wtorek, 2 sierpnia 2022

Nowe wydanie bestsellera - Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza - Adam Kay

Bestseller książkowy, jakim jest książka Będzie bolało, doczekał się nowego wydania, jest to wersja z serialową okładką, jeśli zatem przegapiliście polską premierę w 2018 roku, teraz jest doskonały czas, by nadrobić tę genialną publikację!


Będzie bolało - Adam Kay

Premiera: 15 czerwca 2022 - Wydanie II

Wydawnictwo: Insignis

Tytuł oryginalny: This Is Going to Hurt:

Secret Diaries of a Junior Doctor

Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik

Oprawa: miękka

Ilość stron: 328


Książka Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza, której autorem jest Adam Kay, to wstrząsająca i momentami szokująca lektura przyprawiona czarnym humorem. Jest to zapis prawdziwych emocji, wydarzeń, sytuacji, jakich doświadczył Kay, jako lekarz, podczas swojej pracy. Książka, należąca do gatunku literatury biograficzno-pamiętnikarskiej, doczekała się ekranizacji, serial, do którego scenariusz napisał sam autor książki, już za mną, z całego serca polecam Wam zatem zarówno książkę, jak i przygodę z serialem. Będzie bolało, zarówno w książkowej, jak i serialowej warstwie, to czarny humor, pod którym znajdziemy gorzką prawdę o tym, jak działa system brytyjskiej służby zdrowia, jak funkcjonują lekarze, szpitale, jak traktowany jest tu pacjent i co tak naprawdę się liczy. Machina, w jakiej znajduje się zarówno pacjent, jak i lekarz, jest przerażająca, pochłania ona empatię, zdrowie i życie ludzi. Całość oddaje smutną prawdę o tym, kto i jak nas leczy, pod jaką presją pracują lekarze, z jakimi problemami muszą zmagać się na każdym kroku. Lekarz pracujący nadludzką ilość godzin, podejmujący trudne decyzje, słabo opłacany, nie ma czasu na prywatne życie, jako stażysta jest wykorzystywany, obarczany dyżurami. Śmiać się, czy płakać? Musicie przeczytać sami, książka jest fantastycznie napisana, chłonie się ją ekspresowo, nie mogąc oderwać się ani na chwilę. Bestseller, który zdecydowanie trzeba znać! 12 komentarzy:

 1. Ta książka zdecydowanie wciąga. Warto do niej zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę na pewno przeczytam choć nie rozumiem fenomenu wydawania tej samej książki w kilku wydaniach Według mnie, jest to zupełnie niepotrzebne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie, świetna jest! Wyszedł serial, także serialowa okładka :)

   Usuń
 3. Czytałam, mnie się podobało, choć miejscami byłam przerażona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgoda pełna, szok, ze to tak wszystko wygląda! :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie trzeba, całość można przenieść na nasze, polskie warunki :)

   Usuń
 5. To musi być ciekawe spojrzenie na medycynę, leczenie i pacjentów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ją w bibliotece, muszę w końcu przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń