? Powieść wciąga dobrze skrojoną fabułą, książkę czyta się z wielką przyjemnością, warto jej poszukać w księgarni, jest to bowiem piękny, obyczajowy, klimatyczny, kobiecy romans ze sporą dawką emocji, strzał w dziesiątkę na jesienne, kobiece wieczory!

 

 

czwartek, 5 listopada 2020

KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina - Na tej samej ziemi – Katarzyna Kielecka – Doskonała, kobieca powieść obyczajowa na jesienny wieczór!

Szósta już odsłona mojego, jesiennego cyklu KSIĄŻKA NA JESIEŃ, to książka, na którą czekało spore grono miłośników dobrych, polskich powieści obyczajowych. Nowa książka spod pióra Katarzyny Kieleckiej - Na tej samej ziemi, już od końca września, kusi na półkach księgarni internetowych i stacjonarnych, poszukajcie jej koniecznie, bardzo polecam!

Katarzyna Kielecka, to jedna z bestsellerowych autorek Wydawnictwa Szara Godzina, pisarka tworzy mniejsze formy literackie, wiersze, opowiadania, scenariusze przedstawień dla dzieci oraz doskonałe powieści obyczajowe, na co dzień jest mamą, pracownikiem banku, zaś z wykształcenia pedagogiem specjalnym, mieszka w Łodzi, debiutowała w ubiegłym roku książką Sedno życia, w mojej biblioteczce znajduje się też pozycja skierowana do dzieci Gieśki. Księga przygód jej autorstwa oraz książki Piętno dzieciństwa i Cytrusowy gaj

Na tej samej ziemi, to powieść, w której spotkamy się z bohaterkami, poznanymi podczas lektury Pod tym samym niebem. Pojawia się zatem Lilianna, Nela i Kinga, ponownie jest to doskonała, emocjonalna, wzruszająca powieść, pełna humoru, życiowych mądrości, refleksji i inspiracji. Rozpoczynamy w 1945 roku, w Górach Połabskich, gdy dziadek Lilianny – Jan Grodzki, spisuje w dzienniku swe wspomnienia wojenne i rodzinne. Następnie przenosimy się już do Łodzi, do Kingi i jej przyjaciółki Lilianny, która sama wychowuje pięcioletnią córeczkę Nelę. Zbliża się Boże Narodzenie, narzeczony Kingi – Adam Wodniak, od wielu miesięcy przebywa w Stacji Polarnej na Spitsbergenie, Kinga tęskni, zaś dzięki obecności przyjaciółki, znosi jakoś ten czas. Płynącą codzienność Lilki, przełamują maile od taty i koperta po dziadku, która kryje rodzinne tajemnice i plan podróży do groty na terenie NDR. Po raz kolejny dodam, iż Na tej samej ziemi, wciągnęło mnie chyba jeszcze bardziej niż świetny, pierwszy tom, fabuła powieści pochłania i nie daje odłożyć książki ani na chwilę. Na tej samej ziemi, to świetna, kobieca powieść obyczajowa na jesienny wieczór, polecam z całego, jesiennego serducha!

 


poniedziałek, 2 listopada 2020

Jesienna, książkowa podróż z historią w tle - Antonia. Na Podlasiu - Agnieszka Panasiuk - KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina

Bardzo cieszę się, iż mój jesienny cykl KSIĄŻKA NA JESIEŃ, zyskał Wasze spore zainteresowanie! Dziś mam dla Was powieściową perełkę Wydawnictwa Szara Godzina, która inicjuje obyczajowy cykl z historią w tle. Koniecznie poszukajcie książki Antonia. Na Podlasiu na półkach internetowych i stacjonarnych księgarni, jest to bowiem doskonała, niebanalna lektura na jesienne wieczorki, bardzo malownicza, świetnie napisana powieść, która skradnie wiele czytelniczych serc.

Antonia. Na Podlasiu, była wyczekiwaną przeze mnie, wrześniową premierą, jest to pierwszy tom trylogii Na Podlasiu, autorstwa Agnieszki Panasiuk. Autorka z wykształcenia jest nauczycielką historii, zawodowo pracuje w administracji, zaś wolny czas spędza w gronie rodziny, pasjonuje się ogrodnictwem i filmem, debiutowała świetną powieścią Podróże serc, którą również przy okazji polecam. Na Podlasiu, to historyczna literatura obyczajowa, saga rozgrywa się na podlaskich terenach w drugiej połowie XIX stulecia i już zapowiadane są dwa jej kolejne tomy Cecylia. Na Podlasiu i Aleksandra. Na Podlasiu

Antonia. Na Podlasiu, przenosi nas do 1869 roku, tu śliczna i mądra Antonia Gillard, traci pracę nauczycielki w Warszawie. Olga Fiodorowna Wołgogradowa, wypowiada Tosi i jej przyjaciółce Krysi posady, bowiem wychodzi na jaw, iż potajemnie uczyły one języka polskiego i historii, co pod zaborami było surowo zabronione. Szybko otrzymuje propozycję pracy guwernantki w Białej na Podlasiu, gdzie uczy dwie córki sekretarza naczelnika Fiodora Tochorzewskiego. Tosia poznaje miasto, rodzinę pracodawcy, ale też księgarza Józefa i jego żonę Adelę Jasnowską oraz rodzinę Woldańskich. Sprawy komplikują się, Antonia ponownie szuka posady i już jako dama do towarzystwa dla hrabiny Stefanii Bolinowskiej, czerpie z życia, odnajduje miłość, jednocześnie podejmując się działań propolskich. Lubicie nietuzinkowe, ciekawe obyczajowe powieści z historią w tle? Jeśli tak, Antonia. Na Podlasiu, totalnie zachwyci Was i mam nadzieję wraz ze mną wypatrywać będziecie kolejnych tomów sagi! Polecam jesiennie!


