Pokazywanie postów oznaczonych etykietą żurawina. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą żurawina. Pokaż wszystkie posty

piątek, 22 listopada 2019

Złota Kolekcja Ziół – Zbigniew T. Nowak – Pięć wspaniałych książek, pełnych zielonej wiedzy - Żurawina, Róża, Pokrzywa, Mniszek lekarski oraz Brzoza!

Książki, które poruszają bliską mi wiedzę dotyczącą ziół, cenię bardzo szczególnie. Od lat doceniam wspaniałe właściwości przeróżnych roślin, wciąż zgłębiając bardzo rozległą wiedzę na ich temat. Do mojej ziołowej biblioteczki, zawitała niedawno Złota Kolekcja Ziół, której autorem jest słynny Zbigniew T. Nowak.


Złota Kolekcja Ziół - Zbigniew T. Nowak
Żurawina samo zdrowie, Róża przedłuża życie,
Pokrzywa przywraca zdrowie, Mniszek lekarski w walce z nowotworami, Brzoza ratuje w chorobie
Wydawnictwo: Aromat Słowa
Oprawa: twarda

 

Książki, należące do Złotej Kolekcji Ziół, czyli Żurawina samo zdrowie, Róża przedłuża życie, Pokrzywa przywraca zdrowie, Mniszek lekarski w walce z nowotworami oraz Brzoza ratuje w chorobie, wspaniale wydało Wydawnictwo Aromat Słowa. Jest to solidne kompendium wiedzy o tytułowych roślinach, mamy tu nie tylko dobrze znane fakty na temat żurawiny, róży, pokrzywy, mniszka lekarskiego i brzozy, ale też ciekawostki i mnóstwo przepisów, które trzeba wypróbować. Autor serii, Zbigniew T. Nowak, to znany, prawdziwy znawca w temacie roślin leczniczych, napisał on już mnóstwo świetnych książek, traktujących o zdrowym odżywianiu i ziołolecznictwie. Książki są przepięknie wydane, zachwycają nie tylko wiedzą, ale też solidną oprawą z pięknymi grafikami i zdjęciami wewnątrz. Każda książka, to ziołowa podróż z inną rośliną, którą dogłębnie poznajemy, poprzez jej właściwości prozdrowotne i dobroczynne dla naszej skóry. Warto zwrócić uwagę na liczne przepisy, który wzbogacają każdą z książek.


Autor w każdej odsłonie Złotej Kolekcji Ziół, opisuje, jak możemy znaleźć i pozyskać dane zioło, gdzie go szukać i o jakiej porze roku, najlepiej je zbierać. Dodatkowo zawsze mamy informacje o historii, zapachu, wyglądzie liści, kwiatów, wielkości i inne przydatne informacje. Dużą część książek, zajmują najważniejsze opisy działania poszczególnych roślin, to przecież dla nich zbieramy je właśnie. Praktyczne przepisy zawarte w książkach, warto wykorzystywać na co dzień, odsuwając krok po kroku chemiczne wspomagacze. Wiedzieliście, że smaczna żurawina skutecznie poprawia wydolność mózgu? Róża, to idealna roślina dla zdrowia i urody? Dzięki Złotej Kolekcji Ziół, dowiemy się, iż pokrzywa, to najlepszy detoks, mniszek lekarski, to tarcza w walce z nowotworami, zaś brzoza, przynosi ulgę w wielu chorobach. Korzystajmy z darów natury za pomocą Złotej Kolekcji Ziół, polecam ją szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, gdy często musimy radzić sobie z przeróżnymi infekcjami!


czwartek, 7 lutego 2019

Higiena intymna – Chusteczki nawilżane Luba – Ziołowe chusteczki do higieny intymnej w dwóch odsłonach oraz do higieny intymnej dla mężczyzn z jonami srebra.

Chusteczki nawilżane do higieny intymnej, to kosmetyk, który mam zawsze w torebce, są one bowiem niezastąpione i bardzo przydatne w każdej sytuacji, gdy chcemy dobrze dbać o higienę intymną, zwłaszcza, jeśli często jesteśmy poza domem.


Luba – Ziołowe chusteczki do higieny intymnej – żurawina i prawoślaz oraz szałwia i siemię lniane
Chusteczki nawilżane Luba, to świetnej jakości produkty, którym ufam już od dłuższego czasu, można je zakupić w wielu drogeriach internetowo, ale oczywiście również stacjonarnie w sklepach, marketach, szukajcie ich także na stacjach benzynowych. Ziołowe chusteczki do higieny intymnej tejże marki, to moje must have, miałam już wersję Stay FreshGirl, zaś duet żurawina i prawoślaz oraz szałwia i siemię lniane, zachwycił mnie chyba jeszcze bardziej. Noszę je zawsze w torebce, jestem pewna, że w każdej sytuacji w doskonały sposób dbam o higienę intymną, jakże ważną dla każdej z nas. Chusteczki mają piękny, ziołowy design, nawiązujący do składu, na opakowaniu odnajdziemy informację o kosmetyku oraz skład. Każde opakowanie zawiera 15 sztuk chusteczek, które są doskonale zabezpieczone, za każdym razem, zamykamy etykietę, by zawsze cieszyć się dobrze nasączonymi chusteczkami. Naturalne, roślinne włókna chusteczek, rozpuszczają się w toalecie, są mega delikatne, polecam je szczególnie w czasie menstruacji, ale tez na co dzień, gdy potrzebujemy odświeżenia, oczyszczenia, chusteczki dodatkowo zapobiegają podrażnieniom i chronią. Zawierają ziołowe ekstrakty z prawoślazu lekarskiego, żurawiny, szałwię, siemię lniane, ale tez alantoinę i kwas mlekowy. Chusteczki te zapewniając mi świeżość i czystość i mają idealne ph, warto je mieć zawsze przy sobie.


Luba – Silver John - Oczyszczające chusteczki nawilżane dla mężczyzn – Do higieny intymnej i osobistej z jonami srebra
Mężczyźni również docenią chusteczki nawilżane, tu propozycja specjalnie dla nich, są to chusteczki nawilżane do higieny intymnej i osobistej z jonami srebra. Jest to bezpieczny, hipoalergiczny kosmetyk, z fizjologicznym ph, idealne na co dzień, do pracy, czy siłowni. W czarnym, męskim opakowaniu, mamy 15 sztuk chusteczek, które są dobrze chronione nakładką przed wysuszeniem. Okolice intymne mężczyzny docenią skład, w którym znajdziemy łagodzący panthenol, alantoinę, kwas mlekowy i antybakteryjne jony srebra. Chusteczki oczyszczają, niwelują nieprzyjemne zapachy, chronią i działają antybakteryjnie. Każdy facet, będzie z nich zadowolony! Lubicie chusteczki nawilżane w codziennej pielęgnacji?

 

piątek, 15 sierpnia 2014

Zielone Laboratorium – Energetyzujący żel do mycia - żurawina i jabłko :)

O kosmetykach marki Zielone Laboratorium, pisałam już nie raz, bardzo przypadł mi bowiem do gustu balsam do ciała (recenzja tu –klik) oraz peeling (tu – klik) spod ich skrzydeł. Dziś zaś w roli głównej kolejny produkt Zielonego Laboratorium - Energetyzujący żel do mycia –– żurawina i jabłko, który również jest cudownym prezentem od Ewy i Pawła Piątków :)
 
 
Podobnie, jak poprzednie cudeńka Zielonego Laboratorium, żel jest kosmetykiem wegańskim, oznacza to, że nie odnajdziemy w nim absolutnie żadnych składników odzwierzęcych, produktom tej firmy towarzyszy bardzo bliska mi filozofia, a część dochodu ze sprzedaży, poświęca się Fundacji Viva.
Żel mieszka w przezroczystej buteleczce (250 g), także wiemy zawsze, ile żelu nam jeszcze pozostało, z bardzo praktyczną, czarną pompką, która jest idealnym rozwiązaniem przy aplikacji tego typu kosmetyków.
 

 Jak już wspominałam przy okazji poprzednich recenzji, firma zmieniła etykietki, mój żel zaś ma jeszcze poprzednią szatę graficzną, do buteleczki dołączona była dodatkowo estetyczna, kartonowa zawieszka. Żel ma lekko kremową konsystencję, w kolorze brązowym z malutkimi drobinkami żurawiny, pieni się tak, jak lubię, gęsto i puszyście. Jest bardzo wydajny, przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry, idealny zaś będzie dla osób które pragną odświeżyć i wygładzić naskórek.
 

Zapach żelu jest boski, jabłko dominuje, lecz żurawina dopełnia bardzo rześkiej, energetyzującej i świeżej woni. Żel zawiera sok z jabłek, który odświeża i uelastycznia, olej słonecznikowy, oliwę z oliwek, nie odnajdziemy tu zaś żadnych PEGów, silikonów, olejów mineralnych, parabenów, czy sztucznych barwników.
 
 
Żel pozostawia skórę pachnącą, miękką i odżywioną, uwielbiam go! To idealny kosmetyk na obecne, letnie dni :)


Które żele do kąpieli polecacie? :)