piątek, 10 kwietnia 2020

Rodzima literatura piękna Wydawnictwa Lira - Kurier z Toledo - Wojciech Dutka – Początek świetnej serii z Antonim Mokrzyckim!

Początek wiosny, obfituje u mnie w naprawdę same powieściowe perełki, oto jedna z nich, książka Kurier z Toledo, autorstwa Wojciecha Dutki.


Kurier z Toledo - Wojciech Dutka
Cykl z Antonim Mokrzyckim Tom 1
Premiera: 4 września 2019
Wydawnictwo: Lira
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 352Nie ukrywam, iż byłam bardzo ciekawa tej powieści, gdy dobrałam się do niej, nie mogłam oderwać się od lektury. Książka Kurier z Toledo, której autorem jest polski pisarz Wojciech Dutka, kusi oko czytelnika wspaniałą, oddającą dobrze klimat i fabułę powieści okładką, warto jej poszukać i dać się porwać tej pięknej historii. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorem, choć Wojciech Dutka ma już na koncie kilka ciekawych książek. Pisarz urodził się w Bielsku-Białej w 1979 roku, jest historykiem i nauczycielem, kocha góry, teatr i czerwone wino, wydał między innymi powieść Czerń i purpura, której jestem niesamowicie ciekawa. Kurier z Toledo wciąga od pierwszej strony, to rodzima literatura piękna, owiana w genialnie wplecione nuty historii, ale też pełna nieco szpiegowskiego i sensacyjnego zacięcia. Oto Antoni Mokrzycki, 28-letni hrabia i agent polskiego wywiadu, na polecenie służbowe, wyjeżdża do Hiszpanii, która przeżywa obecnie wojenny kryzys, wówczas jest rok 1936. Hiszpania płynęła krwią. W Warszawie pozostawia narzeczoną Monikę, do której nie żywi prawdziwych uczuć, ale też kochankę Goldę. W Hiszpanii spotyka zaś intrygującego, 19-letniego Teo, który kradnie wszystkie myśli młodego dyplomaty. Jakie decyzje podejmie Antoni? Czy podejmie ryzyko i zostawi w tyle dotychczasowe życie dla hiszpańskiej miłości? Ta miłość musiała umrzeć. W marcu wyszła już druga część cyklu z Antonim Mokrzyckim, zatytułowana Kurier z Teheranu, której jestem bardzo ciekawa, zaś w przygotowaniu jest także trzecia odsłona, pod tytułem Kurier z Tivoli. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko oczekiwać na dalsze losy bohatera, a ja tymczasem polecam Wam z całego serca książkę Kurier z Toledo!27 komentarzy:

 1. Ciekawa książka. Jeśli będę miała okazję to na pewno się skuszę na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi bardzo ciekawie, dodam do książek, które planuję przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie do końca w moim guście, choć mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Twojej recenzji czują się bardzo mocno zachęcona do sięgnięcia po tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jest to raczej pozycja dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Reading your review of this book, this novel seems to be indeed the story line.
  Thanks for your information

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zawsze Aniu u Ciebie ciekawa książka.
  Życzę Ci zdrowych, spokojnych, pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy !

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdrowych, Spokojnych, Radosnych Świąt Wielkanocnych ☺

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś czuję, że mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje klimaty :D myślę, że by mi się spodobała!

  OdpowiedzUsuń
 11. Miło, że polecasz. Chętnie przeczytam. Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwszy raz słyszę o tej serii :)

  OdpowiedzUsuń