 

 

czwartek, 29 października 2020

Szlak Srebrnych Mgieł - Joanna Tekieli - KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina – Przepiękna, mądra i emocjonalna powieść!

Czwarta odsłona mojego, jesiennego cyklu KSIĄŻKA NA JESIEŃ, to kolejna perełka spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina. Szlak Srebrnych Mgieł, to powieść, której autorką jest Joanna Tekieli, książka jest październikową nowością, zatem koniecznie poszukajcie jej już w internetowych i stacjonarnych księgarniach. 


Szlak Srebrnych Mgieł - Joanna Tekieli

Premiera: 7 października 2020
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 288


Szlak Srebrnych Mgieł, to pierwsza powieść Joanny Tekieli, wydana przez cenione przeze mnie Wydawnictwo Szara Godzina, także nie ukrywam, iż czekałam na nią bardzo i od razu po premierze zabrałam się za lekturę. Urodzona w Krakowie, Joanna Tekieli, to wielka miłośniczka książek, kawy, przyrody i gór, autorka cyklu książek, Leśna Ostoja, których nie miałam okazji poznać. Powieść Szlak Srebrnych Mgieł, to przepiękna, mądra, emocjonalna i ciepła powieść, którą czyta się szybko, z wielką przyjemnością, przystępny język oraz ciekawie skonstruowana fabuła, wciąga i nie pozwala oderwać się od książki. Zakochane w sobie małżeństwo Beata i Witek, swą dziewiątą rocznicę ślubu planowali uczcić na górskim szlaku, wyprawę na amerykański Szlak Srebrnych Mgieł, planowali z wielką radością, zaś los postanowił inaczej. Witek ginie w wypadku, a Beata z trudem radzi sobie z samotnością, miewa myśli samobójcze. On był moim życiem (…). Czy kobieta podniesie się i zdobędzie szlak u boku przewodnika imieniem Harry? Bardziej gotowa nigdy nie będę. Cóż wydarzy się podczas wyprawy? Koniecznie musicie przeczytać. Każdy z nas ma swój własny szlak, który przemierzamy często z przeszkodami, problemami, ale zawsze do przodu, ważne jest, by znaleźć go, doceniać tę drogę, podziwiać to, co dzieje się wokół, pokonywać go zawsze z własną siłą, mieć cel, takie przesłanie niesie Szlak Srebrnych Mgieł. Naprawdę warto przeczytać tę malowniczą, pełną emocji książkę, według mnie, jesienne, książkowe must have!


 

sobota, 24 października 2020

KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina - Sekret bodyguarda - Marta Maciejewska - Romans z erotyczną nutą!

Dziś u mnie weekendowo, trzecia już odsłona mojego, nowego cyklu KSIĄŻKA NA JESIEŃ! Wydawnictwo Szara Godzina, oddając tej jesieni w ręce czytelników sporą ilość ciekawych powieści, zaskoczyło mnie debiutem Marty Maciejewskiej, Sekret bodyguarda, jest to bowiem romans z erotyczną nutą, brzmi intrygująco?

Sekret bodyguarda - Marta Maciejewska

Premiera: 19 września 2020

Wydawnictwo: Szara Godzina

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 360

Autorka książki, Marta Maciejewska, jest absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, mieszka z Zielonej Górze, zawodowo związana jest z tańcem, a w swej szkole tańca, uczy między innymi tańca brzucha. Sekret bodyguarda, który swą premierę miał niedawno, bowiem we wrześniu, łączy w sobie nuty gorącego romansu z pikantnością erotyku, poszukajcie jesiennie tej książki w księgarniach. Powieść zdobi korespondująca z fabułą okładka, jest to książka osadzona w świecie przepychu, zamożnych i urodziwych ludzi, pośród których dochodzi do wielu tajemnic i sekretów. Piękna, 26-letnia Mikaela Brown jest na pozór szczęśliwą kobietą, profesjonalna, niezależna finansowo, poświęcająca się pracy w domu mody, spełniona zawodowo, pragnie zaś prawdziwego uczucia, miłości, która zmieni codzienność, uniesie ją i pchnie także w ramiona rozkoszy. Czy Theodor, niesamowicie przystojny, tajemniczy i szalony mężczyzna, będzie tym jedynym? Wielka namiętność pomiędzy nimi, napotyka jednak na przeszkody, Mikaelę dotykają problemy w firmie, mamy tu też wątek kryminalny. Sekret bodyguarda jest powieścią obyczajową, romansem z pikantnym zacięciem, książka ma już naprawdę sporo grono zwolenniczek, dajcie zatem koniecznie znać, czy jesteście miłośniczkami tego typu literatury i czy skusicie się na Sekret bodyguarda tej jesieni?


