Upalna pogoda, w tym roku bardzo szczególnie darzy nas
mocnym słońcem! Pamiętajmy, iż to dopiero początek ciepłych dni, przed nami
bowiem kalendarzowe rozpoczęcie lata, a co za tym idzie coraz większa potrzeba
dostarczania wody naszemu organizmowi!
Woda, to życie, by poprawie funkcjonować w letnie
miesiące, według zaleceń, należy pić ponad dwa litry wody na dobę, nie należy
pić tylko wówczas, gdy odczuwamy pragnienie, wodę zaś pijemy cały czas,
systematycznie, by nie doprowadzić do odwodnienia. Niestety współczesny
człowiek, zmuszony do picia wody, w większości sklepów spożywczych, czy
marketów, natrafia na oferowaną wszędzie wodę mineralną w plastikowych
butelkach, które są największym zagrożeniem ekologicznym naszych czasów. Prawda
jest naprawdę przerażająca, plastik zalewa całą naszą planetę w zastraszającym
tempie, zadbaj zatem o ziemię i nie generuj plastiku, nie kupujmy wody w
plastikowych butelkach, filtrujmy ją w domu! To jeden z ważnych kroków, by
zmieniać świat na lepsze, ja filtruję wodę już od lat, a od niedawna
przyjacielem w tym temacie stał się u mnie genialny dzbanek filtrujący marki
Wessper AquaMax, który dostępny jest w świetnym sklepie AGDmaster, będący
totalną kopalną ciekawych produktów do wyposażenia domu. Mamy tu do wyboru
naprawdę mnóstwo dzbanków filtrujących, które zwrócą Waszą uwagę. Mam też dla
Was specjalny kod zniżkowy dający -20% na zakupy w sklepie! Wystarczy przy
zakupach wpisać hasło chbelleap
Dzbanek filtrujący wodę, który posiadam, czyli Wessper
AquaMax, 3,5 litra, w kolorze białym, można zakupić wraz z zestawem aż
dziesięciu filtrów, to najlepszy sposób, by zawsze mieć czyściutką i bogatą w
minerały wodę do picia. Zapas Family pack, starcza aż na trzysta dni, filtry,
to cztery warstwy filtracji, pasują także do dzbanków innych marek. Po
założeniu wkładu filtrującego i zaznaczenia danych na wskaźniku, do dzbanka
wlewamy wodę, która filtrowana jest przez profesjonalny filtr, po czym czeka
już na nasze wykorzystanie. Ja zawsze przelewam ją do butelki wielokrotnego
użytku i piję cały dzień. Wessper AquaMax, ma elektroniczny wskaźnik, by
informować nas o stanie i zmianie filtra. Można ustawić sobie licznik na jedną
osobę, u mnie nastawiliśmy na dwie, bowiem ja i mój facet korzystamy w
przefiltrowanej wody. Dzbanek jest bardzo poręczny i lekki, wygodny w użyciu. Wesper,
to dobra marka, do której mam zaufanie, świetnej jakości są zarówno dzbanek,
jak i filtry, które poprawiają jakość wody, zmiękczają ją, usuwają chlor, ograniczają
stężenie szkodliwych substancji zawartych w naszej wodzie kranowej, ale także
poprawiają znacznie jej smak.
Filtrowanie wody, to dobry eko krok dla ratowania
przyrody, ograniczamy wszechobecny plastik, ale też działamy dla naszego
zdrowia, warto też dodać, iż jest to niewątpliwie wielka oszczędność, zarówno
czasu, jak i oczywiście pieniędzy. Przefiltrowaną wodę używam często nie tylko
do picia, ale także do tworzenia domowych kosmetyków, maseczek i toników,
dobrze jest także wlewać wodę przefiltrowaną do czajników, żelazka, czy
ekspresów do kawy. Pijmy zatem wodę, krystalicznie czystą, przefiltrowaną, nie generując
plastikowych butelek!


