sobota, 9 stycznia 2021

Księżniczka debiutuje - Connie Glynn - Wydawnictwo Insignis – Kontynuacja cyklu Kroniki Rosewood!

Księżniczka incognito, wydana w lutym ubiegłego roku, zdobyła rzeszę miłośników także w naszym kraju i stała się bestsellerem. Dziś u mnie druga odsłona cyklu Kroniki Rosewood, z którego pochodzą obie książki, oto Księżniczka debiutuje i przyjemna, współczesna literatura piękna.

 

Księżniczka debiutuje - Connie Glynn

Cykl: Kroniki Rosewood – Tom 2

Tytuł oryginalny: Princess in Practice

Premiera: 30 września 2020

Wydawnictwo: Insignis

Tłumaczenie: Anna Kłosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 384

Kroniki Rosewood, to bajkowy klimat księżniczek, przyjaźń, młodość, dylematy, życiowe problemy, ale też świetnie skonstruowane, główne bohaterki i wciągająca, lekka fabuła. Autorką cyklu, jest młodziutka pisarka Connie Glynn, która od dziecka pisze, już jako sześciolatka napisała pierwsze opowiadanie, występowała na scenie teatru, ma swój kanał na YouTube, gdzie usłyszymy o jej działaniach, zaś 2016 roku zadebiutowała w kinie, podkładając głos w filmie Trolle. Księżniczka debiutuje, podobnie, jak pierwszy tom Księżniczka incognito, jest ślicznie wydana i różową okładką ze złotymi akcentami, skutecznie przyciąga wzrok. Jestem bardzo ciekawa kolejnych tomów serii Kroniki Rosewood, których oczywiście będę wypatrywać. Powieść ponownie mieści się w kręgu lekkiej, współczesnej literatury pięknej, skąpanej w bajkowym świecie księżniczek i klimatów słynnego kopciuszka. Książkę, podobnie, jak pierwszy tom, czyta się z przyjemnością, fabuła wciąga czytelnika i zachwyca lekkością oraz dobrą dynamiką. Lottie Pumpkin i Ellie Wolf, powracają w świetnym stylu, a my śledzimy dalsze losy przyjaźni dwóch nastolatek. Przyjaciółki już bardziej pewne siebie, zaczynają drugi rok w prestiżowej szkole Rosewood Hall, w której ktoś zaczyna truć uczniów, dziewczyny zatem ruszają do działania. Księżniczka debiutuje, to świetna, książkowa rozrywka, idealna na zimowe wieczory, lekka, bajkowa, jednocześnie niosąca dobre przesłanie. 


 

 

19 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze pierwszej części. Ale obydwie mam już na swojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka rzeczywiście piękna. Od czasu do czasu lubię się przenieść do takiego bajkowego świata :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie mnie nie kusi, ale to dlatego, że mam mnóóóstwo zaległości książkowych na półce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa wydaje się ta książka, chyba najpierw muszę sięgnąć po pierwszy tom;)

  OdpowiedzUsuń
 5. To, że historia skrywa w sobie wartościowe przesłanie, zachęca do jej przeczytania. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Na razie stawiam na inne książki, ale nie wykluczam jej na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio otwieram się na różne książki, a po tą serię mam ochotę sięgnąć...tym bardziej, że już sama okładka zachęca do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem odpuszczam serię :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładka jest rzeczywiście bajeczna :)

  OdpowiedzUsuń