poniedziałek, 6 maja 2019

Nowość - Sedno życia – Katarzyna Kielecka - Wydawnictwo Szara Godzina – Absolutnie wspaniała, życiowa powieść obyczajowa na wiosnę!

Z przeogromną przyjemnością i dumą, zostałam ambasadorką książki, o której więcej dziś u mnie! Serdecznie zapraszam majowo!

Sedno życia – Katarzyna Kielecka
Premiera: 8 kwietnia 2019
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 406


Powieść Sedno życia, to piękna książka, której autorką jest Katarzyna Kielecka. Jest to pierwsza powieść spod jej pióra, choć już od lat tworzy mniejsze formy literackie, takie jak wiersze, opowiadania, czy scenariusze przedstawień dla dzieci. Na co dzień autorka jest mamą, pracownikiem banku, pedagogiem, mieszka w Łodzi. Zdradzę Wam, że po lekturze Sedno życia, z wielką niecierpliwością wypatrywać będę jej kolejnych książek, już teraz zapowiadana jest powieść Piętno dzieciństwa. Sedno życia, zwróci Waszą uwagę na księgarskich półkach, naprawdę piękną okładką w przyjemnych odcieniach, na której widzimy dłonie z filiżanką kawy oraz synka tulącego się do kobiety, okładka pięknie i idealnie koresponduje z fabułą. Naprawdę warto poszukać tej powieści i dać się porwać kolejnej, świetnej pozycji od Wydawnictwa Szara Godzina. To wspaniała pozycja dla miłośników współczesnej, ciekawej, polskiej literatury, z pewnością zachwyci miłośników życiowych, nietuzinkowych powieści obyczajowych, którzy szukają w książkach prawdziwych, ludzkich emocji, problemów i sposobu na ich rozwiązywanie, całość okraszona jest też subtelną dawką kobiecego przymrużenia oka.


Edyta ma trzydzieści lat, od zawsze czuje się osobą szarą, wręcz niewidoczną, zrezygnowaną, ma liczne kompleksy, nie dba za bardzo o siebie, jest sama, zaś dużo czyta, a wewnątrz niej tlą się jednak małe marzenia, choć nie wierzy w nie. Ma ojca i starszego o dwadzieścia minut brata Wojtka, ich matka zmarła krótko po porodzie. Ojciec dumny jest z Wojtka, który odnosi spore i dochodowe sukcesy w pracy w banku, założył z urodziwą Marzeną rodzinę, dał mu wnuki, zaś Edyta jest wciąż źródłem jego narzekań i niespełnionych wizji. Kobieta wspomina ciotkę, dzięki której choć trochę czuła się w rodzinie kochana, ona właśnie mówiła do niej Barbara. Edyta skończyła historię, także pracuje w banku, cieszy ją skromna posada, cichych, monotonnych obowiązków, jakże pasująca do stanu życiowego, w którym Edyta obecnie się znajduje. Podczas comiesięcznych, rodzinnych, sobotnich obiadów, Edyta poznaje wciąż nowe kobiety ojca, prowadzi niezbyt głębokie rozmowy. Pewnego dnia brat Wojtek proponuje jej poprowadzenie szkoleń sprzedażowych i nową posadę. Podczas pracowniczych badań okresowych, Edyta dowiaduje się, iż ma guzy na jajnikach, wyrok spada na nią, jak grom z jasnego nieba, po operacji podejmuje leczenie onkologiczne i zostaje skierowana na radioterapię, gdzie spotyka bardzo dawno nie widzianą przyjaciółkę Agatę. Agata również poddawana jest leczeniu, obie ponownie odnajdują wspólny język, coraz częściej spotykają się, a Edyta bardzo zacieśnia codzienne relacje z synkiem Agaty – Grzesiem. Obie po zabiegach, świętują zwycięstwo nad rakiem, Edyta wyjeżdża do Świnoujścia, by tam nadzorować pracę w placówce banku, cały czas mając kontakt z Agatą i Grzesiem, tam też poznaje interesującego Andrzeja… Zdradzę Wam, że pierwsza część powieści przynosi spory smutek, a niespodziewane zwroty akcji, jakie oferuje jej życie, wciągają czytelnika, jak szalone. Sedno życia, pochłania się iście ekspresowo, nie mogąc oderwać się od lektury, jest tu naprawdę sporo zawirowań, przeróżnych emocji, prawdziwego życia, nuta lekkiego humoru, kobiecych rozterek, ale też piękne ciepło, nadzieja, potrzeba zmian i walki. Z całego serca polecam Wam tę powieść, koniecznie przeczytajcie ją tej wiosny!

 

32 komentarze:

 1. Wydaje się ciekawa książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciąga bardzo :) Ciekawa i pełna emocji, polecam!

   Usuń
 2. Zaciekawił mnie ten tytuł 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :) Naprawdę powieść warta uwagi :)

   Usuń
 3. Czytałam i też uważam, że to dobry debiut. Mocno wciągająca książka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Również miałam zaszczyt zostać ambasadorką książki i już wiesz kochana, co o niej sądzę. Wszystkim gorąco ją polecam, jest genialna. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Serdeczne gratulacje! Zawsze patrzę na ilustracje w książkach mam wrażenie,że to w głównej mierze one przemawiają do ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu okładka naprawdę pięknie łączy się z fabułą :)

   Usuń
 6. Mimo że nie czytam takich książek to czuję że ta warto przeczytać :) wydaje się być bardzo ciekawa.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę warto po nią sięgnąć, nietuzinkowa powieść :)

   Usuń
 7. Myślę, że mogłaby mi sie spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej nie dla mnie, wolę inne gatunki

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiedzi
  1. Są tu też mniej miłe chwile, ale całość naprawdę zachwycająca :)

   Usuń
 10. Książka zdecydowanie dla mnie !
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kolejna pozycja idealna na prezenty :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Taka książka na spokojny wieczór z kubkiem herbaty :)

  OdpowiedzUsuń
 13. musze poczytac kiedys przy okazji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie, książka godna uwagi, piękna i pełna emocji :)

   Usuń
 14. Myślę, że mogłabym ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Na pewno super książka, Szara Godzina ma same fantastyczne propozycje ;)

  OdpowiedzUsuń