czwartek, 24 listopada 2022

Naturalne olejki eteryczne Etja na zimę – Olejek bazyliowy, z mięty kędzierzawej oraz olejek majerankowy!

Zimowe infekcje, przeziębienia, mogą uprzykrzyć ten przedświąteczny już czas. Za kilka dni bowiem Mikołajki, a za cztery tygodnie Wigilia, warto zatem zadbać o zdrówko i w naturalny sposób wspierać swą odporność. 

Olejek bazyliowy Etja, wykorzystuję na wielu płaszczyznach. Jest to naturalny produkt, który można z powodzeniem stosować przy inhalacji, kąpieli, czy masażu z olejem bazowym. Doskonale sprawdzi się w dyfuzorze i kominku zapachowym, jest to świeżutki, przyjemny, ziołowy zapach, mający działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i antywirusowe. W aromaterapii docenia się jego właściwości przeciwdepresyjne, zapach tegoż olejku, poprawi nastrój, dodatkowo bazylia złagodzi ukąszenia owadów, także warto go mieć pod ręką też w letnie dni. Nie mogę doczekać się aż będę miała znów okazję zawitać do sauny, gdzie również go wypróbuję. 

Olejek z mięty kędzierzawej, to mięta idealna, mega świeży, przepiękny, naturalny zapach, to sporo cennych właściwości aromaterapeutycznych i prozdrowotnych. Orzeźwia, odświeża, działa przeciwzapalnie. Jeśli dopadł Was karat, koniecznie zafundujcie sobie inhalację z tą miętką, doskonale oczyszcza drogi oddechowe, łagodzi dolegliwości. Olejek otrzymywany jest z w procesie destylacji parą wodną z listków mięty kędzierzawej. Doskonały w kominku zapachowym do łazienki, ale również do kuchni, a dodany do balsamu czy masła do ciała, daje uczucie przyjemnego chłodzenia. Używany jest jako składnik gum do żucia, czy past do zębów, stał się mym hitem, jeśli go jeszcze nie znacie, czas najwyższy nadrobić. 

Olejek majerankowy, otrzymywany jest metodą destylacji parą wodną z ziela majeranku. Sprawdzi się w prozdrowotnej aromaterapii, pomaga przy stanach zapalnych, przy bólach migrenowych, działa przeciwwirusowo, przeciwzapalnie, antyseptycznie. Jego korzenno-ziołowy zapach, dobrze relaksuje, łagodzi stres, a z olejami bazowymi przyspieszy gojenie się ran i podrażnień. Ja zawsze lubiłam zapach majeranku, czasem łączę go z olejkiem z mięty kędzierzawej, doskonale też zmiesza się zapachowo z eukaliptusem. Jestem ciekawa, czy znacie te olejki? Wspieracie się zdrowotnie takimi naturalnymi produktami? 

10 komentarzy: