wtorek, 3 marca 2020

Gorąca zapowiedź kryminalnej PREMIERY Wydawnictwa Szara Godzina - Afrykański klucz - Iga Karst – Długo oczekiwana nowość już pojutrze w księgarniach!

5 marca, zatem już pojutrze, w najbliższy czwartek, swą gorącą premierę, miała będzie nowa książka spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina, które wciąż zaskakuje mnie wspaniałymi powieściami. Nowość w postaci drugiego tomu z serii Pensjonat Biały Dwór, pióra Igi Karst, była jedną z najbardziej przeze mnie oczekiwanych, oto Afrykański klucz! Ja nie mogę się doczekać, a Wy?


Śmierć była blisko. Czerwona ziemia Kenii miała jej barwę i zapach. (…) Obserwując o brzasku słońca zwierzęta przy wodopoju, Elżbieta czuła unoszący się w powietrzu strach przed tym, co ostateczne.

Tak zaczyna się „Afrykański klucz”. Czy właśnie w Afryce należy szukać rozwiązania zagadki śmierci Elżbiety Budzanowskiej, lekarki specjalizującej w medycynie tropikalnej, która prowadzi projekt badawczy nad jadem węży? Umiera podczas snu w swoim mieszkaniu w Sycowie, ale powodem jej śmierci nie jest, jak się początkowo wydaje, zaawansowana choroba nowotworowa. Prowadzący śledztwo komisarz Michał Orski podejrzewa o morderstwo Elżbiety jej córkę – Magdalenę. Wkrótce jednak pojawiają się nowe, zagadkowe fakty… Policja bada kolejne tropy. I nic nie jest już oczywiste. Tymczasem Magdalena i jej przyjaciółka adwokat Anita Herbst odkrywają pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicę. Okazuje się również, że przed śmiercią Elżbieta interesowała się okolicznościami tragicznego wypadku, w którym przed trzydziestu laty zginął jej mąż. Gdzie więc leży klucz do rozwiązania zagadki jej śmierci?


Nie ukrywam, iż po lekturze powieści Zapach prawdy, z niecierpliwością wielką, wypatrywałam kolejnej książki Igi Karst z serii Pensjonat Biały Dwór. Zapach prawdy, był to absolutnie genialny kryminalno-sensacyjny thriller, czy również Afrykański klucz, zachwyci mnie tak samo? Warto czekać na tę książkę, wiem, że pośród Was, jest mnóstwo miłośników ciemniejszych zakamarków literatury, do których i ja należę, zatem myślę, że podzielicie moje oczekiwanie na tę powieść. Cieszę się, że polska literatura, coraz bardziej zachwyca bogatym wyborem dobrych powieści kryminalnych, a twórczość Igi Karst, naprawdę trafiła w moje gusta, autorka ma już na swym koncie powieści Gdyby on tu był, 299, czy Magenta, urodziła się w 1985 roku we Wrocławiu, debiutowała w 2005 roku, powieścią dla młodzieży o przygodach Pana Samochodzika pod tytułem Perły księżnej Daisy. Seria Pensjonat Biały Dwór, w której spotykamy się z mecenas Anitą Herbst i komisarzem Michałem Orskim, z pewnością skusi miłośników klimatycznej, kryminalnej literatury. Już teraz Afrykański klucz, można zamówić na stronach internetowych księgarni w przedsprzedaży, zaś po premierze, warto jej poszukać i dać się porwać tej genialnej serii!


20 komentarzy:

 1. Nie znam tej historii, ale bardzo lubią to wydawnictwo i jeszcze nigdy nie zawiodłam się na ich książkach. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. The book looks interesting, the cover is a quite scary for me :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, przebieram nogami do premiery! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam takie książki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapisałam, z pewnością przeczytam, zaciekawiłaś mnie niesamowicie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. wszystkie książki w moim klimacie:D

  OdpowiedzUsuń
 7. wydaje mi się, że książki mogłyby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. Bardzo, jestem jej mega ciekawa, warto czekać :)

   Usuń
 9. Nie powinno się oceniać książki po okładce, ale ta grafika wyjątkowo do mnie przemawia :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie przeczytałam żadnej książki Igi Karst, ale najpierw muszę przeczytać swój cały zbiór :)

  OdpowiedzUsuń