środa, 15 kwietnia 2020

PREMIERA, na którą warto czekać! Cykl Saga Polska Wydawnictwa Szara Godzina i zapowiedź nowej powieści! Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu - Tom 2 - Monika Rzepiela

Jeśli jesteście, jak ja, miłośnikami współczesnej literatury pięknej, bazującej na ciekawym tle polskiej historii, dziś mam coś specjalnie dla Was! Niebawem, bowiem 21 kwietnia, swą premierę będzie miała nowa powieść z cyklu Saga Polska spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina. Będzie to już drugi tom serii Szlacheckie gniazdo, zatytułowany Ogień buntu, autorką jest oczywiście polska pisarka Monika Rzepiela.


Pierwszy tom serii Szlacheckie gniazdo, zadebiutował 10 czerwca ubiegłego roku, nie ukrywam, iż po jego lekturze, wypatrywałam z ciekawością kontynuacji. Powieść Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu, dostępna będzie już od 21 kwietnia w księgarniach stacjonarnych i internetowych, z których korzystania w obecnej sytuacji Was nieustannie namawiam. Autorka książki, Monika Rzepiela, zagościła w mojej biblioteczce, książką Słowiańskie siedlisko, napisała także dwie książki z serii Dwór w Czartorowiczach, których również jestem bardzo ciekawa, pisarka jest pasjonatką staropolskiej kultury, znawczynią naszych, rodzimych obyczajów, posiada bogaty księgozbiór na temat polskiej kultury, a swe fascynacje, naprawdę świetnie przenosi na karty swych powieści.


Ciężarna Marysia Konopka porzucona przez dziedzica Pawłówki postanawia odebrać sobie życie. Los jednak przychodzi jej z pomocą, bo w chwili, gdy pętla ma zacisnąć się na jej szyi zostaje nieoczekiwanie uratowana. Leontyna natomiast wbrew swej woli poślubia warszawiaka Aleksandra Sokołowskiego, człowieka, który umiejętnie skrywa swe prawdziwe oblicze. Elwira, chcąc uniknąć złożenia zakonnych ślubów ucieka nocą z ukochanym. Życie trzech panien toczy się odtąd różnymi torami. Nie brakuje salonowych intryg, radości i smutku, ludzkich dramatów. Zbuntowane kobiece serca popełniają błędy… Tymczasem przez kraj przetacza się historia: insurekcja kościuszkowska, upadek Rzeczypospolitej, wojny napoleońskie. Polacy zapatrzeni w Napoleona wierzą, że walcząc u boku cesarza Francuzów wskrzeszą upadłą ojczyznę. Jak w tych burzliwych czasach odnajdą się bohaterowie powieści?

Drugi tom serii Szlacheckie gniazdo, to literatura obyczajowa, osadzona na tle historycznych wydarzeń, poznamy tu dalsze, splecione losy mlecznych sióstr, chłopki Marysi i szlachcianki Leontyny. Rodzinne sploty wydarzeń, często okrutna proza życia pańszczyźnianych chłopów oraz szlachty w osiemnastym wieku, całość, jak w poprzednim tomie, dzieje się bardzo blisko historii, na kartach powieści pojawia się Jan Henryk Dąbrowski i Tadeusz Kościuszko.  
Czekacie na tę powieść wraz ze mną? 


28 komentarzy:

 1. W sumie narobiłaś mi ochoty na serię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem fanka książek na historycznym tle wiec chyba odpuszczę

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy totalnie moj gust ale moze i byc dobra :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna seria, warto poczytać :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem, to zupełnie nie moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto czasem się przekonać, ale rozumiem oczywiscie :)

   Usuń
 6. Już jakiś czas temu przyglądałam się książkom Moniki Rzepieli, ale jak przed chwilą sprawdziłam, nie dodałam ich sobie na półkę "chcę przeczytać"... Jednak czuję, że nie powinnam ich jednak skreślać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie! :) Polecam jej książki, tę serię szczególnie :)

   Usuń
 7. O widzisz, pierwsza część tejże serii gdzieś mi umknęła i nie słyszałam o niej. Seria zapowiada się bardzo ciekawie i myślę, że szczególnie teraz dobrze jest poczytać tego typu literaturę. Tym bardziej, że okładka jest przepiękna, więc może stanowić jak najbardziej i ozdobę na półce! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudownie, że Cię zaintrygowała seria, godna uwagi :) Myślę, ze na obecny czas, to idealny wybór, a okładka zgoda pełna, że przyjemna bardzo :)

   Usuń
 8. Tez tak myślę i czekam na nią bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że seria raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że ta seria mogłaby mi się spodobać. ☺

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba nie jest to ksiązka dlamnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawa seria, nie znałam jej wcześniej, przyznam, że zainteresowała mnie :) Wspaniała recenzja, bardzo zachęcająca :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, warto po nią sięgnąć :) Dzięki śliczne, dużo słonka!

   Usuń