piątek, 6 września 2019

Apokalipsa zombie powraca - Szczury Wrocławia. Szpital – Robert J. Szmidt - Wydawnictwo Insignis – Polska fantastyka postapokaliptyczna

Jesteście miłośnikami klimatów postapokaliptycznych w literaturze? Lubicie książki o ataku zombie? Jeśli tak, z pewnością znacie serię Szczury Wrocławia, oto trzeci tom tegoż, bestsellerowego cyklu!

Szczury Wrocławia. Szpital – Robert J. Szmidt
Premiera: 31 lipca 2019
Wydawnictwo: Insignis
Cykl: Szczury Wrocławia - Tom 3
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 240 


Cykl Szczury Wrocławia, której autorem jest Robert J. Szmidt, rozpoczęłam od książki Szczury Wrocławia. Kraty, będącej drugim tomem serii, niestety nie znam pierwszej odsłony Szczury Wrocławia. Chaos, zaś nie przeszkadzało mi to zupełnie w przyjemności czytania zarówno dwójki, jak i nowego, trzeciego tomu. Jest to cykl zdecydowanie dla miłośników gatunków fantasy, postapo, czy science fiction i ma on mnóstwo fanów w naszym kraju. Książka kusi ponownie miłośników tegoż klimatu, świetną okładką, na której nawiązując do poprzedniej odsłony, znów straszą oczywiście zombiaki, wyłaniające się z okna zabitego dechami. Robert J. Szmidt, jest mi znany nie tylko z serii Szczury Wrocławia, ale także z twórczości obejmującej Uniwersum Metro 2033 i Metro 2035, jest on autorem sporej ilości książek z kręgu postapo, fantasy, czy science fiction. Szmidt, prócz pisania powieści, jest też tłumaczem gier i książek, redaktorem naczelny, miesięczników Video Business, Play Station Plus, Science Fiction oraz Science Fiction, Fantasy i Horror, jest też podróżnikiem i twórcą portalu fantastykapolska. Książka Szczury Wrocławia. Szpital, którą ponownie poleca Graham Masterton, zadziwiła mnie małą objętością, zatem szybko dobrałam się do niej, z powodzeniem można pochłonąć ją jednego dnia. Wciąga od pierwszych stron i trudno się od niej oderwać, napisana jest jak zawsze bardzo żywym, przystępnym, charakternym, typowym dla autora językiem. Jest krwawo, hardcorowo, brutalnie, dynamicznie, nie ma miejsca na nudę, a mocne wrażenia gwarantowane. Przenosimy się fabularnie do szpitala psychiatrycznego, trup ściele się już od początku, a cały Wrocław opanowują zombie, które atakują. Szczury Wrocławia. Szpital, to oczywiście must have każdego fana serii i miłośnika klimatów zombie i postapo, odważcie się i sięgnijcie tej jesieni po ten cykl!14 komentarzy: