sobota, 15 lipca 2017

Nienawiść - Mariusz Zielke - Wydawnictwo Czarna Owca – Czarna seria - Recenzje książek

Wiem, że wiele z Was, podobnie jak ja, uwielbia świat mrocznych, sensacyjno-kryminalnych powieści. Dziś zapraszam Was na recenzję książki, która fenomenalną fabułą przenosi nas w intrygującą historię odsłaniającą kulisy finansowych sekretów korporacji farmaceutycznej, smaczku całości, dodaje polska rzeczywistość.


 Premiera: 14 czerwca 2017
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: Czarna seria sensacja
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 384


Czarna seria Wydawnictwa Czarna Owca, to książki spod znaku ciemnych zakamarków sensacji, kryminału i thrillera, Mariusz Zielke, będący autorem powieści Nienawiść, ma w tejże serii jeszcze kilka świetnych, bestsellerowych tytułów. Zielke, to autor, którego chyba każdy miłośnik polskiej literatury zna, dziennikarz śledczy, jest laureatem mnóstwa nagród, sławę zyskał szczególnie jego thriller finansowy Wyrok. Nienawiść skusi Was już swą idealnie dopracowaną wizualną stroną, książka bowiem, jak zawsze w przypadku wydawnictwa, jest świetnie wydana. 


Powieść rozpoczyna się Prologiem osadzonym w 1995 roku, gdy partnerzy biznesowi, tworzący spółkę, która ma im przynieść miliony, biorą udział w wypadku samochodowym. Pierwszy zaś rozdział, dwadzieścia lat później, przenosi już nas do momentu, gdy Kuba Zimny, były dziennikarz, główny bohater książki, otrzymuje od Jarosława Mastalerza, doradcy zarządu wielkiej korporacji, propozycję nie do odrzucenia. Ma napisać książkę, biografię właściciela owej firmy Sawicki S.A. Marka Sawickiego, która ma być częścią dużej kampanii wizerunkowo-promocyjnej spółki, z okazji dwudziestolecia jej istnienia, promocję prowadzi słynny, ekscentryczny i dobrze opłacany Bruno Giacomo. Kuba decyduje się podjąć zadania, otrzymuje zaliczkę i zaczyna pracę nad biografią, poznaje pokaźny zakład firmy w Wicku, małym, kaszubskim miasteczku i system pracy tam.


Z początku wydaje się, iż Sawicki, to wzór szefa, człowiek idealny, o którym łatwo będzie napisać, zamówioną, pochwalną, promocyjną publikację. Docierając zaś do wciąż nowych faktów i dokumentów, widzi, iż cała korporacja, skrywa liczne sekrety, które od lat są skrzętnie ukrywane. Wiele rzeczy dotyczących firmy, okazuje się być fikcją, od jej początków (spółka wówczas nazywała się Anika, od imienia kobiety), fałszuje się tam nie tylko dokumenty, ale też pieniądze i fakty, a całości towarzyszą kłamstwa, układy, machlojki i morderstwa, w które Sawicki może być wmieszany, istnieje też duża możliwość, iż jest on po prostu w nie wrabiany. Zimny wszelkimi sposobami, chce zatem dociec prawdy, próbuje poderwać asystentkę szefa Magdę, przeszukuje skrzętnie internet, stare dokumentacje, rozmawia z ludźmi.   


Jednocześnie powieść serwuje nam kolejną ciekawą postać, sprawą morderstw, skumulowanych wokół Sawickiego, zajmuje się śledczy Lenz, zdeterminowany, poświęcony pracy, zarządzający grupą w wydziale S. Sprawy szybko nabierają tempa. Chcecie więcej? Koniecznie sięgnijcie po tą wciągającą bez reszty książkę, którą chłonie się z nieukrywaną przyjemnością. Mroczne intrygi, finansowe oszustwa, morderstwa, determinacja Kuby Zimnego i Lenza, trzymają bowiem poziom napięcia od pierwszej do ostatniej strony. Genialny sensacyjny kryminał? Tylko Nienawiść Mariusza Zielke, polecam Wam bardzo! :)20 komentarzy:

 1. uwielbiam tego typu tematykę. Tytuł zapisany :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro jest taka wciągająca, chętnie poczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już sama okładka powoduje ciary! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak ja nie lubię czytać książek, mało co mnie wciągnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zaś nie wyobrażam sobie życia bez książek :)

   Usuń
 5. Chętnie bym ją przeczytała! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, mega intryga, książka wciąga bardzo :)

   Usuń
 6. fajnie, że książka jest osadzona w polskich realiach, chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żaneta koniecznie :) Daje to fajną i ciekawą perspektywę :)

   Usuń
 7. Wpisuję na moją wakacyjną listę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię kryminały, więc chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń