sobota, 3 sierpnia 2019

Absolutnie genialny debiut – Mroczny thriller - Furie - Katie Lowe - Wydawnictwo Czarna Owca – Czarna magia, okultyzm, czarownice i morderstwo!

Uwielbiam książkowe debiuty, jest w nich często magia i nieco dziewicza, pisarska iskra, która często ujmuje mnie podczas czytania. Dziś u mnie o debiutanckiej powieści Katie Lowe, zatytułowanej Furie.


Furie - Katie Lowe
 Premiera: 24 kwietnia 2019
Wydawnictwo: Czarna Owca
Tytuł oryginalny: The Furies
Tłumaczenie: Aga Zano
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 400Katie Lowe mieszka w Worcester w Wielkiej Brytanii, jest absolwentką Uniwersytetu w Birmingham, w bieżącym roku, zaczęła pisać doktorat o kobiecej wściekłości w literaturze modernistycznej, oprócz tego prowadzi bloga Fat Girl PhD i pisze teksty poruszające między innymi tematykę feminizmu i zdrowia. Już w zapowiedziach, zwróciłam uwagę na Furie, bowiem należę do zdeklarowanych miłośników mrocznych zakamarków literatury. Powieść zdobi ciekawa i intrygująca okładka, nie przeoczcie tej książki w księgarni i koniecznie sięgnijcie po nią, jeśli szukacie dobrego i oryginalnego, klimatycznego kryminału z nutą thrillera.
 

 
Violet przeżyła wypadek samochodowy, zaś straciła w nim młodszą siostrę oraz ojca, jej matka nie radzi sobie, popada w depresyjne rejony, ona zaś wychowana w specyficznej społeczności, pomimo kompleksów, pragnie innego życia, typowego dla nastolatki. Dzięki finansowej dawce z ubezpieczenia, dziewczyna rozpoczyna naukę w prywatnej szkole Elm Hollow. Stara się o względy nowych przyjaciółek, szuka znajomych i tu pojawia się szybko pewna siebie, intrygująca i tajemnicza Robin, z którą Violet spędza mnóstwo czasu, poznaje też Alex i Grace. Powieść jest naprawdę dość mroczna, wszystko owiane jest tu nutą sekretu, ciemnej magii i niedopowiedzeń. Dowiadujemy się, iż w kampusie w siedemnastym wieku, obywały się procesy czarownic, do tego jedna z nauczycielek – Annabel, prowadzi tajemną, elitarną grupę, do której również Violet zostaje zaproszona. Już początek powieść przynosi nam informację o martwym ciele dziewczyny, znalezionej na terenie szkoły, ona także należała do owego stowarzyszenia i była bardzo podobna do Violet. Czym jest przyjaźń w nastoletnim, żeńskim wydaniu? Dlaczego popełniono morderstwo i kto zabił? Powieść przesiąknięta jest czarną, kobiecą magią, mrokiem, okultyzmem, owiana wszechobecną tajemnicą, na którą warto czekać, polecam bardzo klimatyczne Furie, to doskonały debiut i absolutnie doskonała lektura na drugą część lata! 28 komentarzy:

 1. Takie debiuty, to ja lubię. Koniecznie muszę przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Fabuła bardzo mocno mnie zainteresowała. Uwielbiam takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się mrocznie, ale ciekawie.
  Miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozycja zdecydowanie dla mnie :). Lubię takie książki i zwrócę na nią uwagę przy zakupach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, gatunek literacki przekonuje mnie bardzo, a okładka zdecydowanie przyciąga wzrok! Właśnie zaczęłam wakacje, więc chętnie po nią sięgnę, bardzo mnie nią zainteresowałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jejku, kocham thrillery, a ten coś czuję by mnie wciągnął :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czarna kobieca magia brzmi zachęcająco!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że to książka idealna dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Może się skuszę i przeczytam ją za jakiś czas :)

  OdpowiedzUsuń
 10. NA razie mam co czytać, ale nie wykluczam, że sięgnę po nią :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zaciekawiła mnie fabuła. Fajnie byłoby mieć okazję ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń