czwartek, 5 września 2019

Nowość - Słuchając psa - Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków – Wydawnictwo Buchmann – Zrozum swego najlepszego przyjaciela i zbuduj z nim piękną relację!

Dziś u mnie szczególna książka, wydawnicza nowość, którą polecam wszystkim, którzy jak ja, kochają zwierzęta. Fascynujący, psi świat, pełen najszczerszej na ziemi miłości i oddania, to wciąż dla człowieka nieskończenie wielkie źródło uczuć i zachowań, z którego wiele możemy się nauczyć. 
 
 
Słuchając psa  
Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków
Premiera: 4 września 2019
Wydawnictwo: Buchmann
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 208


Najpiękniejszą modelką i oczywistą gwiazdą mojej, dzisiejszej recenzji, jest nasza, ukochana Figa. Słuchając psa, napisali razem Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków. Zofia Zaniewska-Wojtków, jest behawiorystą i certyfikowaną trenerką psów, absolwentka stosowanej psychologii zwierząt, trenuje wraz z mężem psy i prowadzi liczne cenne konsultacje i szkolenia, zaś Piotr Wojtków, ukończył studia na Wydziale Ochrony Środowiska, oddany od lat pracy z psami, prowadzi szkolenia, współpracuje jako behawiorysta z organizacjami pozarządowymi w zakresie pomocy psom przeznaczonym do adopcji, tu warto wspomnieć, iż część wpływów ze sprzedaży książki Słuchając psa, przeznaczone jest na Schronisko w Korabiewicach prowadzone przez Fundację Viva. Ta świetna para, to zatem wspaniali fachowcy, którzy z pasją i sercem, pomogą nam na kartach książki w relacjach, jakie łączą nas z naszym psem. 


Książka, jest zdecydowanym must have każdego psiego miłośnika, polecam ją każdemu, kto już ma psiaka, ale też tym, którzy planują adopcję pieska ze schroniska. Słuchając psa, zwraca uwagę na to, by wsłuchać się w swego, psiego przyjaciela, by dobrze odbierać sygnały, jakie nam daje, to doskonały sposób, by zbudować z nim najlepszą relację i nić prawdziwej miłości, łączącej człowieka z psem. Piękna, jasna okładka ze szczęśliwym pieskiem, to strzał w dziesiątkę, zwróci ona uwagę w księgarni każdego, kto poszukuje pozytywnych, popartych praktyką i informacjami poradników o świecie psów, będzie też doskonałym prezentem dla każdego, kto ma i kocha swojego psa. Mamy tu bowiem solidną porcję praktycznej wiedzy o świadomości psów, jak odczytują sygnały człowieka, kiedy cieszą się, smucą, a kiedy gniewają. Jak każde stworzenie, pies to wachlarz mnogości uczuć i zachowań, warto je więc poznać i nauczyć się je interpretować. Bardzo ważna jest komunikacja z pieskiem, nasz wzrok, gesty, to, jak mówimy, w jaki sposób postępujemy, pies to członek rodziny, zatem sprawmy, by tak właśnie się czuł. W łatwy sposób połączymy zabawę z nauką psa, dodatkowo zyskujemy z nim więź, pogłębiając relację. Książka to także mnóstwo obrazowych zdjęć i rysunków, ułatwiającym odbiór informacji i wskazówek, które możemy wykorzystać. Słuchając psa, to książka, która na pewno ucieszy każdego dobrego opiekuna kochającego psiaka, piękny przewodnik i sporo ciekawych inspiracji, wartych zainteresowania. Dodam, iż najbliższą sobotę w Warszawie w Hocki Klocki nad Wisłą, odbędzie się spotkanie z autorami tejże pięknej książki. Polecam i z Figą przybijam łapkę!41 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa książka, warta zapoznania się z nią naprawdę dokładnie :)
  Figa przeurocza i widać, że szczęśliwa ze spaceru :D
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ona kocha las i spacery :) Książka naprawdę warta uwagi :)

   Usuń
 2. Urocza Figa :) nie mam pieska ale planuję wziąć małą przybłędę ze schroniska. Ale zanim to się stanie, na pewno przeczytam tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu Figolka :) Piesek tylko ze schroniska, Figa tez jest ze schroniska :) Na pewno odwdzięczy Ci się miłością! Książkę musisz koniecznie mieć! :) Również lecę do Ciebie zatem :)

   Usuń
  2. Zgadza się, jest tyle piesków, które mimo swojej przeszłości tylko czekają na człowieka, którego będą mogły obdarzyć bezgraniczną milością :)

   Usuń
  3. Pełna zgoda i przybijam łapkę <3

   Usuń
 3. O jejku jaka świetna książka z chęcią bym kupiła, wiedząc, ze mogę pomoc w ten sposób schronisku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako właścicielka trzech piesków, chętnie zajrzę do tej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem "mamą" yorka, więc chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Psia behawiorystka, a to ciekawe! Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Z wielką chęcią bym przeczytała, świetna pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 8. uwielbiam psy, a więc to pozycja, którą muszę poznać

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka będzie świetnym prezentem, ale cały post skradł ten uroczy słodziak :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam trzy psy, więc chętnie przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno znajdziesz tu sporo ciekawych informacji :)

   Usuń
 11. Lubę książki i inne materiały pozwalające lepiej zrozumieć zwierzęta.

  OdpowiedzUsuń