czwartek, 17 czerwca 2021

Gorące, letnie ZAPOWIEDZI Wydawnictwa Lira - Tajemnica Jareda Straya, Arszenik i stare obrazy, Lalka z Lizbony oraz Krwawy Peter!

W Wydawnictwie Lira, zapowiada się genialne, ciekawe, książkowe lato! Zapraszam Was do zapowiedzi, na które warto czekać w nadchodzące, słoneczne tygodnie. Wydawnictwo przygotowało, jak zwykle bardzo różnorodną literaturę, każdy zatem znajdzie coś dla siebie! 


Tajemnica Jareda Straya - Adam Szabat

Planowana premiera – 7 lipca 2021

Tajemnica Jareda Straya, to książka, którą napisał debiutujący Adam Szabat. Zapowiada się naprawdę intrygująca lektura, kocham mroczne zakamarki literatury i bardzo lubię debiuty, zatem z pewnością sięgnę po tenże tytuł. W zapowiedzi kusi ciekawa fabuła, oscylująca gatunkowo pomiędzy kryminałem, powieścią psychologiczną i thrillerem. Czekam z wielką niecierpliwością i już polecam zwrócić na nią uwagę.

Są takie wspomnienia, które jak ciernie siedzą w człowieku. Tkwią zbyt głęboko, by je usunąć i są zbyt bolesne, by o nich zapomnieć. Dyplomowany dziennikarz i niespełniony pisarz, Leon Kornas, otrzymuje książkę, która pochłania go bez reszty. Postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o jej autorze – Jaredzie Strayu, Amerykaninie, którego całe życie otaczał nimb tajemnicy. Szczątkowe informacje, które udaje mu się odnaleźć, wskazują na niewielkie Wilowice na Roztoczu. Tutaj, w Dworze Horoweckich, Leon Kornas i właścicielka dworu, atrakcyjna pani doktor Barbara Horowecka, zagłębiają się w historię jej przodków i odkrywają fakty, które niczym zadra tkwiły w świadomości okolicznych mieszkańców. Rodzinne tajemnice budzą demony przeszłości… Podążając za opowieścią, Czytelnik przeniesie się do lat 20. XX wieku. Doświadczy traumy wojny, prześladowań i zwyczajnej ludzkiej zawiści. Świat realny zetrze się ze światem magii, a konsekwencje tego starcia zdominują wybory i decyzje bohaterów. 


Arszenik i stare obrazy - Jacek Getner

Planowana premiera – 14 lipca 2021

Komedia kryminalna w naszym kraju, ma się doskonale, a każda powieść, którą napisał Jacek Gertner, z pewnością trafi w gusta miłośników tego gatunku. U mnie gościła już powieść tegoż autora, pod tytułem Podejrzany jak diabli, majowo zapowiadałam Podejrzany na wieki wieków, w lipcu pora zatem na Arszenik i stare obrazy, otwierający cykl z Jackiem Przypadkiem. Komedia kryminalna, iście idealna na wakacyjną, plażową lekturę, warto wypatrywać!

Przypadek chodzi po ludziach, czyli komedia kryminalna z genialnym detektywem Jackiem Przypadkiem w roli głównej! Jacek Przypadek dobiega trzydziestki, codziennie rozmawia ze zdjęciem zaginionej dawno temu w Himalajach narzeczonej, od ośmiu lat przygotowuje się do startu w maratonie, nie ma konkretnych planów na życie i cieszy się z tego, że nie musi ich robić. Do czasu… Pewnego dnia prosi go o pomoc ulubiona sąsiadka, pani Irmina Bamber, której skradziono obrazy. Po ich odzyskaniu bohaterowi udaje się również odszukać zaginioną kolekcję znaczków oraz udowodnić znanemu autorowi, że ukradł swoją najnowszą komedię niejakiemu Fredrze. Tak, nieco przypadkiem, zaczyna się detektywistyczna kariera Jacka Przypadka. Nasz genialny detektyw łączy w sobie przenikliwość Sherlocka Holmesa z łobuzerskim wdziękiem porucznika Borewicza i irytującym charakterem doktora House’a. Ta wybuchowa mieszanka powoduje, że może liczyć na sympatię wielu kobiet i szczerą nienawiść rosnącej rzeszy swoich wrogów, którzy za jego sprawą trafili za kratki. 