 

poniedziałek, 19 października 2020

KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina – Wszystko będzie dobrze - Ewa Maja Maćkowiak – Kobieca i emocjonalna powieść na jesień!

Jesienią, warto sięgać po książki, które czekały na naszych półkach na swój czas w ciepłe miesiące, ale także te, które ogrzeją nas, dodadzą energii, spowodują lawinę emocji. Do takich właśnie powieści należy Wszystko będzie dobrze, książka, której autorką jest polska pisarka Ewa Maja Maćkowiak.


Wszystko będzie dobrze, wspaniale wypełni lekturą jesienne dni i dłuższe już wieczorki, warto sięgnąć po kocyk i dać się porwać tej emocjonalnej powieści. W moim, nowym cyklu KSIĄŻKA NA JESIEŃ, króluje dziś książka, która wyszła sierpniowo, spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina. Autorka, Ewa Maja Maćkowiak, gościła już w mojej biblioteczce książką To nie koniec świata, była to kontynuacja debiutanckiej powieści Na koniec świata, której nie miałam okazji poznać, pisarka kocha książki i anioły, a jej powieści to obyczajowe, kobiece historie, pełne emocji.


 Powieść zdobi okładka, pełna kobiecej mocy, energii i nadziei na lepsze jutro, to bardzo ciepła literatura obyczajowa, napisana przystępnym, żywym językiem, pełnym dynamicznych dialogów, muzyki. Fabuła opiera się na roku z życia dwóch przyjaciółek, Arleta Szyszkowska, w pierwszy dzień Nowego Roku, zostaje pobita przez męża kata. Wychowana w domu dziecka i kochająca książki dziewczyna, próbuje podnieść się i znaleźć nowe, lepsze tory swego życia. Honorata Podbródka, pracująca w MOPS-ie, poprzez podopieczną Stefanię Wężyk, poznaje jej syna Jarosława, wygląda na to, iż spełni swe marzenia i zobaczy Nowy Jork, a może przyjdzie też czas na miłość? Wszystko będzie dobrze, wciąga i wzrusza, wzbudza wiele emocji i daje nadzieję. Jeśli cenicie nietuzinkowe, obyczajowe, kobiece powieście, koniecznie sięgnijcie tej jesieni po tę książkę!


 

piątek, 16 października 2020

Nowa seria na blogu! KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina – Zośka. Dopóki biło serce - Anna Stryjewska

Jesień, to wprost idealny czas, by nadrobić czytelnicze zaległości i zrealizować swoje książkowe plany. Dłuższe już wieczorki, kubeczek gorącej herbatki ziołowej, kocyk i dobra, polska literatura spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina, tego właśnie możecie spodziewać się u mnie, w nowym cyklu KSIĄŻKA NA JESIEŃ, którego dziś pierwsza odsłona!

Wydawnictwo Szara Godzina tej jesieni, oddało w nasze ręce sporo ciekawych powieści, wybrałam zatem dla Was kilka nowości, idealnych na jesienny czas, każda z nich wyszła spod pióra polskich autorek, czasem nawet debiutujących, myślę, że warto śledzić moją serię i koniecznie zainspirować się, sięgając po polecane przeze mnie tytuły, zdecydowanie godne polecenia! Pierwszą książką, idealnie wpisującą się w jesienną lekturę, jest obyczajowa powieść, która miała swa premierę jeszcze w sierpniu, jest to książka oparta na faktach pod tytułem Zośka. Dopóki biło serce, autorstwa Anny Stryjewskiej. Twórczość pisarki, poznałam przy okazji trzech powieści: Mistrzowie życia, Chłopiec z ulicy Wschodniej oraz Kochankowie miasta, pisarka zawodowo zajmuje się nieruchomościami i mieszka w Łodzi. Pierwszy tom serii Zośka, zatytułowany Dopóki biło serce, to powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, poszukajcie tej książki w internetowych i stacjonarnych księgarniach, bowiem naprawdę warto jesiennie poznać tę nietuzinkową historię.

Siedemnastoletnia Zosia Martin, wraz z rodzicami i młodszą siostrą Jadzią, mieszka w małej wsi na gospodarstwie. Dziewczyna skończyła właśnie szkołę zawodową i chce uczyć się dalej, iść do technikum i rozwijać swą pasję do mody. Rodzina nieprzychylnie patrzy na plany Zosi i załatwia jej, przynoszącą pieniądze, posadę w sklepie. Zosia zaś szyje, kocha tworzyć ubrania i marzy. Czy uda jej się podjąć trudne decyzje i podążać za pasją? Zdradzę Wam, iż już zapowiadany jest drugi tom serii, zatytułowany Zośka. Przepustka do szczęścia, którego również warto wypatrywać, a jesiennie polecam Wam z całego serca Zośka. Dopóki biło serce!