piątek, 26 stycznia 2024

Premiery lutego Wydawnictwa Lira - Narzeczona i hrabia - Joanna Wtulich oraz Bieta - Cezary Harasimowicz

Czas leci, jak szalony, niedawno witaliśmy nowy rok, a ja już dziś przybywam do Was z premierami lutowymi, jakie szykuje dla czytelników Wydawnictwo Lira!

Narzeczona i hrabia - Joanna Wtulich

Premiera – 7 lutego 2024

Czwarta już odsłona Sagi napoleońskiej, autorstwa Joanny Wtulich, nosi tytuł Narzeczona i hrabia. Poprzednie trzy tomy, trafiły w mój gust idealnie, także jestem przekonana, że nowa powieść także zachwyci mnie. Spodziewajcie się oczywiście recenzji tej książki u mnie!

 

Krysia Podolska znajduje bezpieczną przystań w Königsberg, pod skrzydłami księżnej Ludwiki Radziwiłłowej. Wydaje się, że dziewczyna ma w końcu szansę wrócić do domu i zostać szczęśliwą żoną Roberta Bréhana. Kiedy jednak wielcy tego świata podejmują decyzje, nie zważają na dobro zakochanych szlachcianek. Robert zostaje obarczony ważnym zadaniem przejęcia skradzionych polskich regaliów z rąk pruskich. Jak zakończy się jego misja? Czy Krysi uda się ocalić wybranka od śmierci? Czy dziewczyna pokona wszelkie przeszkody i zdobędzie serce tego jedynego? Która siła jest większa – głosu serca czy szlacheckiego honoru? Ostatnia ryzykowna misja, płomienne uczucie i dylematy z przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć… W kolejnej powieści z bestsellerowego cyklu „Saga napoleońska” Joanna Wtulich zaskakuje nagłymi zwrotami akcji i barwnymi opisami spisków na najwyższych szczeblach. Kto się okaże mężczyzną życia Krystyny Podolskiej? I jak wysoka jest cena prawdziwej miłości?

Bieta - Cezary Harasimowicz

Premiera – 28 lutego 2024

Cezary Harasimowicz powraca z nową powieścią! Premiera Bieta, planowana jest na koniec lutego. Literatura piękna, biograficzna, opowiadająca o szczególnej kobiecie – Elżbiecie Ficowskiej, mającej ciekawą i skomplikowaną drogę życia. 

 

Uratowana z warszawskiego getta – najmłodsze dziecko ocalone dzięki Irenie Sendlerowej. Córka dwóch matek, żydowskiej i polskiej. Z wykształcenia – pedagog, z wyboru – dusza rogata. Żona poety, Jerzego Ficowskiego. Działaczka antykomunistycznej opozycji. W wolnej Polsce doradczyni i rzeczniczka prasowa ministra Jacka Kuronia. Oto niepokorna Elżbieta Ficowska (ur. 1942), sportretowana w książce Cezarego Harasimowicza, który ze swoją bohaterką odbył wiele pasjonujących rozmów. „Bieta” nie jest jednak biografią. „Bieta” jest powieścią. Powieścią czułą, choć nieckliwą; dramatyczną, ale i dowcipną. Powieścią o kobiecie, w której losie lub przeznaczeniu, jak zwał tak zwał, odciska się historia narodów na wieki ze sobą związanych, żydowskiego i polskiego.

 


 

 

10 komentarzy: