sobota, 1 grudnia 2018

Uniwersum Metro 2035 - Nowa odsłona - Siergiej Niedorub - Czerwony wariant - Wydawnictwo Insignis

Po świetnej powieści Piter. Wojna, autorstwa Szymuna Wroczka, świat Uniwersum Metro 2035, poszerzył się o kolejną książkę!
Siergiej Niedorub - Czerwony wariant
Premiera: 17 października 2018
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: красный вариант
Seria: Uniwersum Metro 2035
Tłumaczenie: Paweł Podmiotko
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 352
 

Ogromny świat postapokaliptycznego, kultowego Uniwersum Metro 2033 i Metro 2035 stworzył Dmitry Glukhovsky. Świat ten literacko żyje i nieustannie się rozwija, przekształcając się i wzbogacając wciąż o nowe tytuły przeróżnych autorów, których sam autor akceptuje. Uniwersum Metro 2035, to na razie dwie książki, powieści Dmitrija Glukhovsky`ego, to niewyczerpane źródło, także z pewnością światło dzienne, ujrzy jeszcze ich spora gromada. Uniwersum Metro 2033 i Metro 2035, wychodzą spod skrzydeł Wydawnictwa Insignis i tak stało się tym razem. Czerwony wariant, to jak zawsze w przypadku serii, przyjemność w czytaniu i wiele ciekawych przygód. Jest to oczywiście, dość specyficzna literatura postapo, fantastyczno-naukowa, współczesne science fiction, którą tak wielu fanów serii na całym świecie docenia.


Siergiej Niedorub, oddaje w nasze ręce, dobrze skrojoną fabułę, dobrą, postępującą akcję i ciekawych bohaterów. Z pewnością fani serii, będą zachwyceni. Mamy tu bowiem oczywiście postapokaliptyczny świat w podziemnym metrze, ludzie, mutanty, stalkerzy, konflikty, trudności życia. Stalkerzy Krzyża, podczas kolejnej wyprawy na powierzchnię, znajdują mężczyznę, ubranego w skafander o innych barwach. Nikt nie wie, skąd może pochodzić znaleziony, jedynie dziewczyna Elza, może pomóc w jego identyfikacji, wie, że ma na on imię Dawid. Elza, ma umysł dziecka, zatem postanawia się, sprowadzanie eksperta. Jon, to nauczyciel dziecięcy, czy sprawdzi się, jako stalker? Czy zdoła on doprowadzić dziewczynę do lekarza i dzięki temu odkryją, czy niespodziewany nieznajomy pochodzi z czerwonej, ocalałej jednak linii kijowskiego metra? Czy teoria Czerwonego Wariantu jest prawdziwa? Podczas czytania, tradycyjnie już, cały czas dusimy się w ciasnych zakamarkach, czujemy brud, zapachy, specyficzny i typowy dla serii klimat. Towarzyszymy bohaterom, podczas tej podróży, całość okraszona jest przystępnym językiem, opisami sytuacji i dialogami. Jestem przekonana, ze miłośnicy serii, będą zachwyceni, Siergiej Niedorub, zaserwował nam bowiem kolejną, fantastyczną i nieco oryginalną część Uniwersum Metro 2035, a ja już wypatruję zapowiedzi kolejnych!  

   

21 komentarzy:

 1. Nie moje klimaty ;) Ale dobrze, że Tobie się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To raczej nie moje smaki czytelnicze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mój klimat, ale najważniejsze że Tobie się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. to nie do końca lektura wpadająca w me gusta ale fajnie że Tobie się spodobała :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak na razie przede mną samo metro ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Niedawno odkryłam świetną odżywkę do rzęs https://molash.pl/ I teraz po miesiącu stosowania spokojnie mogę Wam powiedzieć że jest rewelacyjna, i widzę jak moje rzęsy z każdym dniem stają się coraz dłuższe.

  OdpowiedzUsuń