Lalka z Lizbony - Iwona Słabuszewska-Krauze

Planowana premiera – 19 lipca 2021

Iwona Słabuszewska-Krauze, pisarka, dziennikarka, socjolog, która ma już na swym koncie kilka książek, w mojej biblioteczce, zadebiutuje w lipcu powieścią Lalka z Lizbony. Już z wielkim zainteresowaniem, czekam na tę książkę, bowiem zapowiada się tu bardzo ciekawa literatura piękna z niesamowicie intrygującą fabułą.

Życie może się zmienić w ciągu jednej zaledwie chwili. Otwierasz drzwi i nie wiesz, co cię za nimi spotka… W różnych okolicznościach w Lizbonie znikają trzy osoby. Łączy je to, że ktoś je kocha, ktoś za nimi tęskni, ktoś ich szuka. Inez pewnego dnia budzi się w pustym mieszkaniu. Po chłopaku, z którym przyjechała do miasta, pozostaje tylko niezapisana kartka. Dziennikarz Carlos zostaje wyprowadzony z domu o czwartej nad ranem i bez słowa pozostawia ciężarną żonę. Młody chłopak Diogo chce uniknąć wysłania do Afryki, ale nie zdąża uciec. Za sprawą Florindy, ekscentrycznej właścicielki kliniki dla lalek, niezwiązane ze sobą historie zapętlają się tak, że jedna nie może istnieć bez drugiej, a czasy współczesne mieszają się z trudną przeszłością okresu dyktatury Salazara i rewolucji goździków. Miasto słońca staje się miejscem, w którym rozgrywają się ludzkie dramaty, ale też takim, w którym wszystko jest możliwe.


Krwawy Peter - Jarosław Molenda

Planowana premiera – 28 sierpnia 2021

Jarosław Molenda, przyzwyczaił mnie już do doskonałych książek z kręgu literatury faktu. Polecałam Wam świetną książkę Wampir z Warszawy, warto też sięgnąć po Gorszycielki, Uwikłane w historię, Podróżniczki, czy Kaligula, niedawno zaś w księgarniach pojawiła się pozycja Profesor i cyjanek, w sierpniu warto skusić się na jego najnowszą książkę Krwawy Peter, która poświęcona będzie historii słynnego mordercy - Wampira z Dusseldorfu. Jestem ciekawa, która z zapowiadanych książek Liry, zainteresowała Was najbardziej? 

Wstrząsająca historia zbrodniarza i dewianta zwanego Wampirem z Düsseldorfu! Peter Kürten był jednym z najsłynniejszych XX-wiecznych zbrodniarzy i sadystycznych psychopatów. Mordował kobiety, mężczyzn, dzieci i zwierzęta, upajając się ludzką krwią. Skazano go tylko za dziewięć zabójstw i nie dochodzono, czy rzeczywiście popełnił ich więcej. O jego lubieżnych, bestialskich czynach pisała prasa na całym świecie, od ZSRR, przez Europę, po Stany Zjednoczone. Kim był Peter Kürten? Zbrodniarzem, mordercą czy zwyrodniałym psychopatą? W jakim wychowywał się środowisku? Czy działał sam? Dlaczego policja tak długo nie potrafiła trafić na jego ślad? Jarosław Molenda w swoim dziennikarskim śledztwie prześwietla życie Krwawego Petera, szukając odpowiedzi na pytania, którymi żyła ówczesna opinia publiczna, a które mogą nurtować i dziś. Publikacja ilustrowana bogatym zbiorem zdjęć z epoki i archiwaliów.

 

 

 

28 komentarzy:

 1. Dwie pierwsze pozycje bardzo mnie zaciekawiły, bo lubię bardzo kryminały i komedie kryminalne 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie ciekawe propozycje. Chyba na wszystkie bym się skusiła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie najbardziej zainteresowała pierwsza książka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuły widzę pierwszy raz na oczy, jeszcze nikt ich nie recenzował. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wampira z Warszawy chętnie przeczytam, świetne [propozycje na nadchodzący weekend :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy znajdzie coś dla siebie :) Świetne propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo kuszące propozycję, nie umiem zdecydować się na jedną!:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kusisz, kusisz, szczególnie tą pozycją "Lalka z Lizbony" mnie zaintrygowałaś :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesujace zapowiedzi, myle ze trudno byloby mi sie zdecydowac na jedna .

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie ostatnio tylko pozycje dotyczące ogrodnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej mnie zaciekawiła książka Jacka Getnera :) Chociaż najchętniej bym wszystkie przeczytała :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Mocne pozycje. Laka z Lizbony mnie zainteresowała.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń