poniedziałek, 16 września 2019

Dwie, piękne powieści obyczajowe Wydawnictwa Szara Godzina na początek jesieni - Gdy nadeszło życie - Aneta Krasińska oraz To nie koniec świata - Ewa Maja Maćkowiak

Początek jesieni już niebawem, to najlepszy czas, by zaplanować listę książek na chłodniejsze już dni z powieścią, kocykiem i herbatką w ręku, oto moje dwie propozycje spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina.


Gdy nadeszło życie - Aneta Krasińska
Tom 2 Trylogii - Gdy opadły emocje
Premiera: 25 czerwca 2019
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 240
Trylogię, ów cykl powieściowy, którego autorką jest polska pisarka Aneta Krasińska, rozpoczęłam już w marcu tego roku, gdy światło dzienne, ujrzała pierwsza jej część, zatytułowana Gdy nadeszło życie, której to z ogromną przyjemnością, byłam ambasadorką. Drugi tom, ukazał się w czerwcu i zatytułowany jest Gdy nadeszło życie, zaś już w zapowiedziach wypatrzyłam trzecią odsłonę, mianowicie powieść Gdy powrócił spokój, której premiera, nastąpi już w październiku, czekamy zatem. Autorka Gdy nadeszło życie, Aneta Krasińska, humanistyczna dusza, rozkochana w literaturze, autorka debiutowała w roku 2014, książką Finezja uczuć, ma już na swym koncie siedem powieści obyczajowych między innymi Pragnienia Elżbiety i Nadzieje Olgi, Marzenia Kaliny, czy W sieci uczuć. Książka, podobnie, jak pierwsza odsłona serii, nie umknie Waszym oczom na półkach księgarni, zdobi ją piękna okładka z zamyśloną kobietą, koniecznie poszukajcie jej, jeśli lubicie dobrą, polską literaturę obyczajową. Książka ponownie napisana jest przystępnym, żywym językiem, pełnym dialogów. Fabuła szybko postępuje i wciąga, mamy tu ponownie historię kolejnej osoby z kręgu znajomych, których ścieżki połączyło niegdyś liceum. Ponownie spotykamy Marcelinę, która obchodzi swoje czterdzieste urodziny, na przyjęciu oczywiście znajduje się Magda, jej przyjaciółka, która pod sercem nosi dziecko. To Magda właśnie i jej życie, są dla czytelnika w tym tomie najważniejsze. Zmiany, nowe życie oraz tajemnice i kłamstwa, towarzyszące człowiekowi podczas prozy życia. Jest to naprawdę pełna emocji literatura, warto zagłębić się zatem w świat życiowych refleksji wraz z tą książką tej jesieni.


To nie koniec świata - Ewa Maja Maćkowiak
Tom 2 – Na koniec świata
Premiera: 11 lipca 2019
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 296
To nie koniec świata, to powieść, której autorką jest Ewa Maja Maćkowiak, jest to drugi tom serii, kontynuacja jej debiutanckiej książki Na koniec świata, której niestety nie miałam okazji przeczytać. Ewa Maja Maćkowiak, po raz pierwszy zatem gości w mojej biblioteczce, jest ona miłośniczką książek i aniołów, warto zwrócić uwagę, iż nową jej powieść poleca Zbigniew Zamachowski. Okładka książki zachwyca, warto zwrócić na nią uwagę, podczas jesiennych planów czytelniczych. Pomimo, iż jak już wspomniałam, nie miałam sposobności poznać pierwszej części, ochoczo zabrałam się za To nie koniec świata. Z pewnością łatwiej wdraża się dalsze perypetie bohaterów, znając tom pierwszy, zaś mimo to, wchłonęłam się w urokliwy świat powieści i z przyjemnością poznawałam ciekawie skonstruowaną fabułę z króciutkimi rozdziałami. Halina urodziła córeczkę, Ewunia jest jej skarbem, zaś rola jednoczesna mamy i żony jest dla niej czasem bardzo trudna. Ciotkę Bogusławę dopada miłość, zaś Basia, choć ma własne problemy, pragnie pomóc przyjaciółce. Na uwagę także zasługuje Rzepkowa, która rozkocha chyba każdego czytelnika. Jest to bardzo ciepła, pełna życiowej mądrości i humoru, literatura obyczajowa, opiewająca normalny, cenny, prosty, ludzki żywot, warto ją przeczytać, by docenić codzienność i każdą, dobrą chwilę.


22 komentarze:

 1. Zwykle nie sięgam po dzieła od polskich autorów, ale po takiej recenzji mam ochotę poznać książki obu pań :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się <3 Warto się przekonać, naprawdę ciekawe powieści rodzi obecnie polska literatura :)

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że książki przypadną Pani do gustu, a ja życzę miłej lektury.
   Serdeczności zostawiam Ewa Maćkowiak.

   Usuń
 2. Chętnie przeczytam, lubię takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudownie :) Polecam obie :)

   Usuń
  2. Zapraszam w podróż "Na koniec świata".
   Serdeczności zostawiam
   Ewa Maćkowiak

   Usuń
 3. Nie czytałam, ani nie znam autorek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie są to pozycje dla mnie na teraz, zresztą ostatnio niestety mniej czytam. Bardziej pochłania mnie Netflix :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze tomu pierwszego, ale zwrócę na tę serię uwagę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam Gdy nadeszło życie i gorąco polecam. Druga książka, jeszcze przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tych książek ani autorek, ale coraz bardziej otwieram się na literaturę po którą wcześniej nigdy bym nawet nie pomyślała by sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam to samo, po studiach czytałam jedynie kryminały, ale przez lata, człowiek zmienia się i otwiera :)

   Usuń
  2. Zachęcam do udania się w podróż "Na koniec świata".
   Serdeczności zostawiam
   Ewa Maćkowiak.

   Usuń
 8. Czytałam obie części Ewy Maćkowiak i gorąco polecam. Idealna lektura w chłodne wieczory. Jest śmiech i łzy, samo życie...jest napisane lekko,jest prawdziwie. Czytajcie, warto. Polecam. Małgorzata K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zaś muszę nadrobić pierwszy tom tejże serii :)

   Usuń
 9. Nie znam tych autorek, ale lubię książki wydawnictwa Szara Godzina ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdy nadeszło życie uczy o tym, że w zgiełku i pozornej harmonii macierzyństwo wymaga pewnych zmian w wartościowaniu :)

  OdpowiedzUsuń