wtorek, 15 grudnia 2020

Czarne Miasto - Marta Knopik - Książka na prezent z Wydawnictwem Lira – Debiutancka literatura piękna, magiczny klimat i mroczny Śląsk!

Odliczacie już dni do Wigilii? Za ponad tydzień, zasiądziemy do świątecznego stołu i obdarujemy się prezentami, a jak wiadomo, najlepszym pomysłem na podarunek pod choinkę jest zawsze książka! Mój świąteczny cykl Książka na prezent z Wydawnictwem Lira, dziś zaskoczy Was ciekawą książką spod znaku rodzimej, debiutanckiej literatury pięknej!


Czarne Miasto - Marta Knopik

Premiera: 19 lutego 2020

Cykl: Opowieści z Czarnego Miasta - Tom 1

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka twarda

Ilość stron: 320

Debiutująca powieścią Czarne Miasto, Marta Knopik, to absolwentka filologii polskiej, kochająca literaturę, teatr, film, góry, nurkowanie na rafie koralowej i wycieczki rowerowe, to także autorka scenariuszy zamieszczanych na Teatroteka Szkolna. Książka zachwyca wizualnie, naprawdę od okładki nie można oderwać wzroku i z pewnością szybko znajdziecie ją na półkach księgarni, warto podarować ją komuś bliskiemu w świątecznym podarunku. Czarne Miasto, to literatura dla świadomego czytelnika, zachwyci miłośników dobrej, współczesnej literatury pięknej z nutą oniryzmu, swoistej magii i legend. W smutnym, pesymistycznym, śląskim, pełnym dymu Czarnym Mieście zamieszkuje Wanda Bóbr, po śmierci męża Zdziśka, który zginął w kopalni, samotnie spędza swoje, monotonne życie. Codzienność mija tu wolno, córki Wandy, Belinda i Bianka, czyli siostry Bebe, przeniosły się do dziwnego, jakby sztucznego Białego Miasta, ona zaś siada sobie w fotelu w salonie albo w bibliotece, pali papierosy, wypuszczając smugi dymu. Powieść fabularnie postępuje w swoim, nieśpiesznym tempie, książka wciąga i fascynuje. Zdecydowanie warto podarować Czarne Miasto komuś bliskiemu w prezencie na święta, to mądra, wymiarowa, dająca do myślenia lektura, pełna swego czaru, unikalna i zdecydowanie warta uwagi!


 

11 komentarzy:

 1. Dam się namówić na lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po takiej rekomendacji mam wielką ochotę na przeczytanie tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam mieszane uczucia do do tej książki, ale może dam szansę, zastanowię się ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka niebywale przyciągnęła moją uwagę! Przyznam że czuję się zainteresowana, takze może się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mogłaby mi podejść ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale boska okładka, może uda mi się jeszcze ją kupić na prezent dla mamy :)

  OdpowiedzUsuń