W miniony, grudniowy piątek, pomimo nieco
deszczowej pogody, wpadłam w pierwszy wir świątecznego szaleństwa zakupowego, w
tym dniu zawitałam także do niedawno otwartej Drogerii Misumi na ulicy
Dworcowej 8, w mojej rodzinnej Bydgoszczy. Drogeria ta, to także firmowy sklep
bydgoskiej marki Deni Carte, przeniesiony z pobliskiej lokalizacji, w którym
znajdziemy również mnóstwo kosmetycznych, polskich i nie tylko marek. Deszcz
dawał się we znaki, a w środku przywitał mnie wspaniały, świąteczny, ciepły
klimat i przemiła, pomocna obsługa sklepu.
Podczas buszowania po rozlicznych półkach, na
których widnieje mnóstwo produktów, wybierałam kosmetyki dla siebie i oczywiście
na prezenty. W sklepie, na wejściu znajduje się strefa makijażu i zapachów, w
której zapoznamy się z kosmetykami Deni Carte (kolejny raz w mym koszyku
znalazł się rozświetlasz, ale wypróbuję też korektor i kredkę) i innych
makijażowych marek. Świetną sprawą jest możliwość wyboru w naszych, rodzimych
markach, nie tylko w kosmetykach do makijażu, ale także do pielęgnacji, także
dla dzieci, za to między innymi cenię to miejsce, sądzę, iż należy wspierać
polskie, dobre firmy, których kosmetyki nie ustępując jaskością, a kosztują o
wiele mniej. Sklep bogaty jest w ofertę akcesoriów, kosmetyczek, firmowych
pędzli, szczotek, świec, wosków, mnie skusiła między innymi słodka gąbka –
arbuz :)
Najpiękniejszą strefą w drogerii, jest miejsce, gdzie kusi cała gama kosmetyków naturalnych, zakupimy tu nie tylko naturalne kremy, balsamy, szampony, żele, peelingi, ale także wodę różaną, naturalne mydła i olejki świetnych marek: Sylveco, Biolaven, Khadi, Ecolab, Planeta Organica, Bania i Babuszka Agafii. Urzekający jest również przepiękny wystrój, dominuje tu drewno, gałązki, całość naprawdę zachwyca, a zakupy w takim miejscu, to czysta przyjemność. Będę zdecydowanie częstym gościem w progach Misumi, to rozkoszne, pachnące miejsce, pełne fantastycznych kosmetyków, jeszcze przed świętami wybiorę się tam po olej arganowy i naturalną pastę do zębów.
