czwartek, 17 grudnia 2020

Żertwa i Kuglarz - Anna Sokalska – Książka na prezent z Wydawnictwem Lira - Cykl w słowiańsko-fantastycznym klimacie pod choinkę!

Mój cudowny, świąteczny cykl Książka na prezent z Wydawnictwem Lira, dziś w siódmej odsłonie! Dwie książki iście idealne na świąteczny podarunek, jeśli zatem kompletujecie książkowe niespodzianki dla rodziny i najbliższych, zapraszam bardzo ciepło! 


Na drugą odsłonę Opowieści z Wieloświata, pamiętam czekałam z niecierpliwością, Żertwa jest to bowiem kontynuacja tegoż cyklu w słowiańsko-fantastycznym klimacie, w świątecznej serii, pojawiła się już Wiedźma, pora zatem na kolejne odsłony. Anna Sokalska, wrocławianka, radca prawny i kickbokserka, prócz powyższych tytułów, napisała także najnowszą publikację Wieloświat, która również zagości w mych, świątecznych polecankach. Żertwa i Kuglarz, to piękne urban fantasy z domieszką sensacji i humoru, jeśli lubujecie się w takich rejonach książkowych, musicie poznać tę serię, bądź podarować ją pod choinkę fanom tych klimatów. Żertwa, to historia sprzed wydarzeń, które poznaliśmy w Wiedźmie, obie powieści można bez problemu przeczytać w wybranej kolejności. Cykl Opowieści z Wieloświata, to wspaniała książkowa rozrywka, obie powieści, napisane są przystępnym, dynamicznym językiem, wciągają niesamowicie, naprawdę trudno się od nich oderwać. 


Na ulicach Wrocławia, dzieją się tajemnicze i złowrogie rzeczy, mnóstwo ciekawie skonstruowanych postaci i legend, odżywa na kartach książki. Przejście pomiędzy światami, otwiera się w szczególnym miejscu, na Ślęży, tu niegdyś odbywał się słowiański kult, niebo i piekło spotykało się i krzyżowało moce. Wrocław nawiedzają sympatyczne diabły Boruta i Rokita, wąpierz i wilkodłak, poznajemy jasnowidzącą Anastazję, w ofierze mają być złożone kolejne ofiary, tytułowe żertwy, a kryminalne śledztwo prowadzi prokurator Dębska i komisarz Norbert Majka. Splot wydarzeń poprzednich części, następuje już w tomie trzecim. Kuglarz kusi genialną okładką, jest ona moją ulubioną okładką z całego cyklu, kobieca, zakapturzona postać w mrocznym klimacie, skutecznie przyciągnie wzrok w internetowych i stacjonarnych księgarniach, w których bez problemu zakupicie całą serię. Światy przenikają się, a co za tym idzie, istoty z ich obszarów również wędrują. Sytuacja jest na tyle poważna, że może dojść do Armagedonu. Warto znać poprzednie tomy, by wiedzieć, co Jasna, Anastazja, Nina, Dawid, Szarak i inni bohaterowie mają już za sobą. Świetne fantasy, pełne legend, czarów, magii i słowiańskich klimatów, prezentowy ideał książkowy!


 

 

10 komentarzy: